Gastronomia online w trakcie i po pandemii

1. Jakie rewolucje były konieczne i co może przynieść przyszłość?

Gastronomia online w trakcie i po pandemii. Wszyscy pamiętamy początek pandemii i totalne zamknięcie branży gastronomicznej. Nie był to łatwy czas dla wszelkich restauratorów ani firm świadczących usługi cateringowe. Z potrzeby rynkowej, jak i trochę “z braku laku” znaczny rozwój i wzrosty wówczas zanotowały… aplikacje oferujące dowozy na wynos.

 

Pandemia COVID-19 wpłynęła na gwałtowny rozwój e-zamówień żywności. Z powodu ograniczonych lub braku możliwości działania gastronomia online, zarówno konsumenci, jak i restauratorzy zwrócili się w kierunku platform dostawczych. Według danych StockApps przychody globalnego rynku dostaw żywności online wzrosły o 27 p.p. rok do roku, osiągając w 2020 roku wartość 136,4 mld dolarów. Oczekuje się, że w 2021 roku osiągną one 151,5 mld dolarów przychodów oraz zgromadzą 1,6 mld użytkowników.

 

Obecnie restauracje zmierzają w kierunku obiecującego lata z możliwością przyjmowania klientów na świeżym powietrzu, a prawdopodobnie prędzej niż później także wewnątrz lokalu.

2. Czy to znak, że aplikacje z dowozem potraw odejdą do lamusa?

Nie wydaje nam się 🙂 Wszyscy nie możemy się już doczekać aż będzie można wyjść wieczorem na spacer i usiąść w ulubionej knajpce. Według specjalistów, platformy do składania zamówień online będą dalej popularne. Co więcej – jeśli trend otwierania branży zostanie utrzymany (na co bardzo wszyscy liczymy oczywiście!) bardzo prawdopodobne, że aplikacje będą rozbudowywane o wewnętrzne systemy i funkcjonalności, które pozwolą na jeszcze szybsze i efektywne składanie zamówień wewnątrz lokali, ergo – wpłynie to na zadowolenie i satysfakcję klientów. Oczywiście, stoi za tym komfort i wygoda działania. Tak więc analitycy upatrują tu dużego pola do popisu dla branży UX/UI 🙂

 

Wprowadzenie takich udogodnień jak możliwość dostawy bezkontaktowej, uprawnienia w metodach płatności to tylko część innowacji, które – naszym zdaniem – zostaną niebawem wprowadzone do wiodących aplikacji.

 

 

Dowiedz się więcej…

aplikacje

branża gastronomiczna

catering

Czytaj również

Zagrożenia w IT w 2024 roku
1258

Zagrożenia w IT w 2024 roku

Zagrożenia w IT w 2024 roku. Nasz cykl blogowy zaczynamy trochę przewrotnie, jednak nie mamy zamiaru nikogo straszyć ani spekulować. Chcemy w dzisiejszym wpisie poruszyć najważniejsze zagadnienia w obrębie branży IT, na które trzeba będzie w 2024 uważać.

Czytaj dalej