212

Eko-Ecommerce w dobie pandemii

1. Wraz z wprowadzeniem obowiązku noszenia rękawiczek jednorazowych podczas zakupów i zakrywania nosa oraz ust w przestrzeni publicznej, powstał realny problem.

Nie tyle z produkcją i dostępnością produktów ochronnych, co z ich utylizacją. Dodatkowo, wzmożony popyt na zakupy online, siłą rzeczy zwiększył użycie jednorazowych opakowań plastikowych, foliowych torebek i dodatkowych zabezpieczeń z różnych tworzyw. Nawet jeśli dostawa e-grocery przyjedzie do nas w ekologicznych, papierowych torbach, to wewnątrz znajdziemy najczęściej pakowane pojedynczo owoce, warzywa, pieczywo. Właściciele sklepów zostali obłożeni nakazem zabezpieczenia dla swoich klientów dostępu do rękawiczek jednorazowych.

2. Po zakończeniu wizyty w sklepie, rękawiczki takie - zazwyczaj foliowe – lądują w koszu na śmieci przy drzwiach wejściowych.

Niestety, wiatr i nieuwaga klientów powodują, że zużyte artykuły ochronne odfruwają, zaśmiecając trawniki, chodniki, zbiorniki wodne etc. Okolice sklepów są obecnie wręcz usiane setkami tego typu „pamiątek po pandemii”.

3. Społeczne zainteresowanie kwestiami ochrony środowiska jest zjawiskiem stale obecnym w ecommerce,, nie dziwota zatem, że i w branży IT mamy z tym do czynienia.

Efektem tego jest eco marketing. Agencje reklamowe prześcigają się w hasłach, tematach czy nietuzinkowych pomysłach, by zwrócić uwagę społeczeństwa na różnorakie zagadnienia z dziedziny ochrony środowiska i ekologii, przy zachowaniu oczywiście epidemicznych zasad bezpieczeństwa.
A trzeba wiedzieć, że taki kompromis nie jest obecnie ani prosty ani… tani. W dalszym ciągu, mamy przeświadczenie, poparte także praktyką – że eko, znaczy droższy. W obecnej sytuacji jest to temat-rzeka, chwała jednak tym, którzy codziennie podejmują trud i wysiłek, by jednak wybierać produkty eko.

 

Co ciekawe, według badań, obserwowany jest wzrost ilości nowo powstających sklepów online, z produktami ekologicznymi – od chemii przez zabawki aż po biodegradowalne opakowania. Czas pokaże jak, jako ludzkość poradzimy sobie z tematem odpadów “po-covidowych”, na pewno jednak już teraz warto wspierać wszelkie ekologiczne inicjatywy, dzięki którym – będziemy mogli wesprzeć lokalny biznes, jak i ochronę środowiska.

 

Czytaj więcej…

212

branża IT

Ecommerce

eko

Czytaj również

Skuteczna kreacja w branży beauty w 2023 roku
948

Skuteczna kreacja w branży beauty w 2023 roku

Skuteczna kreacja w branży beauty w 2023 roku. Gdy pisaliśmy artykuł o projektowaniu stron dla branży beauty [link], pisaliśmy “Branża beauty stawia przed właścicielami klinik i salonów nowe wymagania – niezmiernie ważne jest, by uświadomić klienta, że to właśnie my pomożemy osiągnąć mu sukces. Osiągnięcie założonych celów będzie co prawda wymagało sporo wysiłku i dużo “burz mózgów”, jednak finalny efekt może przejść najśmielsze oczekiwania, więc warto zdać się na doświadczoną agencję.”

Czytaj dalej