Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www
898

Internetowy ruch w Polsce i na świecie

1. Cytując Wikipedię: Ruch internetowy to przepływ danych w Internecie. Zawiera się w nim m.in. ruch związany z usługami WWW, pocztą elektroniczną i sieciami P2P.

Internetowy ruch w Polsce i na świecie. Co roku firmy takie jak Cisco czy Gemius tworzą raporty na temat wielkości ruchu w Internecie światowym i krajowym. Dotychczasowe zestawienia pokazywały stały wzrost ilości bajtów, w zależności od kraju, dnia tygodnia czy nawet godziny.

 

Obecnie, firma Cisco w swoim raporcie Visual Networking Index, ruch w światowej sieci IP w 2018 roku będzie trzy razy większy niż pięć lat wcześniej. Głównym tego powodem ma być większa liczba użytkowników (dzięki udostępnieniu internetu w miejscach obecnie nim nieobjętych), rosnąca przepustowość łącz i wzrost popularności treści wideo. Łączny ruch ma wynieść w 2018 roku 1,6 zettabajtów (1 zettabajt = bilion gigabajtów)! Jest to naprawdę ogromna liczba przesyłanych danych! Stanowi to więcej danych niż łącznie we wszystkich ubiegłych latach licząc od 1984 do 2013 roku.

2. Wedle szacunków głównym powodem takiego stanu rzeczy będą… urządzenia mobilne.

Przewiduje się, że w tym roku po raz pierwszy w historii, wszelakie mobile wygenerują więcej danych niż komputery stacjonarne. Przewagę ma również zyskać Wi-Fi, które będzie odpowiadać za przepływ większej ilości plików niż poprzez tradycyjne kable.
Są i tacy, którzy twierdzą, że właśnie w tym roku, wideo w HD będzie popularniejsze niż treści o standardowej rozdzielczości. Nie ma się jednak tu co dziwić, laptopy i komputery PC o rozdzielczości full HD obecnie stają się standardem i są coraz częściej i chętniej kupowane przez “statystycznych” użytkowników internetu.

 

Według raportów, obecnie jest sześć państw, które generują większy ruch mobilny, niż stacjonarny i co ciekawe, na pierwszym miejscu nie są Stany Zjednoczone – Hiszpania (85%), Hong Kong (79%), Chiny (76%), Stany Zjednoczone (74%), Włochy i Indie (73%).

 

Przyczyn takich a nie innych liczb można upatrywać w latach ubiegłych – W 2012 roku tylko 23% użytkowników z państw monitorowanych posiadało smartfona. Obecnie jest to już 56%. W przypadku tabletów udział przez cztery lata wzrósł z 4% do 15%. W ramach ciekawostki warto dodać, że najwięcej smartfonów na jednego mieszkańca jest w Irlandii. Tam współczynnik wynosi aż 92%. Ale co też, jak widać, nie przekłada się zbytnio na ruch internetowy.

898

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
755

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
765

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej