1979

Luksusowe strony internetowe - nie wszystko złoto co się świeci

Luksusowe strony internetowe

Luksusowe strony internetowe mają za zadanie zaprezentować markę i jej produkty lub usługi w ekskluzywny sposób. Projektowanie takich stron wymaga uwzględnienia najnowszych trendów w projektowaniu interfejsów oraz dbałości o najdrobniejsze detale. 

W dzisiejszym artykule skupimy się na niuansach i szczegółach, które determinują “luksusowość” stron internetowych.

 

1. Design

Nie ma tu cudów, na pierwszym miejscu w odbiorze strony internetowej, będzie oczywiście jej design. Trendy i style na przestrzeni lat oczywiście się zmieniają, tak jak zmienia się pojęcie “luksusu”. Design strony internetowej powinien odzwierciedlać luksus i wysoki standard marki. Wybór kolorów, czcionek i grafik powinien być starannie przemyślany i dostosowany do wizerunku marki.

Przez lata uformował się nurt minimalizmu, który determinuje też niejako luksusowość, wytworność i sznyt. Czyste i proste projekty, z wykorzystaniem dużych obszarów pustych i ograniczonych kolorów, umożliwiają użytkownikom skupienie się na najważniejszych treściach i działaniach. Patrząc na takie strony internetowe jak Dior, Chanel, Apple, Longines, Maserati, nie sposób się oprzeć wrażeniu że dzisiejszy świat idzie w stronę starej zasady “więcej znaczy mniej”.
Minimalistyczny design nie tylko nadaje witrynom nowoczesny wygląd, ale również poprawia czytelność i nawigację. 

2. Co składa się na “luksusowy design”?

Po pierwsze: materiały.
Wykorzystanie wysokiej jakości fotografie i wideo, pozwoli zaprezentować produkty lub usługi w najlepszy sposób. Optymalne zdjęcia produktów, filmy pokazujące ich użycie czy sesje zdjęciowe w luksusowych sceneriach będą przyciągać uwagę.

Po drugie responsywność.
Obecnie jest to już standard, by strona internetowa była responsywna i działała płynnie na wszystkich urządzeniach, w tym na smartfonach i tabletach. Luksusowe strony powinny zachowywać swoją estetykę i funkcjonalność na każdym ekranie.

Po trzecie: personalizacja: dla klienta poszukującego luksusu, ważne jest poczucie personalizacji. Można zaimplementować funkcje takie jak systemy rekomendacji, które sugerują produkty lub usługi na podstawie zachowań użytkownika. Dobrym rozwiązaniem będą także wszelkie konfiguratory czy możliwość personalizacji produktów. To wyróżni klientów i da im poczucie zaopiekowania i wyjątkowości.

Po czwarte: nawigacja: Ułatwienie użytkownikowi nawigacji po stronie, zapewniając przejrzysty układ i intuicyjne menu jest także konieczne. Kategorie produktów lub usług powinny być łatwo dostępne, a warstwa tekstowa nie za obszerna

Po piąte: historia marki.
Jako projektanci mamy możliwość i zasoby by odpowiednio opowiedzieć historię maki. Dobrze jest to wykorzystać w pełni – zaznaczając dziedzictwo, wartości i misje. Jest to bardzo pomocne w budowaniu więzi z potencjalnymi klientami. Nie bez znaczenia jest także utrzymywanie długofalowych relacji z obecnymi partnerami

Po szóste: znaczące niuanse
Takie jak, na przykład integracja z aktualnymi (!) mediami społecznościowymi. W dzisiejszym świecie niezwykle ważne jest istnienie w social mediach. Marki nie posiadające swoich kanałów społecznościowych bardzo wiele tracą i po prostu “nie istnieją”. Równie ważne jest regularne publikowanie treści i konwersja ich do strony internetowej. Tylko połączenie tych działań jest w stanie dać sukces marki. Kolejne zagadnienie to przejrzystość formularzy i jasne wsparcie dla klienta. Zapewnienie łatwego dostępu do nieskomplikowanych formularzy i kontaktu będzie na pewno dobrym posunięciem.

3. Bezpieczeństwo oznaką luksusu?

Absolutnie, zdecydowanie nie! Jest to już pewien standard, w którym porusza się cały świat. Chcąc posiadać luksusową stronę www, nie można bagatelizować kwestii cyberbezpieczeństwa. Chodzi tu głównie o czystość i semantykę kodu witryny, certyfikaty SSL, zabezpieczenia antyspamowe i choćby – regularne aktualizacje środowiska www.

 

4. Luksus znakiem naszych czasów

Zmianom i uleganiu nowym trendom podlega nie tylko grafika, także samo myślenie i kierowanie użytkownikiem na stronach www. Dzięki złożonemu działaniu Google’a w zakresie pozycjonowania i ADS’ów, kładziemy coraz większy nacisk na personalizację, interakcję i zaufanie, które budują luksusowy wizerunek i odbiór. Dzięki analizie danych i zastosowaniu sztucznej inteligencji, strony internetowe i e-sklepy mogą dostarczać spersonalizowane treści i rekomendacje produktów, co przekłada się na lepsze doświadczenie zakupowe dla klientów.

Stosujemy także interaktywne elementy, takie jak kalkulatory, quizy, przeciąganie czy przewijanie paralaksy, angażuje użytkowników i sprawia, że wchodzą w interakcję z marką na stronie internetowej lub e-sklepie.

Podsumowując, pamiętajmy, że luksusowa strona internetowa powinna być spójna z całym wizerunkiem marki i dostosowana do oczekiwań wybrednej grupy klientów. Ważne jest również, aby regularnie aktualizować i doskonalić stronę, aby utrzymać jej wysoki standard.

Jeśli jesteś właścicielem ekskluzywnej marki i stoisz przed dylematem stworzenia strony internetowej,  jeśli chciałbyś odświeżyć swoją istniejącą już witrynę firmową – zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety projektowej i skontaktowania się z nami. Doradzimy, wycenimy i jak zawsze – damy z siebie 100% aby efekt końcowy zachwycił Ciebie i Twoich klientów.

1979

luksusowe strony internetowe

Czytaj również

1092

Nowoczesne serwisy internetowe - czy mają szanse z aplikacjami mobilnymi?

Nie jest tajemnicą, że od dawna już aplikacje mobilne wiodą prym, jeśli chodzi o ruch organiczny, ilość odwiedzin i popularność. Ktoś może wręcz twierdzić, że za chwilę “zwykłe” strony internetowe, odejdą do lamusa, zostaną na dnie Internetowego wiru i zostaną zapomniane.
Tymczasem, nowoczesne serwisy internetowe i aplikacje mobilne stanowią dwie różne formy dostępu do treści i usług online, a ich popularność i zastosowanie mogą się różnić w zależności od kontekstu i potrzeb użytkowników.

Czytaj dalej

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji
2333

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji

W dzisiejszym świecie dobrze wykonana strona internetowa hotelu czy pensjonatu jest absolutnym musem. Czymś, bez czego trudno sobie wyobrazić, chociażby najprostszy system rezerwacji pobytów. Jest to podstawa do dobrze działającego marketingu hotelowego. Taka witryna stanowi kluczowy element skutecznej promocji hotelu, umożliwiając skuteczne przyciągnięcie uwagi potencjalnych gości i zwiększenie rezerwacji.

Czytaj dalej

1. Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie
1333

Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie

Budowanie wizerunku marki to proces kształtowania postrzegania marki przez jej klientów, społeczność oraz ogół społeczeństwa. Jest to kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, ponieważ silny i pozytywny wizerunek marki może przyciągać klientów, budować lojalność i zaufanie, oraz umożliwiać osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj dalej