06-21 311

Zmiana algorytmu Google - czerwiec 2019

Zmiana algorytmu Google - czerwiec 2019

06-21 311

Początek czerwca przyniósł najnowsze nowinki i zmiany w algorytmie Google’a. Koncern, jak wiadomo, nie osiada na laurach - cały czas zmienia się, udoskonala technologie na różnych płaszczyznach, analizuje, tworzy nowe środowiska i rozwiązania dostosowane do potrzeb odbiorców (lub - jak kto woli - dostosowane to rzekomych potrzeb odbiorców 8-) )

Pewną ciekawostką jest fakt, że sam Google poinformował o zmianie w swoim systemie jeszcze przed samą aktualizacją - przeważnie inżynierowie zwykli to robić już po fakcie.

A dokładniej, o czym w ogóle mowa? Chodzi o algorytm core, czyli główny algorytm, który steruje wynikami wyszukiwania. Powszechnie znane informacje są takie, że liczba czynników, które uwzględnia algorytm Core to od 200 do 400. W ramach “core update” Google może zmieniać dla każdego z nich: wagę, wartość i wzajemne powiązania. Ma to bezpośredni wpływ na ranking w wynikach wyszukiwania.

W oficjalnym komunikacie Google określono, że proces wdrażania algorytmu potrwa kilka dni, dlatego zalecamy aby w ciągu najbliższego tygodnia monitorować i analizować ruch, widoczność strony oraz możliwe wahania w pozycjach fraz. Pozwoli to określić czy wprowadzone zmiany dotknęły Twojego sklepu internetowego. Jeśli zauważysz spadki w wynikach swojej witryny, to niestety najpewniej szybka poprawa wyników nie będzie możliwa. Odpowiednim działaniem jest prowadzenie długookresowych, strategicznych działań SEO. Wprowadzając kolejną tak dużą aktualizację Google z pewnością wpłynie na rynek SEO, SEM i reklam internetowych. Klienci, których strony www są słabo widoczne w wynikach zapewne zainwestują w reklamę a w dłuższej perspektywie zaczną zmieniać strategię biorąc na wzór pierwszą 10 w wynikach wyszukiwania.

Najprościej rzecz ujmując, wprowadzona aktualizacja ma na celu usprawnienie procesu w jaki Google rozumie wyszukiwane przez użytkowników hasła i strony www, obecne w wynikach wyszukiwania - wg założeń po aktualizacji użytkownicy powinni otrzymywać odpowiedzi szybciej i bardziej trafne. Czy tak będzie? Przekonamy się na własnej, nomem omen, skórze, co oczywiście będziemy raportować :-)

Filmy

X

06-27 367

Realizacja strony www Auto Planeta

X

06-24 543

Website Style - Team

X

06-24 643

Website Style - Park Naukowo Technologiczny Gdynia

COPYRIGHT 2011 - 2020 ALL RIGHTS RESERVED