Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www
544

Kolor roku 2019 wg Pantone

1. Instytut Pantone zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych głównie dla branży wzorniczej, graficznej i modowej. Kolor roku jest wybierany od 20 lat.

Eksperci i analitycy biorą pod uwagę trendy kulturowe, design, modę, a także to, w jaki sposób kolor uosabiają nasze zbiorowe doświadczenia i odzwierciedlają to, co dzieje się w globalnej kulturze w danym momencie.

2. I tak oto kolorem roku 2019 został odcień Living Coral

Barwa wybrana przez instytut Pantone ma być jasnym nawiązaniem do natury, afirmacji życia, optymizmu i ekspresji swoich odczuć. Koralowy, ciepły kolor o złotawym odcieniu ma wprowadzać dobrą energię, ale i trend, który już obserwujemy – modny odcień “rose gold” jest zauważalny nie tylko w branży jubilerskiej, ale i także każdej sferze życia. Warto wykorzystać tę wiedzę. To bowiem doskonała okazja, by wprowadzić do wnętrz barwę będącą odzwierciedleniem tylu pozytywnych emocji.
Wybrany kolor to połączenie różu z pomarańczowym odcieniem, który przywodzi na myśl naturalną barwę raf koralowych. Jak czytamy w opisie decyzji: Living Coral symbolizuje „wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań” oraz „autentyczne, angażujące doświadczenia, które umożliwiają porozumienie i bliskość”. Jak podkreślają eksperci Pantone, ta ostatnia wartość jest szczególnie istotna w kulturowym krajobrazie zdominowanym przez technologię cyfrową i media społecznościowe.

3. Adaptacja najnowszych trendów do naszej codziennej przestrzeni często okazuje się trudna.

Większość osób w procesie urządzania swojego domu stawia przede wszystkim na funkcjonalność oraz wygodę. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by subtelnie wprowadzić do wnętrza trendy, które w danym okresie wyznaczają kierunek działania na wielu płaszczyznach życia.

Instytut Pantone to marka, która od kilkunastu lat promuje w ciekawy sposób swoje uniwersalne wzorniki kolorystyczne i raportowanie trendów.
To firma, która przez lata była znana jedynie specjalistom z branży poligraficznej, ale dzięki sprytnemu marketingowi stała się rozpoznawalnym na całym świecie symbolem koloru. Przyczynił się do tego prosty, zrozumiały i bardzo spójny język wizualny, którym posługuje się PANTONE. Składają się na niego kolor umieszczony na białym tle, jego numer w skali Pantone oraz czarne logo marki. Obecnie ten motyw jest też używany w szerokiej gamie produktów lifestylowych firmowanych przez markę.

Zdaniem ekspertów z Pantone’a, udział zaawansowanych technologii i mediów społecznościowych w naszym życiu jest obecnie tak duży, że odbiorcom potrzeba jak najwięcej autentycznych, realnych i pozytywnych doświadczeń, które ułatwią codzienne, międzyludzkie kontakty. Living coral to kolor, który ma uchodzić za optymistyczny i towarzyski, dzięki czemu ma to pomóc o budowaniu długofalowych relacji.

 

na podstawie mat. prasowych: https://www.pantone.com/color-intelligence/color-of-the-year/color-of-the-year-2019

544

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
756

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
767

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej