Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www

Strony internetowe dla sportowców

Strony internetowe dla sportowców. Opanowanie naszego życia przez social media spowodowało, że propagowanie sportu i aktywnego trybu życia przeniosło się – nomen omen – na ekrany tabletów i smartfonów. Sami sportowcy obecnie są bardzo aktywni we wszelkich social mediach, umiejętnie promując nie tylko swoją dyscyplinę ale także zdrowy sposób życia, czy dobre nawyki żywieniowe. Chętnie dzielą się z followersami informacjami ze sfery zawodowej jak i prywatnej.
Taki trend wyraźnie zaznaczył się na świecie w ostatnich latach. Osobną kwestią są w tej kwestii strony www.

1. Poza kanałami społecznościowymi, sportowcy równie chętnie chcą posiadać własne strony internetowe.

Oczywiście najlepiej takie, które będą “sprzedawać” ich jako obiecujących atletów sponsorom, ciekawe dla najwierniejszych fanów jak i zwykłych użytkowników Internetu.

 

Sprawa na pierwszy rzut oka wydaje się być banalna, jednak po głębszej analizie – wcale nie taka prosta! W końcu zupełnie inaczej zaprojektujemy stronę stricte sponsorską, a inaczej przyjazną fanom i kibicom.

 

2. Jak więc to połączyć, by wilk był syty i owca cała?

Po pierwsze: musimy przyjrzeć się specyfice i trendom w danej dyscyplinie. Co aktualnie jest modne, co od zawsze jest “domeną” danego sportu?
Przykładowo, nie stworzymy dla drużyny piłki nożnej kolorystyki szaro-błękitnej, a dla kajakarza olimpijskiego, pomarańczowej z brązowym akcentem. Tylko dzięki szczegółowemu i rzeczowemu audytowi dostatecznie przygotujemy się do zaprojektowania użytecznej i funkcjonalnej strony internetowej, która zadowoli wszystkich.
Warto inspirować się największymi i najlepszymi zawodnikami z danej dyscypliny – nie ma nic złego w podpatrywaniu idoli. Najlepsze strony to takie, które oddają ducha rywalizacji i piękno sportu w subtelny, nienachalny sposób. Dzięki takiemu podejściu zyskamy fanów a także sponsorów.

 

Po drugie: sport to oczywiście fair play. Dlatego też, jako projektanci także staramy się grać czysto i jak ognia unikamy stockowych zdjęć! Jeśli prezentujemy danego zawodnika, drużynę, absolutnym musem jest posiadanie dobrej jakości zdjęć danego sportowca – czy to na zawodach, turniejach, czy podczas codziennych treningów, a nawet prywatnie. Klimat, specyfika oczywiście zależy od samego klienta, jednak warto walczyć i przekonywać tych “opornych”, że kupowanie zdjęć z banków zdjęć to w tym przypadku strzał w kolano.

 

Po trzecie: fani. To oni w największej mierze będą odbiorcami strony www sportowca, więc dla nich należy przygotować specjalne rozwiązania – na pewno przyciski szybkiego lajkowania fanpage’a, udostępniania wpisów czy zapisu do newsletterów. Dodatkowo, dobrze będzie wyglądać tabela z najważniejszymi osiągnięciami a także kalendarz najbliższych zawodów/turniejów. Dla nowicjuszy świetnie sprawdzi się krótka biografia w osobnej zakładce, oraz fotografie ukazujące historię danego zawodnika, drużyny czy klubu.

 

W idealnym świecie stronę sportowca tworzy jego fan lub ktoś to sam “siedzi” w danym sporcie lub śledzi od lat trendy i newsy. Warto zatem przyjrzeć się zainteresowaniom grafików… 🙂

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
756

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
767

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej