Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www
746

Mobilne rozwiązania w biznesie

1. Nie trzeba być specjalistą, by widzieć coraz to nowsze trendy i zmiany w otaczającym nas świecie.

Mobilne rozwiązania w biznesie. Coraz więcej marek wdraża rozwiązania wykorzystujące rozwiązania takie jak komunikacja sms, facebook messenger czy Instagram feeds.
Ważne jest, by taką komunikację prowadzić rzetelnie, by potencjalny klient nie doznał uczucia bałaganu, a wiadomości trafiały do konkretnych osób w firmie.
Dodatkowo, warto poznać gusta odbiorców, w zakresie możliwości komunikacji, aby jeszcze lepiej prowadzić kampanie.

2. Tak zwane kanały mobilne obecnie stanowią nie tylko metodę do kontaktu, ale także skutecznie narzędzie sprzedażowe.

Według badań Izby Gospodarki Elektronicznej, w więcej niż w jednym kanale zakupy robi już 73 proc. Internautów w Polsce.
Z badań wynika, że codziennie, każdy polski użytkownik Internetu otrzymuje około 10 maili z różnymi ofertami. Sumując wszystkie wiadomości, także otrzymywane przez sieć komórkową, czy nawet na popularnym wallu na Facebooku czy innym social media… wychodzi zawrotna ilość, której nawet najbardziej skupiony user nie ogarnie.
Przez to, że większość reklam jest powielana i przesyłana różnymi drogami (czytaj: wszystkimi możliwymi, jakie w danej chwili ma do dyspozycji reklamodawca…) większość z nich jest przez odbiorców pomijana. Najprościej rzecz ujmując: większość reklam, które do nas spływają pomijamy, nie czytamy, usuwamy i oznaczamy jako spam, prawda? Oczywiście! To właśnie obniża skuteczność kampanii reklamowych.

3. Jak więc zapanować nad komunikacyjnym chaosem i stać się wiarygodną, w oczach klientów firmą, która nie wciska do ich skrzynek mailowych codziennie 15stu maili?

Na początku dobrze jest ustalić jakie komunikaty otrzymują nasi klienci i jakimi kanałami jest to robione. Warto jest pokazać odbiorcom, że nasza firma szanuje ich czas oraz uwagę i nie zasypuje ich smartfonów/maili wielkimi banerami czy dziesiątkami wiadomości.
Preferencje klientów oczywiście najlepiej zbadać wcześniej, można to robić na wiele sposobów – wg badań z roku 2018, najbardziej miarodajne wyniki dawały krótkie(!) ankiety za pośrednictwem social mediów. Należy cały czas mieć na względzie to, że kluczowe dla skutecznej komunikacji jest dopasowanie jej do oczekiwań i preferencji odbiorców.
Naturalnie, chcemy by klientów przybywało, toteż nie oczekujmy, że takowi się pojawią znikąd, wiedzeni tylko i wyłącznie reklamą na stronie internetowej – bezpośrednie zwroty, zachęty rabatowe czy szeroki asortyment to tylko kilka “asów” w rękawie jakie możemy pokazać w skutecznej komunikacji.

W kwestii technicznej, co bardzo ważne i bardzo często bagatelizowane przez firmy – dbajmy o bezpieczeństwo danych. Poufne informacje muszą być dostarczane przez sprawdzone aplikacje, które wykorzystują szyfrowane i kompleksowe zabezpieczenia.

746

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
756

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
767

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej