Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www
58

Facebook Marketplace, czyli kupuj i sprzedawaj na Facebooku

Na przestrzeni kilku lat Facebook zgromadził już ponad 2 miliardy użytkowników. Pisaliśmy już w osobnym artykule, że to właśnie za sprawą popularnego „fejsa” i innych social media, fora internetowe czy grupy dyskusyjne przeszły do historii Internetu, a w briefach tworzonych stron www w wytycznych widnieją „chaty, streamy, ikonki do Facebooka” zamiast takich modułów jak forum internetowe, chat.

 

Twórcy Facebooka wciąż zaskakują nowymi rozwiązaniami, które, czy chcemy czy nie – w końcu i tak używamy. Tym razem do zmian w Messengerze i Stories dołączyła funkcja Marketplace – czyli wbudowana tablica ogłoszeń.

 

Trend sprzedażowy był obecny juz dawno. Powstawały liczne grupy, które skupiały tylko i wyłącznie ogłoszenia „Kupię/sprzedam”, łącza grupa użytkowników na dzień dzisiejszy to nawet 500mln osób. Nie dziwi więc fakt stworzenia narzędzia, które jeszcze bardziej wykorzysta potencjał sprzedażowy. Ogólnie, da się także zauważyć, że coraz więcej użytkowników woli robić zakupy na „fejsie”, czy choćby Instagramie, który także stosunkowo nie dawno wprowadził taką użyteczność do swojego systemu.

 

Facebook Marketplace to nic innego jak wirtualna tablica ogłoszeń.

 

Na której zainteresowani mogą wystawiać na sprzedaż swoje rzeczy. Choć mechanizm jest znany z innych miejsc w Internecie, to dzięki specyfice portalu społecznościowego dokonanie transakcji nigdy nie było tak poręczne. Zakupu lub sprzedaży można dokonać podczas codziennego przeglądania newsów, co stanowi znaczące ułatwienie. Brak konieczności logowania się do osobnej aplikacji może być tym, co będzie odpowiadać za sukces wdrożonego rozwiązania i stanie się jego cechą rozpoznawczą.

 

Jest to główna i największa zaleta tego narzędzia – idąc krok dalej, można przypuszczać, że w przyszłości ta funkcja (i podobne w innych social media – np. Instagramowa) wyprze także sklepy internetowe. Jest to dość śmiała teza, ale jeśli nie wyprze – będzie dla takowych wielką konkurencja, a programiści z Magento czy Presty będą dwoić się i troić by dorównać w użyteczności, łatwości obsługi rozwiązaniom zastosowanym w social media.

 

Póki co MarketPlace jest w fazie testowania – czy stanie się drugim Allegro – czas pokaże.

58

Facebook

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
756

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
767

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej