Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www

Jaki będzie rok 2021 w e-commerce?

1. E-commerce

Czas pandemii znacząco odbił się na całej światowej gospodarce. Pisaliśmy, na łamach naszego bloga, jak radzić sobie w tym niełatwym okresie, jakie działania warto podejmować w firmowym marketingu… i zanim się obejrzeliśmy, zastał nas już marzec.

2. Jak podsumować pierwsze dwa miesiące?

Ma się wrażenie, że większość firm odetchnęła. Sytuacja na świecie wydaje się być, chociaż na ten moment, w jakimś stopniu unormowana, życie toczy się dalej, biznesy funkcjonują, kontrahenci podpisują umowy. Gospodarka, wbrew czarnym prognozom, nie runęłą, ludzie dalej robią zakupy. No właśnie – zakupy. Jak już doskonale wiemy – w ciągu ostatniego roku bardzo polubiliśmy się, jako społeczeństwo z zakupami online.

 

Szacuje się, że w tym roku, ponad 21 milionów polaków korzystać będzie z internetowych platform zakupowych, czy po prostu sklepów online. Wydamy na to, bagatela, 100 mld zł. Jak łatwo przypuszczać, robiąc zestawienia, chętniej zakupów przez internet dokonują kobiety, niż mężczyźni – stąd też, jak grzyby po deszczu powstają portale zrzeszające i polecające dane sklepy internetowe o stricte kobiecej formie i tematyce.
Z kolei biorąc pod uwagę grupy wiekowe, największy udział stanowią osoby w wieku od 35 do 49 lat (32 procent). Niewiele mniejszą grupę stanowią osoby posiadające co najmniej 50 lat (28 procent). Najwięcej internautów kupujących online mieszka w dużych miastach o populacji większej niż 200 tys. osób (30 procent) oraz ma wykształcenie średnie (40 procent). Biorąc pod uwagę sytuację materialną, najwięcej kupujących określa ją mianem średniej (54 procent).

 

Chcąc stworzyć swój własny sklep online, należy mieć świadomość wszystkiego powyższego – plus, oczywiście, rosnącej, wręcz lawinowo, konkurencji. Z badań wynika, że internauci o wiele chętniej wydadzą, nawet więcej na ten sam produkt, w sklepie który znają i który ma już ugruntowaną pozycję i markę w sieci, niż w “sklepie-krzak”, powstałym niedawno, nie posiadającym żadnej reklamy czy formy marketingu. Dlatego też warto zaplanować wszystkie reklamowe działania dużo wcześniej przed premierą sklepu.

 

Wg badań, w 2020 roku najchętniej kupowaliśmy sprzęt rtv oraz szeroko pojętą elektronikę, natomiast wśród innych akcesoriów znalazły się: maseczki ochronne (nic dziwnego), wszelkie przyrządy do ćwiczeń, w tym maty do jogi, a także puzzle i gry planszowe. Czyli całość składa się nam na zeszłoroczny czas lockdownu.

 

 

Dowiedz się więcej…

e-commerce

gospodarka

marketing

sklepy online

Czytaj również

Newsletter na stronie www - Wsparcie sprzedaży online
596

Newsletter na stronie www

Newsletter na stronie www jest realnym wsparciem sprzedaży online naszych produktów i usług. Od takiej tezy zaczynamy dzisiejszy artykuł, w którym będziemy chcieli odpowiedzieć na częste pytanie naszych klientów – czy newsletter na stronie www obecnie się w ogóle opłaca?

Czytaj dalej

Użyteczność stron internetowych
819

Użyteczność stron internetowych

Na przestrzeni lat użyteczność stron internetowych była rozumiana na wiele sposobów. Przyzwyczailiśmy się do określonych działań na witrynach, które prowadzą do danych informacji i te zachowania podświadomie staramy się powielać przy każdej stronie www. Za intuicyjność takich działań, za prostotę działania odpowiada UX design, czyli user-experience design.

Czytaj dalej