894

Co to jest featured snippets?

Co to jest featured snippets?

1. “Chcę być na pierwszym miejscu w Guglu. Da się zrobić?”

Każdy z branży IT słyszał to pytanie nie raz 😉 Z kolei każdy świadomy właściciel strony www dąży do tego, by jego witryna była chętnie odwiedzana i by ruch generował pięcie się w górę w wynikach wyszukiwania. To, że jest to proces długotrwały i musi być poparty prawidłowym i legalnym pozycjonowaniem, nikogo nie powinno dziwić – i należy w tej materii uświadamiać klientów. Pozycjonowanie to jeden z trzech sposobów – drugim jest prowadzenie płatnych kampanii AdWords. Trzeci, to właśnie featured snippets.

2. Co to jest?

To „polecane fragmenty z odpowiedzią”, które pojawiają się na samej górze wyszukiwarki Google, które pojawiają się, gdy wpiszemy szukaną frazę i klikniemy enter. Featured snippets cechują się one oryginalnym formatem, dzięki czemu są jeszcze bardziej widoczne dla użytkownika. W ramce jest umieszczony fragment tekstu ze strony internetowej, opcjonalnie grafika oraz źródło w postaci linku do strony. Zazwyczaj featured snippets pojawiają się na pozycji „0”, czyli nad wszystkimi innymi wynikami wyszukiwarki. Wyjątkiem jest jednak sytuacja, kiedy dana fraza została wykupiona przez użytkownika w usłudze Adwords, wtedy polecany fragment znajduje się nieco niżej. Jest to oczywiście sytuacja najbardziej pożądana i do której dążą wszyscy.

 

Google cały czas udoskonala swoją przeglądarkę, czyniąc ją coraz bardziej przyjazną użyteczną i niezbędną dla użytkowników. Nie bez znaczenia jest potoczne “zapytaj wujka Google”, czy “Wujek Google Ci powie” – w końcu wszyscy korzystamy z niej / jego pomocy 😉 na co dzień – nie tylko pracując zawodowo.
To, jak dodać swoją stronę do featured snippets, jest pilnie strzeżoną tajemnicą, której tajniki znają tylko wybrani programiści Google. Prościej rzecz ujmując: nie ma jednego przepisu jak osiągnąć pożądaną pozycję “0”. Na podstawie doświadczeń i obserwacji możemy jednak tak ukierunkować nasze działania na stronie internetowej, że Googlowi będzie łatwiej dostrzec naszą witrynę i ją wyróżnić.

 

Najważniejsze jest to, by nasza strona www była dobrze przemyślana pod względem umieszczonej na niej materiałów. Dlatego tak ważna jest optymalizacja i redakcja treści. Powinny znajdować się na niej odpowiedzi stawiane przez użytkowników – tu odpowiedzi powinny być specyficznie sformułowane, ponieważ skrypt Google wyświetla w featured snippete tylko 300 znaków. Należy zadbać o to, aby przygotowana odpowiedź zawierała wymaganą ilość znaków, była trafnie zbudowana, krótka, prosta i zrozumiała. Zapomnijmy więc o długich zdaniach, czy obszernych artykułach.

 

Drugim ważnym aspektem jest dotychczasowa pozycja strony internetowej w wyszukiwarce. Google raczej nie umieści twojej strony w featured snippets, jeżeli jest ona słabej jakości, albo znajduje się na dalekich pozycjach. Featured snippets to nie tylko wysoka pozycja, ale również pozytywny wizerunek, ponieważ Google umieści tam jedynie zaufane i wartościowe strony.

894

Co to jest featured snippets?

Czytaj również

Dezinformacja w internecie w 2024 roku
1247

Dezinformacja w internecie w 2024 roku

Dezinformacja w internecie w 2024 roku. Wszyscy wiemy, że dzisiejszy świat jest o wiele bardziej niebezpieczny niż, choćby 10, czy 20 lat temu. Pozornie, nawet za ekranem swojego własnego komputera w domu, jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa… 

Mowa o dezinformacji, którą tak chętnie i tak często wykorzystuje się w 2024 roku.

 

 

Czytaj dalej

Personal branding
1161

Personal branding w sporcie wyczynowym

Personal branding w sporcie wyczynowym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że temat personal brandingu jest zagadnieniem, któremu należałoby poświęcić całą książkę, a nie tylko post blogowy, jednak dziś skupimy się na najważniejszych aspektach i zadaniach, by w pigułce opowiedzieć o tym, czym jest i na czym polega budowanie marki osobistej w sporcie.

Czytaj dalej