E-mail marketing w czasie i po pandemii

1. W czasie kwarantanny zauważalnie wzrosła konsumpcja treści internetowych.

Mamy więcej czasu, ale również potrzebujemy być poinformowani na temat sytuacji w kraju, działań firm i sklepów, z których usług korzystaliśmy. Niezależnie od tego, czy firmy prowadziły biznes online czy offline, aktualnie większość z nich może komunikować się wyłącznie w sieci. Dzięki czemu e-mail marketing stał się jeszcze bardziej popularny.

2. Wybuch pandemii koronawirusa wywołał wzrost wykorzystania komunikacji poprzez wiadomość e-mail.

W minionych latach e-maile były wykorzystywane głównie do powiadomień transakcyjnych i informacjach o promocjach. Aktualnie służą nam do budowy relacji, utrzymania kontaktu, informowania o zmianach i promocjach oraz samej sprzedaży. Kryzysy zachęcają firmy do powrotu do sprawdzonych i efektywnych (a także tańszych) kanałów reklamowych, a takim właśnie jest e-mail.
Według dostawców poczty elektronicznej, od początku pandemii korzystanie z poczty elektronicznej wzrosło aż o 40%.

3. Ten wzrost raczej nikogo nie dziwi.

Małe i średnie firmy, które w obliczu obecnego kryzysu przeniosły swoją działalność do internetu, zaczęły korzystać z dobrodziejstw e-mail marketing. Wielkie przedsiębiorstwa również zwiększyły liczbę wysyłanych wiadomości. Największą siłą e-mail marketing jest fakt, że działa i łatwo można udowodnić jego skuteczność, dzięki możliwości dokładnego raportowania.

Z kolei cyberprzestępcy mają pokusę wykorzystywania obaw i potrzeb ludzi do własnych celów oraz wzbudzania niepokojów w celu skłonienia odbiorców do podjęcia określonych działań. Poważni nadawcy zaś wykorzystują e-maile do przekazywania faktycznych i istotnych informacji zwłaszcza w tej bardzo szczególnej sytuacji jaką jest pandemia, by wesprzeć i uspokoić swoich odbiorców w obliczu ich problemów oraz by wskazać i podkreślić perspektywy na czas po pandemii.

 

 

Dowiedz się więcej…

email

marketing

sklepy internetowe

Czytaj również

Skuteczna kreacja w branży beauty w 2023 roku
948

Skuteczna kreacja w branży beauty w 2023 roku

Skuteczna kreacja w branży beauty w 2023 roku. Gdy pisaliśmy artykuł o projektowaniu stron dla branży beauty [link], pisaliśmy “Branża beauty stawia przed właścicielami klinik i salonów nowe wymagania – niezmiernie ważne jest, by uświadomić klienta, że to właśnie my pomożemy osiągnąć mu sukces. Osiągnięcie założonych celów będzie co prawda wymagało sporo wysiłku i dużo “burz mózgów”, jednak finalny efekt może przejść najśmielsze oczekiwania, więc warto zdać się na doświadczoną agencję.”

Czytaj dalej