08-28 291

Przyczyny porzucania zakupów w sklepach internetowych

Przyczyny porzucania zakupów w sklepach internetowych

08-28 291

Czyszczenie koszyków zakupowych i uciekanie ze stron będących sklepami online to istna zmora ich właścicieli. Zaczęto więc monitorować to zjawisko, pojawiająca się zaskakująco często w różnych zestawieniach i statystykach.

Poniżej prezentujemy najczęstsze powody porzucania zakupów w sklepach internetowych.

Problemy techniczne ze stroną

Zaskakujące, jak duży odsetek zakupów nie dochodzi do skutku, przez niedziałające linki, nie ładujące się dane czy nie działające płatności. Warto zatem, przed finalnym oddaniem sklepu do użytku przeklikać i przejrzeć ją w każdym z możliwych aspektów. Warto także „na sucho” dokonać kilku zakupów, by przejść każdą możliwą ścieżkę, jaką będzie musiał przejść potem potencjalny klient.

Skomplikowany proces zakupu

Sklepy internetowe powstały, by ułatwiać życie. Nie dobrze jest uprzykrzać życie klientom dziesięcioma etapami rejestracji, czy zapychać skrzynkę mailową kilkoma mailami z potwierdzeniami. Obecnie - wszyscy chcą robić zakupy przede wszystkim szybko - Dlatego zadbajmy o przejrzystość i poprawność ładowanych formularzy.

Dobrym sposobem jest także możliwość kupowania bez wymogu rejestracji - to znacznie skraca ilość kroków przez jakie musi przejść klient. Jeśli natomiast owe kroki są niezbędne, postarajmy się o to, by były one maksymalnie dobrze widoczne i czytelne.

W trakcie obsługi sklepowej konieczne jest dokładnie wprowadzanie opisów produktów jak i ich zdjęć, a także wyraźne podkreślanie ich dostępności i czasu/kosztów przesyłki.

Nikt bowiem nie lubi niespodziewanych kosztów oraz znaczników wypisanych „małym druczkiem”, które finalnie generują dodatkowe koszty.

W dzisiejszych czasach, gdzie wszędzie można natknąć się na atak hakerski, poczucie bezpieczeństwa to bardzo ważny aspekt robienia zakupów w sieci. Zagrożenia czyhające na zakupowiczów są poważne i niestety realne. Dlatego bardzo ważnym jeststworzenie odpowiednich zabezpieczeń naszego sklepu. Podstawą jest tutaj SSL który obecnie jest najbardziej rozpoznawalnym przez klientów zabezpieczeniem. Widok zaszyfrowanego połączenia jest czymś co zdecydowanie podwyższa komfort zakupów.

Nawet najlepsze i najdokładniejsze testy naszego sklepu online nie wyeliminują wszystkich powyższych problemów, jeśli użytkownik się po prostu rozmyśli. Jeśli jednak przemyśleć sprawę, pojawią się zapewne niuanse, których zrozumienie będzie znaczące dla samego zagadnienia.

Filmy

X

06-27 367

Realizacja strony www Auto Planeta

X

06-24 543

Website Style - Team

X

06-24 643

Website Style - Park Naukowo Technologiczny Gdynia

COPYRIGHT 2011 - 2020 ALL RIGHTS RESERVED