806

Trendy w Web Designie na 2019

1. Rok dobiega końca, czas zatem za pewne podsumowania, zestawienia jak i spojrzenie na przyszły rok - czego będzie można się spodziewać, co będzie dalej aktualne, a co odejdzie do lamusa? Jako pasjonaci w swojej branży, śledzimy na bieżąco wszelkie nowinki i trendy.

Trendy w Web Designie na 2019. Obecnie, rynek jest w stanie, w którym to użytkownicy Internetu dyktują warunki i rozwiązania z których korzystają. Należy mieć na względzie fakt, że projektowanie stron www nigdy nie było i nigdy nie będzie działką, która będzie dobra dla “twórczego wyżycia się” – nie da się tu stosować innowacji, nowych i “modnych” rozwiązań, bez ich logicznego i UX-owego uzasadnienia. W dzisiejszym świecie webdesignu interfejs gra pierwsze skrzypce i nieustannie dążymy do maksymalnie pozytywnych doświadczeń odbiorcy.

 

2. A więc - jakiego rozwoju trendów spodziewamy się w 2019 roku?

Po pierwsze: Mobile first.

 

Nie jest to żadna nowość, nikogo już nie dziwi fakt, że wielkie marki maksymalnie upraszczają swoje strony www, celem jak najlepszej optymalizacji odwzorowania strony na wszelkich urządzeniach mobilnych.
Dodatkowo, jak wynika z raportów i badań przeprowadzanych w 2018 roku, już ponad połowa ruchu w polskim Internecie odbywa się przy użyciu przeglądarek mobilnych. Co ważne, w przyszłym roku można się spodziewać, że do coraz większego głosu dojdzie trendy projektowania AMP (Accelerated Mobile Pages) oraz możliwość przeglądania witryn w poziomej orientacji monitora.
Trendy mobile-first wiąże się także z kolejnym trendem – prostymi siatkami (gridami) stron. Podział na 3, 4 kolumny daje pewność że taki układ będzie dobrze się skalował i wyglądał na urządzeniach mobilnych.

 

Po drugie: grafika i video

 

Już chyba wszyscy przyzwyczaili się do tego, że na strony internetowe… nie służą do czytania. Nudzą nas długie elaboraty, słupy jałowego tekstu, które nie mają wiele merytorycznej treści, a raczej są napisane dla samego pisania.
Do lamusa także odchodzą przydługie, narracyjne filmiki, które jeszcze kilka lat temu uważane były za szczyt technologicznego postępu i bardzo chętnie umieszczane na firmowych stronach www.
Graficzna i dynamiczna prezentacja danych w 2019 roku może się okazać konikiem designerów – zarówno w kwestii samej grafiki jak i video.

 

Po trzecie: slidery do lamusa

 

Przyszedł czas by uderzyć się pierś – slidery od jakiegoś czasu zaczęły być zupełnie niewidoczne dla użytkowników! “Ślepota banerowa” to zjawisko, które polega na tym, ze nauczyliśmy się już, że slider przeważnie zawiera marketingowe hasła, buttony CTA, które niekoniecznie ukazują najciekawsze elementy oferty – dlatego też zupełnie już nie zwracamy na nie uwagi, przewijając witrynę dalej. O sytuacji w której, główny slider ma więcej niż 2 slajdy nawet ciężko wspomnieć – nikt tego nie ogląda, nie przewija.
Inaczej sprawa się ma, gdy w tle mamy eleganckie i dopasowane stylem video. Taki obraz chętniej zapamiętujemy i chętniej “zawieszamy” na nim wzrok.

 

Po czwarte: minimalizm

 

Czy lubimy taki styl, czy nie, zakorzenił się on dość mocno w świadomości użytkowników. Monochromatyczna kolorystyka, umiejętne operowanie krojami fontów i odstępami między elementami, to coś co cały czas oddziałuje na odbiorców i sprawia wrażenie luksusu, marki premium.
Jest to, znów – także dobrze i łatwo “konwertowalne” do urządzeń mobilnych – proste elementy, podziały nie są problematyczne do przeniesienia na tablety czy smartfony i nie ma konieczności ich przeprojektowywania lub wyłączania z tych wersji.

 

To tylko kilka najważniejszych, naszym zdaniem, trendów, które w zasadzie – nie są żadnym odkryciem, stosujemy je bowiem przecież już od jakiegoś czasu. Ważne by jednak cały czas trzymać przysłowiową rękę na pulsie i bacznie obserwować reakcje i odpowiedzi odbiorców.

806

Trendy w Web Designie na 2019

Czytaj również

Luksusowe strony internetowe
1118

Luksusowe strony internetowe - nie wszystko złoto co się świeci

Luksusowe strony internetowe mają za zadanie zaprezentować markę i jej produkty lub usługi w ekskluzywny sposób. Projektowanie takich stron wymaga uwzględnienia najnowszych trendów w projektowaniu interfejsów oraz dbałości o najdrobniejsze detale. 

W dzisiejszym artykule skupimy się na niuansach i szczegółach, które determinują “luksusowość” stron internetowych.

 

Czytaj dalej

Black Friday i kampanie reklamowe w 2023 roku
1118

Black Friday i kampanie reklamowe w 2023 roku

Black Friday i kampanie reklamowe w 2023 roku. Co prawda listopad dopiero się zaczął. Wymyślenie, wykreowanie i zaplanowanie odpowiedniej kampanii na koniec miesiąca, gdy przypada Black Friday, jest na ustach wszystkich, którzy zajmują się marketingiem.

 

Trzeci kwartał roku to czas, gdy marketingowe kalendarze zapełniają się wyjątkowo intensywnie – a sezon najbardziej wzmożonych działań przed świętami, sylwestrem i całym zakupowym sezonem otwiera właśnie black friday.

W dzisiejszym wpisie zbierzemy i opiszemy najlepsze i najbardziej efektywne kampanie. 

 

Czytaj dalej