Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www
1123

Co mogą odebrać nam nowe technologie?

1. Ludzie chcą żyć wygodnie, łatwo i przyjemnie, więc udoskonalamy urządzenia, aby spełniały nasze wymagania. Tymczasem, paradoksalnie, stajemy się ubezwłasnowolnieni nową technologią. Postęp techniczny dokonuje się w szaleńczym tempie, a humanistyka człowieka, czy rozwiązywanie problemów społecznych nie zmienia się w tak szybko.

Technologie dziś negatywnie wpływają na nasze życie społeczne. Wszechobecna cyfrowa inwigilacja odbiera ludziom prywatność i godność, sprowadzając ich do odbiorców reklam. Internet może też szkodzić duchowości, odciągając użytkowników od realnego świata i spotkań z innymi.

2. Czy nowe technologie faktycznie sprawiają, że coś tracimy? Czy w ogóle coś stracimy? A może jednak zyskamy?

Przede wszystkim do tematu należy podejść racjonalnie, robiąc rachunek zysków i strat: Kosztem naszej prywatności i niejednokrotnie tożsamości, zyskujemy dostęp do nieograniczonej ilości informacji, której treść zależeć może tylko i wyłącznie od nas.

Wiedza, jaką dzięki technologiom możemy zyskać, powoduje rozwój cywilizacji, wszelakich rynków zbytu przemysłu czy medycyny.

Globalna Rada ds. Powstających Technologii, działająca przy Światowym Forum Ekonomicznym, opublikowała raport na temat dziesięciu trendów technologicznych, które będą miał największy wpływ na przyszłość ludzkości. Niektóre z nich są już dla nas praktycznie na wyciągnięcie ręki. Dziś wydobycie surowców z głębin oceanów czy magazynowanie energii elektrycznej brzmi mało realnie, jednak całkiem możliwe, że już za chwilę takie rzeczy staną się dla nas czymś oczywistym.

Szeroko jest także rozwijana technologia drukowania 3D, dzięki której można projektować i produkować wszelkiej maści protezy.

3. Ze strony „szarego” człowieka, statystycznego użytkownika Internetu, wymiernych i natychmiastowych korzyści jest zgoła mniej - przede wszystkim tracimy prywatność, oraz tak bardzo cenny ostatnio - czas. Unikamy spotykania się z ludźmi, wolimy kontakt wirtualny, który jest mniej wymagający i stresujący.

Prawda jest taka, iż przełamujemy bariery i granice, które jeszcze 10 lat temu wydawały się nieprzekraczalne. W tych nowych okolicznościach musimy odnaleźć swoje własne miejsce. Niestety, coraz wyraźniej dostrzegamy to, iż współczesny człowiek stał się niewolnikiem nowoczesnych technologii. I tu nasuwa się nam pytanie, czy „dorośliśmy” do postępu technologicznego, którego jesteśmy autorami. Rozum dał nam możliwość posługiwania się narzędziami takimi jak energia atomowa, czy klonowanie. Tylko czy za tymi osiągnięciami techniki idzie w parze również rozwój świadomości, humanizmu, zwykła ludzka odpowiedzialność?

1123

nowe technologie

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
756

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
767

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej