Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www

Banki zdjęć – płatne i darmowe

1. Zlecając zaprojektowanie nowej strony www dla firmy prędzej czy później konieczne będzie wstawienie na nią właściwych, finalnych zdjęć.

O ile w procesie projektowania, dział graficzny może posiłkować się prewkami (małej rozdzielczości zdjęciami przykładowymi pobranymi z banków zdjęć) o tyle, finalna wersja, postawiona na domenie winna zawierać zdjęcia dobrej jakości,
poprawnie oddające nie tylko charakter firmy, ale i po prostu pasować do projektu.

 

Niestety często klient nie dysponuje i nie zamierza dysponować odpowiednimi fotografiami – wszystko oczywiście zależy od branży, bywają takie, w których ciężko o dobre zdjęcia
(głównie to wszelkiego rodzaju gałęzie przemysłu technicznego – metalurgicznego, wyspecjalizowane oprzyrządowanie, urządzenia itp.) bądź są na tyle „ogólne” że znalezienie zdjęć w bankach zdjęć nie stanowi problemu (ubezpieczenia, architektura, branża medyczna)
W takich właśnie przypadkach z pomocą przychodzą tzw. Banki zdjęć – czyli po prostu sklepy internetowe, gdzie możemy zakupić interesujące nas zdjęcia, bądź grafiki.

 

Nabywając takie fotografie mamy pewność że będą one w odpowiednio dużej rozdzielczości (bardzo ważne, jeśli chcemy dane zdjęcie wykorzystać np. Na sliderze bądź tle strony) oraz jakości – wspomniane wcześniej prewki z widocznymi znakami wodnymi możemy w fazie projektowania dowolnie pobierać oraz modyfikować na potrzeby nowej strony internetowej. Dzięki takiemu użyciu zdjęć unikniemy rozczarowania, gdy np. Po wykupieniu zdjęcia okaże się że kolorystyka zupełnie nie pasuje do całości.

 

Banki zdjęć możemy podzielić na te płatne oraz na te, w których dostęp do części zdjęć lub wszystkich jest darmowy. W poszukiwaniach najlepiej przeglądać oba typy – bardzo szybko zauważymy że płatne zdjęcia są po prostu lepsze: lepiej skadrowane, ładniej skomponowane czy mają przyjemniejsze dla oka kolory. Co oczywiście nie znaczy, że na darmowych stronach nic nie znajdziemy – w zależności od branży naszego przedsiębiorstwa darmowe banki zdjęć oferują także całkiem dobre zdjęcia, które mogą się okazać wystarczające dla naszego projektu.

2. Fotografie w płatnych bankach zdjęć przeważnie uzyskuje się poprzez wykupienie abonamentu na określoną ilość oraz wielkość zdjęć. Z takich banków to przede wszystkim:

3. Bezpłatne banki zdjęć charakteryzują się z kolei tym, że jedyne co należy zrobić, by pobrać zdjęcie, to rejestracja, bądź polubienie strony www przez Facebooka. Takich banków zdjęć jest oczywiście najwięcej, są one bardzo różnej jakości, do największych jednak należą:

www.freepik.com
www.unsplash.com
www.picjumbo.com
www.pexels.com

www.pikwizard.com

 

Należy mieć jednocześnie na uwadze, korzystając z jakiejkolwiek, takiej strony, że wykupienie/pobranie zdjęcia nie gwarantuje nam, że znika ono z puli dostępnych fotografii. (To znaczy, że nie otrzymujemy tego zdjęcia na wyłączność) Stąd też, istnieje możliwość że takie same kadry spotkamy w innych branżowych stronach i nie tylko.

realizacje

Reklama

sklepy internetowe

strony www

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
755

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
765

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej