Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www

Google Trends - narzędzie biznesu?

1. Google Trends to bardzo ciekawe narzędzie, oferowane przez Google. Na przestrzeni lat stała się najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, dostarczając odpowiedzi na ponad dwa tryliony zapytań rocznie.

Z tej ogromnej ilości wyszukań można łatwo wyciągnąć istotne informacje dla prowadzenia (lub nie) własnego biznesu.

2. Po pierwsze,

na podstawie zgromadzonych danych, Google Trends pokazuje jak często dana fraza jest wyszukiwana. To daje nam wyraźny obraz tego, czego i w jaki sposób szukają nasi potencjalni klienci. Dodatkowo, mamy także możliwość podglądania wyników zapytań według konkretnych kategorii.

 

Jak się łatwo domyśleć, dzięki takiemu systemowi, możemy w prosty sposób przejrzeć najciekawsze tematy, królujące obecnie w sieci. Jest to także idealne narzędzie w przypadku gdy prowadzimy na naszej stronie internetowej bloga, aktualności czy inną formę terminowych aktualności.

3. Z innej strony:

Mamy w zamyśle pewien pomysł na biznes, który wydaje się być wręcz genialny. Dobrze jest sprawdzić więc czy tak samo myślą konsumenci z naszej grupy potencjalnych odbiorców, no i co ważne – czy przypadkiem na to samo nie wpadła konkurencja, tyle że już jakiś czas temu. Takich odpowiedzi dostarczyć może nam Google Trends.

 

Za pomocą narzędzia możemy ocenić zainteresowanie użytkowników danym tematem na przestrzeni czasu. Można zaobserwować różne trendy – cykliczne wzrosty i spadki – to są bardzo cenne informacje da podjęcia decyzji biznesowej.

 

W Google Trends możliwe jest odkrywanie wszystkich fraz z wyszukiwarki, ale jest również opcja zawężenia poszukiwania w kategoriach: grafika, wiadomości, YouTube, zakupy.

 

Filtrowanie wyników za pomocą kategorii zakupy, pozwoli znaleźć użytkowników, którzy rzeczywiście są zainteresowani nabyciem konkretnego produktu. Można pójść dalej i dodać do tego lokalizację, jeśli prowadzi się biznes stacjonarnie. Taka analiza pozwoli trafnie zdiagnozować potrzeby klientów.

 

Google trends jest także źródłem cennych informacji na potrzeby marketingu. Wiedząc jakich fraz używają użytkownicy, możemy stworzyć maksymalnie dopasowane komunikaty, buttony, linki, treści czy – ogólnie – oferty.

 

Dodatkowo, narzędzie daje możliwość porównywania podobnych fraz, dzięki czemu jesteśmy w stanie dokładnie określić które hasła są najczęściej wpisywane przez internautów i które są najbardziej charakterystyczne dla naszej branży.

Google

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
756

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
767

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej