05-04 513

Król CMS, czyli strony znanych marek stworzone na Wordpressie

Król CMS, czyli strony znanych marek stworzone na Wordpressie

05-04 513

Zupełnie, nie wiadomo czemu, w pewnych kręgach utarło się stwierdzenie, że Wordpress jest platformą, na której warto stawiać tylko niewielkie strony i blogi. Zapewne jest to spowodowane przeszłością - w końcu Wordpress powstał jako miejsce do pisania internetowych pamiętników. Tymczasem, opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś - Wordpress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią. Tylko w zeszłym roku, według badań, w polskim internecie było aż 73% stron internetowych opartych o Wordpress. Można powiedzieć “Wordpress i długo, długo nic…”, co nie będzie w najmniejszym stopniu przesadą, ponieważ druga na liście jest Joomla, z… 7,8%. Kolejny system to Drupal (1,5%), natomiast resztę stanowią pomniejsze, dedykowane systemy, które - znów - w przeważającej części są także budowane z fundamentów Wordpressa. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, Wordpress wraz ze wzrostem popularności, szybko zyskał uznanie nie tylko wśród influencerów i blogerów. Coraz częściej widzimy ten cms w rządowych stronach organizacji państwowych, stronach naprawdę dużych marek, portali użyteczności publicznej czy w stronach zespołów muzycznych. Nie ma chyba branży, do której Wordpress by nie pasował - korzystają z niego zarówno niewielkie startupy jak i duże korporacje z setkami zatrudnionych pracowników.

W dzisiejszym wpisie prezentujemy, zaledwie kilka stron, które zostały zaprojektowane w oparciu o technologię Wordpressa. Strony użyteczności publicznej: Strona Poczty Polskiej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, strona warszawa.pl, strona Schroniska Ciapkowo w Gdyni, strona Gdynia.pl Strony artystów, polityków i dużych firm: Strona zespołu Kult, Strona Kukiz15, strona partii Wiosna Biedronia, strona Mercedes, strona Land Rover Polska

Ilość stron stworzonych na Wordpressie jest niezliczona - system na dobre opanował witryny internetowe i nic nie wskazuje na to, by miał pojawić się jakikolwiek zagrażający konkurent. Dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi i prostej budowie i płynnemu działaniu całego systemu, możemy tworzyć bardzo rozbudowane i skomplikowane projekty, włączając w to portale miejskie czy sklepy internetowe z tysiącami produktów. Kolejną ważną zaletą jest łatwość tworzenia wersji mobile - Wordpress, dzięki aktualizacjom, całkiem sprawnie podąża za trendami i zmieniającym się światem IT. Bez problemu więc tworzymy dedykowane wersje na urządzenia mobilne, które dobrze się skalują i szybko ładują nawet na starszych smartfonach.

Filmy

X

06-27 367

Realizacja strony www Auto Planeta

X

06-24 543

Website Style - Team

COPYRIGHT 2011 - 2021 ALL RIGHTS RESERVED