1442

Praktykanci – tania siła robocza, czy kreatywne wsparcie?

Praktykanci – tania siła robocza, czy kreatywne wsparcie?

1. Staż zawodowy, praktyki studenckie – Z założenia powinny to być formy nauki polegające na zdobywaniu wiedzy w miejscu pracy, gdzie stażysta otrzymuje mentora, która uczy go zawodu. Staże oczywiście mogą mieć różną formę – mobą być bezpłatne lub płatne.

Utarło się, niejako stereotypowo, że zatrudnianie praktykantów to wyzysk, mamienie stałą współpracą i żerowanie na braku doświadczenia studentów.

2. Jeśli jednak firma inwestuje pieniądze i czas w przyjmowane osoby, łatwiej jest stworzyć program praktyk, nawiązać współpracę ze szkołami i uwerzyć w korzyści, jakie niosą ze sobą praktykanci.

3. Po pierwsze i najważniejsze –

praktykanci są osobami przeważnie bez żadnego doświadczenia – Warto tu zaznaczyć, że w zależności od branży, wcale nie jest to wada 🙂 Przede wszystkim nie są „przesięknięci“ specyfiką zawodu – nie znają pewnych schematów działania, przez co nie popadają od razu w swojego rodzaju rutynę.

Dodatkowo, potrafią myśleć nieszablonowo i bywają kreatywnie nastawieni do powierzonych zadań. Nie jest to oczywiście regułą, wszystko zależy od chęci obu stron, tworzenie stron www, zwłaszcza pod względem graficznym jest procesem twórczym, dlatego też im więcej nowych, świeżych pomysłów, tym lepiej rzecz się ma do powierzonej realizacji.

4. Po drugie:

praca pod presją czasu. Przyjmując praktykanta należy mieć przede wszystkim na niego plan, oraz tak zagospodarować zespół/czas, by owa osoba okazała się realnie pomocna. Inaczej, faktycznie skończy się na parzeniu kawy i odbieraniu poczty.

Odpowiednie przeszkolenie nowej osoby bardzo szybko procentuje, w przypadku, gdy mamy określone, czasochłonne zadanie do wykonania i przekazania. Projektowanie stron www jest procesem etapowym, więc tak naprawdę w tej branży łatwo jest tak zaplanować prace, by stażysta zapoznał się ze specyfiką każdego z etapów. Tylko kompleksowe zainteresowanie ze strony pracodawcy da stażyście satysfakcję i pewność, że firma wypadnie pozytywnie na tle innych.

Co poza tym? Myślenie strategiczne. Przygotowanie odpowiedniego procesu rekrutacji inwestycja w szkolenia to coś, co procentuje w przyszłości. Warto zatem stawiać na ludzi ambitnych, wykształconych i otwartych na nowe wyzwania.

1442

Praktyki

sklepy internetowe

Staż

strony internetowe

Czytaj również

1. Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie
1191

Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie

Budowanie wizerunku marki to proces kształtowania postrzegania marki przez jej klientów, społeczność oraz ogół społeczeństwa. Jest to kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, ponieważ silny i pozytywny wizerunek marki może przyciągać klientów, budować lojalność i zaufanie, oraz umożliwiać osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj dalej