Król CMS, czyli strony znanych marek stworzone na Wordpressie

Zupełnie, nie wiadomo czemu, w pewnych kręgach utarło się stwierdzenie, że WordPress jest platformą, na której warto stawiać tylko niewielkie strony i blogi. Zapewne jest to spowodowane przeszłością – w końcu WordPress powstał jako miejsce do pisania internetowych pamiętników.
Tymczasem, opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms ’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.
Tylko w zeszłym roku, według badań, w polskim internecie było aż 73% stron internetowych opartych o WordPress. Można powiedzieć “Wordpress i długo, długo nic…”, co nie będzie w najmniejszym stopniu przesadą, ponieważ druga na liście jest Joomla, z… 7,8%. Kolejny system to Drupal (1,5%), natomiast resztę stanowią pomniejsze, dedykowane systemy, które – znów – w przeważającej części są także budowane z fundamentów WordPressa.

1. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, Wordpress wraz ze wzrostem popularności, szybko zyskał uznanie nie tylko wśród influencerów i blogerów.

Coraz częściej widzimy ten cms w rządowych stronach organizacji państwowych, stronach naprawdę dużych marek, portali użyteczności publicznej czy w stronach zespołów muzycznych. Nie ma chyba branży, do której WordPress by nie pasował – korzystają z niego zarówno niewielkie startupy jak i duże korporacje z setkami zatrudnionych pracowników.

 

W dzisiejszym wpisie prezentujemy, zaledwie kilka stron, które zostały zaprojektowane w oparciu o technologię WordPressa.

Strony użyteczności publicznej: Strona Poczty Polskiej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, strona warszawa.pl, strona Schroniska Ciapkowo w Gdyni, strona Gdynia.pl
Strony artystów, polityków i dużych firm: Strona zespołu Kult, Strona Kukiz15, strona partii Wiosna Biedronia, strona Mercedes, strona Land Rover Polska

 

Ilość stron stworzonych na WordPressie jest niezliczona – system na dobre opanował witryny internetowe i nic nie wskazuje na to, by miał pojawić się jakikolwiek zagrażający konkurent. Dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi i prostej budowie i płynnemu działaniu całego systemu, możemy tworzyć bardzo rozbudowane i skomplikowane projekty, włączając w to portale miejskie czy sklepy internetowe z tysiącami produktów. Kolejną ważną zaletą jest łatwość tworzenia wersji mobile – WordPress, dzięki aktualizacjom, całkiem sprawnie podąża za trendami i zmieniającym się światem IT. Bez problemu więc tworzymy dedykowane wersje na urządzenia mobilne, które dobrze się skalują i szybko ładują nawet na starszych smartfonach.

CMS

sklepy internetowe

strony internetowe

Wordpress

Czytaj również

Smart rozwiązania na stronach www
1848

Smart rozwiązania na stronach www

Smart rozwiązania na stronach www to technologie i funkcje, które mają na celu poprawienie użytkowania. Zwiększenie interakcji, zachęcenie do działania oraz dostarczenie bardziej intuicyjnego i angażującego doświadczenia dla odwiedzających. Tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się szereg zastosowań i rozwiązań. Które, na pierwszy rzut oka mogą zostać nawet niezauważone i przeoczone. 

 

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się tym najbardziej popularnym:

 

Czytaj dalej