Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www
789

E-zakupy coraz popularniejsze w Polsce

1. Jeszcze dekadę temu nikt nawet nie pomyślał, że można wybierać i porównywać produkty w sklepach przez internet, o płaceniu za takowe nie wspominając.

Już ponad połowa Polaków deklaruje, że robi zakupy w sieci, z czego coraz więcej ludzi, w ogóle rezygnuje z tradycyjnych zakupów na rzecz tych online. Jest to w dużej spowodowane przyjętym stylem szybkim stylem życia i po prostu nie ma czasu na stanie w kolejkach czy wybieranie rodzaju wędliny.

2. W taki sposób rosnąca popularność e-handlu w naszym kraju przekłada się na inwestycje kolejnych dużych graczy w tym segmencie.

Z raportu Gemiusa wynika, że w tym roku już 54 proc. Polaków kupowało w sieci. To o 4 pkt. proc. więcej niż rok temu. To sporo, bo dostęp do internetu nie jest jeszcze w Polsce powszechny – z sieci korzysta na razie 79 proc. mieszkańców naszego kraju.

Kupujący w Polsce doceniają to, że w sieci mają pełną ofertę, której nie zapewni żaden, nawet duży sklep czy centrum handlowe wielkości małego miasta.

3. Według statystyk głównym czynnikiem zachęcającym do zakupów online jest całodobowa dostępność, poza tym:

– wygoda i szybkość: w przerwie w pracy, na kolanie na tablecie możemy w ciągu 10 min zamówić potrzebne nam produkty

– nieskomplikowane systemy płatności: dobrze rozwinięte systemy PayPal, PayU gwarantują że finalizacje transakcji dokonywane są szybko i bezpiecznie

– konkurencyjne ceny – obecnie nie ma już tak dużych różnic, jak jeszcze kilka lat temu, jednak będąc stałym klientem danej sieci sklepów czy butiku możemy liczyć na lojalnościowe zniżki czy bezpłatne dostawy.

Coraz więcej osób uważa też zakupy online za bezpieczne. Podczas gdy w 2016 roku 43 proc. ankietowanych uważało zakupy w sieci za ryzykowne w 2017 opinię tę podzielało już tylko 38 proc osób.

Najczęściej kupowane w sieci produkty to: odzież, dodatki, akcesoria oraz książki, płyty oraz filmy – Wszystko dzieje się zgodnie z planem i przewidywaniami – liczba kupujących w internecie rośnie, tak jak wartość całego rynku. Zresztą dotyczy to nie tylko Polski, ale też innych krajów z naszego regionu. Dziś wartość rynku e-commerce w Polsce według różnych źródeł szacowana jest na 36-40 mld złotych i nikt nie ma wątpliwości, że będzie rosnąć.

4. Zdaniem ekspertów, rynek handlu będzie się dalej rozwijać, ponieważ:

– Przybywa klientów, dla których zakupy online są zupełnie naturalne – mowa tu o młodym pokoleniu, wychowanym na tabletach i smartfonach

– Przybywa również tych, którzy przez lata przekonali się, że zakupy w sieci są bezpieczne – to kolei starsze osoby

– Zakupy stają się coraz wygodniejsze i dostępniejsze

– Sprzedawcy są coraz bardziej świadomi tego, jak skutecznie korzystać z danych oraz narzędzi zwiększających sprzedaż.

Można więc sądzić, że w perspektywie przyszłości tradycyjne zakupy staną się niszowe i będą coraz rzadsze. Co jednak przyniesie przyszłość – zobaczymy.

789

sklepy internetowe

sklepy online

sklepy www

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
756

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
767

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej