1112

Strona internetowa i wizytówka

Strona internetowa i wizytówka

1. Strona internetowa i wizytówka. Co je łączy?

W XXI wieku, już przyjęło się, że każda szanująca się firma powinna posiadać stronę internetową. Z kolei, posiadanie papierowych wizytówek odchodzi trochę do lamusa, a nawet jeśli, dostajemy takową od kogoś, to przeważnie… szybko ją gubimy.

Jednak dziś nie będziemy mówić o wydruku wizytówek jako takich. Będziemy mówić o pojęciu wizytówki w kontekście strony internetowej. Co ma ze sobą wspólnego strona internetowa i wizytówka?

 

Odpowiedzi na to pytanie udzielimy już na samym początku, jednak w trakcie dzisiejszego artykułu, przyjrzymy się zagadnieniu bliżej. Strona internetowa firmy to nic innego jak… cyfrowa wizytówka. Tyle, że tutaj mamy nieograniczone pole do popisu, a nie mały, kartonowy kwadracik 🙂

2. Strona internetowa i wizytówka - czy w ogóle są potrzebne?

W dzisiejszych czasach już nikt nie pyta “czy potrzebuję”, a raczej “jakiej potrzebuję?” Firmowa witryna pod odpowiednią domeną jest znakiem naszych czasów, czymś naturalnym i absolutnie koniecznym, by być postrzeganym jako rzetelna i prawdziwa marka o stabilnej pozycji na rynku.

Istnieje wiele rodzajów stron www i to, czy dane przedsiębiorstwo będzie potrzebować prostej strony – wizytówki, czy rozbudowanej serwisu, sklepu online, czy wręcz portalu wiedzowego, zależeć będzie od profilu działalności oraz samej branży.

3. Strona internetowa - wizytówka - dla kogo?

W Polsce jest już prawie 30 mln internautów, a zakupy online robi 77 procent z nich. Te dane udowadniają, że internet stał się potężnym narzędziem do rozwijania biznesu. Już samo to zdanie jest na tyle dobitne, że powinno rozwiać wszelkie wątpliwości sceptycznie nastawionym osobom. 🙂

 

Prosta witryna, na której umieścimy swoje dane kontaktowe, najważniejsze informacje o sobie i swojej ofercie, będzie odpowiednia dla branży medycznej, prawniczej, także dla branży kreatywnej i rozrywkowej. O specyfice stron www dla poszczególnych branż pisaliśmy niedawno na łamach naszego firmowego bloga.

4. Zalety wizytówkowej strony internetowej

Zaletami takiej wizytówkowej strony www będzie na pewno możliwość znalezienia naszych danych kontaktowych w sieci. To niezwykle ważne w dzisiejszym świecie technologii i algorytmów, które wychwytują i zliczają nawet przypadkowe kliknięcia.

Po drugie, jeśli będziemy widoczni w Internecie, będziemy postrzegani jako nowoczesna i stabilna firma. Nie bez przyczyny powiedzenie “Jeśli nie ma Cię w Internecie, nie istniejesz” stało się wręcz faktem… 🙂

Dodatkowo, jeśli odpowiednio zainwestujemy w pozycjonowanie i dołożymy starań, by treści zawarte na naszej firmowej witrynie były wartościowe i konwertujące, będziemy mogli odnotować znaczące wzrosty wyszukiwań w przeglądarkach. To z kolei przełoży się realnie na zyski w firmie.

Strona internetowa – wizytówka jest też przeważnie o wiele mniej kosztowna, jeśli chodzi o jej projekt i wdrożenie, tak więc nie musimy się od razu porywać na rozbudowane systemy. Dobrze zaprojektowane witryny w typie wizytówek są proste do rozbudowy i budowania z tzw. “klocków” kolejnych podstron, jeśli zajdzie taka potrzeba, a firma się rozrośnie.

5. Aspekty techniczne

… o których, jako klienci możemy zapomnieć, lub w ogóle nie wiedzieć. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem mowa tu o aspektach, które powinny być znane i wdrożone przez wybraną agencję interaktywną. Są to:

Po pierwsze responsywność. Nie jest żadnym zaskoczeniem już fakt, że większość ruchu internetowego odbywa się obecnie poprzez urządzenia mobilne – smartfony, tablety. Tak więc pełne dostosowanie do wyżej wymienionych jest absolutnym minimum i powinno być uwzględnione już na pierwszym spotkaniu.

 

Po drugie – architektura informacji. Czyli wszystkie drogi, jakimi użytkownik będzie poruszał na naszej stronie www. Oczywiście, w przypadku strony internetowej – wizytówki, takowych będzie niewiele i będą one nieskomplikowane, jednak obecnie arcy ważne jest kładzenie nacisku na użyteczność i łatwość nawigacji witryn.

 

Po trzecie – wartościowy content. O content marketingu pisaliśmy także, całkiem nie dawno temu. Warto już na etapie niewielkiej, prostej witryny firmowej dbać o konwertujące treści, zawierające odpowiednio umieszczone frazy kluczowe, dobrej jakości fotografie i grafiki, które dadzą nowoczesną i nietuzinkową stronę, która będzie mogła być punktem wyjścia do późniejszej rozbudowy.

 

Podsumowując, każda, ale to każda firma powinna mieć swoją stronę internetową. Nawet, jeśli nie sprzedajemy swoich usług czy produktów w procesie czynnej sprzedaży, strona internetowa. Wizytówka powinna być absolutnym minimum, by móc daną markę znaleźć w wyszukiwarce, choćby po to by odnaleźć numer telefonu czy maila.

1112

strona internetowa

wizytówka

Czytaj również

1092

Nowoczesne serwisy internetowe - czy mają szanse z aplikacjami mobilnymi?

Nie jest tajemnicą, że od dawna już aplikacje mobilne wiodą prym, jeśli chodzi o ruch organiczny, ilość odwiedzin i popularność. Ktoś może wręcz twierdzić, że za chwilę “zwykłe” strony internetowe, odejdą do lamusa, zostaną na dnie Internetowego wiru i zostaną zapomniane.
Tymczasem, nowoczesne serwisy internetowe i aplikacje mobilne stanowią dwie różne formy dostępu do treści i usług online, a ich popularność i zastosowanie mogą się różnić w zależności od kontekstu i potrzeb użytkowników.

Czytaj dalej

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji
2334

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji

W dzisiejszym świecie dobrze wykonana strona internetowa hotelu czy pensjonatu jest absolutnym musem. Czymś, bez czego trudno sobie wyobrazić, chociażby najprostszy system rezerwacji pobytów. Jest to podstawa do dobrze działającego marketingu hotelowego. Taka witryna stanowi kluczowy element skutecznej promocji hotelu, umożliwiając skuteczne przyciągnięcie uwagi potencjalnych gości i zwiększenie rezerwacji.

Czytaj dalej

1. Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie
1333

Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie

Budowanie wizerunku marki to proces kształtowania postrzegania marki przez jej klientów, społeczność oraz ogół społeczeństwa. Jest to kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, ponieważ silny i pozytywny wizerunek marki może przyciągać klientów, budować lojalność i zaufanie, oraz umożliwiać osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj dalej