1259

Zalety i wady Wordpressa

Zalety i wady Wordpressa

WordPress jest jednym z najbardziej popularnych systemów do zarządzania treścią typu Open Source (Otwarte oprogramowanie). Jego początki sięgają 2002r – na przestrzeni lat, po przeprowadzonych modyfikacjach i uaktualnieniach nabrał cech solidnego systemu i stał się wręcz liderem wśród systetmów CMS.

1. Co to jest cms?

System zarządzania treścią zwany jest inaczej CMS (ang. Content Management System). To internetowa aplikacja, posiadająca panel administracyjny, który pozwala na samodzielne zmienianie treści bez konieczności posiadania wiedzy informatycznej. Daje możliwość publikowania lub edytowania wszelkiego rodzaju treści: tabel, tekstów, grafik, filmów oraz zdjęć. W CMS-ie można formatować powstający tekst za pomocą odpowiednich przycisków, bardzo podobnych do tych, które widoczne są w Wordzie.

2. Kolejną zaletą Wordpressa jest… jego popularność.

Nie ma tu sytuacji w której klient przychodzi do agencji ze swoją stroną, napisaną w autorskim, nieznanym skrypcie, prosi o jej edycję i… okazuje się że zmian dokonać może tylko i wyłącznie jej pierwotny twórca.

Oprogramowanie posiada także dużą społeczność użytkowników, udzielającą się na forach dyskusyjnych, także w języku polskim, tak więc szybkie „wyguglanie” jakiegoś zagadnienia nie stanowi żadnej wiedzy tajemnej i jest powszechnie dostępne.

3. W każdej beczce miodu znajdzie się łyżka dziegciu, tak więc i Wordpress posiada kilka wad, jednak przy zachowaniu kilku zasad i zdrowego rozsądku można uniknąć błędów.

Główną wadą wordpressa są nieautoryzowane wtyczki. Jako oprogramowanie open-source, zamieszczane w bazie pluginy i wtyczki są w większości darmowe, więc mogą być przestarzałe, błędnie napisane lub nie współpracujące z naszą wersją cms. W związku z powyższym, przed samodzielnymi instalacjami takich dodatków dobrze jest skonsultować się z programistą.

Tworzenie stron opartych o CMS jest bardzo ważne i znacznie ułatwia klientom ich późniejszą edycję. Dokładamy wszelkich starań, by nasze strony były w pełni edytowalne, bezpieczne, wolne od przestarzałych skryptów i miały potencjał do powiększania swoich zasobów i rozmiarów w przyszłości.

Dowiedz się więcej…

1259

CMS

sklepy internetowe

strony internetowe

Wordpress

Czytaj również