Działania firm w walce z koronawirusem

Działania firm w walce z koronawirusem

Nie ulega wątpliwości, że obecna sytuacja na świecie zaskoczyła nas wszystkich – nie tylko przedsiębiorców w sensie zawodowym, ale przede wszystkim prywatnym, czysto ludzkim. Stąd, duże i mniejsze firmy, chcąc pokazywać tę “ludzką” twarz swojej marki angażują się w walkę z pandemią koronawirusa. Można się oczywiście doszukiwać znaczenia czysto wizerunkowego i marketingowego, jednak w obliczu braku zabezpieczeń personelu medycznego i groźby rozprzestrzeniania się wirusa, takie myślenie schodzi niejako na drugi plan. Jak sobie w tej sytuacji radzi gigant taki jak Google.

1. Kto więc i jak pomaga w tych trudnych czasach?

Tak naprawdę, ciężko znaleźć obecnie koncern, który nie angażuje się. Na naszym, polskim podwórku, największy rozgłos zyskała akcja LPP. Firma na początku roku, przekazała transport środków ochrony osobistej Chinom (za co została wystawiona na hejt w Internecie) – jednak dzięki tej chęci niesienia pomocy, finalnie to chińczycy przekazali polskiej stronie maski chirurgicznie, któych wciąż brakuje.

 

Z kolei IKEA Polska we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych wsparła pracowników obiektów infrastruktury krytycznej w Polsce. W ramach darowizny firma przekazała łóżka oraz pościel do tymczasowych miejsc noclegu dla pracowników elektrowni, elektrociepłowni i rafinerii. Aby państwo mogło sprawnie funkcjonować w czasie kryzysu, kluczem będzie zagwarantowanie bezpieczeństwa i zdrowia osób pracujących w zakładach, które zapewnią nieprzerwane dostawy energii i najważniejszych usług.

2. Przy tej okazji nie sposób wspomnieć, bardziej globalnie - o Google ’u.

Internetowy gigant nie zamierza być skąpym w walce o powrót do normalności. Google przekaże 0,8 mld dol. na wsparcie przedsiębiorstw, służby zdrowia i organizacji rządowych. Ćwierć miliarda dolarów zostanie przekazane Światowej Organizacji Zdrowia i ponad 100 podobnych światowych organizacji w formie grantu na reklamy internetowe, by te skuteczniej mogły docierać do internautów z treściami edukacyjnymi na temat koronawirusa, w szczególności informującymi jak unikać zakażenia. Google udostępnia też uczelniom i placówkom badawczym darmową moc obliczeniową – udostępniając usługi Google Cloud o wartości 20 mln dolarów.

 

Branża modowa także nie pozostaje obojętna – przez małe homemade firemki, przez ogólnopolskie firmy po wielkie koncerny odzieżowe – wszyscy szyją maseczki, nie tylko dla medyków, ale także dla swój własny użytek. Grupa Calzedonia postanowiła przeorganizować swoje dwie fabryki – jedną we Włoszech, drugą w Chorwacji – w taki sposób, by rozpocząć w nich produkcję maseczek ochronnych i fartuchów medycznych dla szpitali w Weronie. W tym celu włoska firma zakupiła specjalne maszyny do stworzenia linii półautomatycznej, a także przeszkoliła operatorów maszyn do szycia w nowym typie produkcji.

 

Pozostaje podziękować wszystkim zaangażowanym w walkę z zarazą i zachęcać innych gigantów technologicznych do dalszego wspierania.

 

 

Dowiedz się więcej…

Google

koronawirus

przedsiębiorstwo

Czytaj również

1091

Nowoczesne serwisy internetowe - czy mają szanse z aplikacjami mobilnymi?

Nie jest tajemnicą, że od dawna już aplikacje mobilne wiodą prym, jeśli chodzi o ruch organiczny, ilość odwiedzin i popularność. Ktoś może wręcz twierdzić, że za chwilę “zwykłe” strony internetowe, odejdą do lamusa, zostaną na dnie Internetowego wiru i zostaną zapomniane.
Tymczasem, nowoczesne serwisy internetowe i aplikacje mobilne stanowią dwie różne formy dostępu do treści i usług online, a ich popularność i zastosowanie mogą się różnić w zależności od kontekstu i potrzeb użytkowników.

Czytaj dalej

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji
2333

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji

W dzisiejszym świecie dobrze wykonana strona internetowa hotelu czy pensjonatu jest absolutnym musem. Czymś, bez czego trudno sobie wyobrazić, chociażby najprostszy system rezerwacji pobytów. Jest to podstawa do dobrze działającego marketingu hotelowego. Taka witryna stanowi kluczowy element skutecznej promocji hotelu, umożliwiając skuteczne przyciągnięcie uwagi potencjalnych gości i zwiększenie rezerwacji.

Czytaj dalej

1. Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie
1333

Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie

Budowanie wizerunku marki to proces kształtowania postrzegania marki przez jej klientów, społeczność oraz ogół społeczeństwa. Jest to kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, ponieważ silny i pozytywny wizerunek marki może przyciągać klientów, budować lojalność i zaufanie, oraz umożliwiać osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj dalej