Sklepy internetowe w roku 2019

Sklepy internetowe w Polsce osiągają szczyt popularności. Internauci coraz częściej korzystają z usług lub kupują towary drogą internetową. Przedsiębiorcy planujący inwestycję w platformę e-commerce, którzy planują osiągnąć satysfakcjonujący przychód muszą zadbać o to aby być na bieżąco z wieloma czynnikami mającymi wpływ na sukces tego typu działalności.

 

Wartość rynku E-commerce wg. raportu Bisnode Polska wynosiła 40 mld złotych w roku 2018. W roku 2018 wzrosła także liczba konkurujących między sobą podmiotów o 1,8 tys, dlatego warto uważnie śledzić otoczenie rynkowe korzystając z profesjonalnych narzędzi. Szacuje się, że w ubiegłym roku przebiliśmy poziom 30 tys. sklepów internetowych a Tak właściwie, dopiero się rozpędzamy. W 2019 roku sprzedaż ma sięgnąć 48 mld zł.

1. Czy łatwo jest założyć sklep online?

Wśród ofert czołowych na rynku Polskim dostawców usług hostingowych, dostępnych jest wiele aplikacji pozwalających prywatnym przedsiębiorcom na założenie własnego sklepu online.
Jest także wiele platform dostępnych online udostępniających narzędzia do założenia platformy. Jednym z cieszących się największą popularnością jest serwis Shoper pozwalający na stosunkowo szybkie i bezproblemowe otwarcie własnej strony do sprzedaży przez internet udostępniając wiele gotowych szablonów dzięki, którym tworzenie własnej strony to przyjemność dzięki łatwości obsługi interfejsu użytkownika oraz mnogości dostępnych opcji. Bardziej wymagający przedsiębiorcy z pewnością będą woleli skorzystać z dedykowanych rozwiązań dostarczanych przez agencje interaktywne, których rozkwit także daje się odnotować.

 

2. Jak zakaz handlu w niedziele wpływa na rozwój e-commerce?

Zakaz handlu w niedziele ma spore znaczenie dla rozwoju e-handlu. Można w ciemno zgadywać, że nowe przepisy przyczyniają się do wzrostów sprzedaży.

 

Shoper wraz Blue Media opublikowały w tym roku statystyki, z których wynika, że e-sklepy notują w niedziele widoczny wzrost ruchu na stronie. Polacy zmienili zwyczaj przechadzania się po centrach handlowych aby przechadzać się po sklepach internetowych. Zaczęli traktować witryny jak sklepowe alejki aby zrelaksować się i nacieszyć wzrok mnogością dostępnych produktów, których systematycznie przybywa z roku na rok.

Czytaj również

Zagrożenia w IT w 2024 roku
1258

Zagrożenia w IT w 2024 roku

Zagrożenia w IT w 2024 roku. Nasz cykl blogowy zaczynamy trochę przewrotnie, jednak nie mamy zamiaru nikogo straszyć ani spekulować. Chcemy w dzisiejszym wpisie poruszyć najważniejsze zagadnienia w obrębie branży IT, na które trzeba będzie w 2024 uważać.

Czytaj dalej