1119

Po czym poznać dobrą agencję interaktywną?

Wszyscy wiemy, że reklama jest dźwignią handlu. Przeglądając oferty różnych agencji dowiemy się że każda z nich jest najlepsza, każda ma X lat doświadczenia na rynku i każda – oczywiście oferuje indywidualne podejście, kompleksowość w działaniu oraz wsparcie techniczne. A jednak, po krótkiej, wcale nie wnikliwej analizie, możemy szybko wywnioskować, że większość z nich to jednak firmy krzaki, których jakość projektów mocno odbiega od naszych wyobrażeń… Czym zatem kierować się wybierając dla swojej marki agencję interaktywną?

Nie odpowiemy jednoznacznie na to pytanie, bo jak wynika z naszych doświadczeń, nasi klienci, głównie kierują się… opiniami swoich znajomych, a także znajomych – znajomych 🙂 Tak więc, można powiedzieć, że “stara dobra” poczta pantoflowa ma się cały czas bardzo dobrze – zwłaszcza w dobie social media. Jest jednak kilka, wcale nie takich oczywistych niuansów, które powinny zapalić czerwoną lampkę w głowie, jeśli faktycznie będziemy chcieli dokładniej przyjrzeć się agencjom.

1. Po pierwsze

Staż pracy. Wiadomo, tak jak pisaliśmy powyżej – każda jedna firma projektuje od -nastu lat, ma wieloletnie doświadczenie. Jednak warto przeglądnąć choćby pobieżnie portfolio w behance.net, by zorientować się, czy prezentowane projekty w ogóle powstały i ujrzały światło dzienne, czy są tylko “w szufladzie”, jako typowe zapychacze. Weryfikacja grona klientów na stronie agencji to też dobry sposób na przekonanie się, jaka klientela i z jakiej branży jest przez daną firmę preferowana. Są bowiem agencję interaktywną specjalizujące się w obsłudze branży beauty, w branży motoryzacyjnej, czy budowlanej.

2. Po drugie

Jakość, nie ilość. Przesada w drugą stronę też nie jest dobra – mnogość kiepskich projektów w portfolio, bez rzetelnych case study wygląda mało profesjonalnie.
W tym punkcie ważny jest też… zespół. Team specjalistów z project managerem na czele daje większą pewność na udaną współpracę niż rozmowy z all-in-one osobą, która zapewne posiada X projektów na głowie.

3. Po trzecie

Usługi dodatkowe. Czyli, jeśli myślimy o firmowej stronie www, ale totalnie nie mamy czasu na pisanie tekstów na takową, czy agencja ma w swoim zespole copywritera, któremu będzie mogła to zlecić? Czy, jeśli stworzymy już naszą witrynę, czy będziemy mogli liczyć na wsparcie posprzedażowe oraz na pomoc w pozycjonowaniu jej? To są dość ważne pytania, które padają w trakcie rozmów – klienci bardzo często po prostu wolą mieć “pakiet” usług odnośnie swojej strony www w jednej firmie, nie rozdrabniać się na pomniejsze zlecenia.

4. Po czwarte

Wiedza. Tego oczywiście nie da się jednoznacznie stwierdzić, nie posiadając samemu wiedzy, jednak na to jak wykonane są wcześniejsze projekty agencji ma też wpływ kreatywność. W marketingu pomysłowość, znajomość pewnych mechanizmów, łatwość formułowania myśli to klucz do sukcesu. Ważna jest też wspólna strategia zespołu pracującego w agencji i umiejętność łączenie poszczególnych elementów projektu w spójną całość.

Co obecnie totalnie nie ma znaczenia? Z naszych doświadczeń wynika że… lokalizacja. W dobie szybkich łączy internetowych i możliwości organizowania calli odległość od klienta nie gra roli (znaczenie mogą mieć co najwyżej… strefy czasowe! 🙂 ) – możemy w każdym momencie współpracy kontaktować się face-to-face, a raczej ekran-w-ekran.

Na koniec już, podsumowując: wybierając agencję interaktywną, dajmy sobie czas na taki krótki reseach i sprawdzenie. Zastanówmy się także, czego realnie potrzebujemy i jak wyobrażamy sobie współpracę – i przede wszystkim – czy myślimy o długofalowej współpracy, czy jednak chcemy tylko jednorazowego “rzutu”.

Z okazji tego wpisu, chcielibyśmy się pochwalić na łamach bloga Website Style, że nasza firma uplasowała się na trzecim miejscu w rankingu najlepszych firm projektujących strony www w Trójmieście: LINK
Bardzo dziękujemy naszym klientom za zaufanie i liczne pozytywne opinie, to nas motywuje do dalszej pracy i tworzenia coraz lepszych projektów! Pięknie dziękujemy!

1119

agencja interaktywna

Social media

staż pracy

strony internetowe

Czytaj również

Dezinformacja w internecie w 2024 roku
1247

Dezinformacja w internecie w 2024 roku

Dezinformacja w internecie w 2024 roku. Wszyscy wiemy, że dzisiejszy świat jest o wiele bardziej niebezpieczny niż, choćby 10, czy 20 lat temu. Pozornie, nawet za ekranem swojego własnego komputera w domu, jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa… 

Mowa o dezinformacji, którą tak chętnie i tak często wykorzystuje się w 2024 roku.

 

 

Czytaj dalej

Personal branding
1161

Personal branding w sporcie wyczynowym

Personal branding w sporcie wyczynowym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że temat personal brandingu jest zagadnieniem, któremu należałoby poświęcić całą książkę, a nie tylko post blogowy, jednak dziś skupimy się na najważniejszych aspektach i zadaniach, by w pigułce opowiedzieć o tym, czym jest i na czym polega budowanie marki osobistej w sporcie.

Czytaj dalej