1813

Najważniejsze zasady przy projektowaniu logo

projektowanie logo

1. Dobre logo to jedno z najważniejszych narzędzi w marketingu. Decyduje ono o rozpoznawalności firmy, kreuje tożsamość marki i sprawia że firma „ma to coś“. Dobrze zaprojektowana ksiega znaku zaprojektowanego logotypu określa nie tylko czym jest dana firma i jaką gałęzią przemysłu/usług się zajmuje, ale informuje co przedsiębiorstwo sobą reprezentuje.

Dlatego też – podobnie jak w przypadku projektowania strony www – bardzo ważne jest odpowiednie i treściwe nakierowanie grafika na swoją wizję i wyorażenia.

2. Idąc od początku

Logo najczęściej składa się z sygnetu (graficznej części loga) i logotypu, czyli części typografnicznej, składającej się w wybranego fontu. Projektowanie logotypów jest o tyle inpisrujące, że powyższa zasada wcale nie musi być zawsze przestrzegana. Poprzez „złamanie“ norm można stworzyć nową formę, która stanie się rozpoznawalna i poniekąd stanie się nową zasadą, tak więc nie ma potrzeby trzymania się sztywno wykreślonych reguł.

3. Zacząć należy... w internecie.

Dobrze jest zebrać bazę logotypów, które się podobają, wpasowują się w nasze gusta – czy to stylem, czy krojem fonta, czy kolorystyką. Nie chodzi o tworzenie kopii oczywiście, jednak jest to duże ułatwienie dla grafika, który nie będzie musiał „strzelać na ślepo“ co może się klientowi może przypaść do gustu. Gusta – jak wiadomo, są różne, i to co, grafik uzna za satysfakacjonujące, nie zawsze takie będzie dla klienta.

 

Oczywiście dodatkowo także należy dodać krótki opis czym zajmuje się firma, na co kładzie nacisk, z czym się ma kojarzyć (bądź konkretnie – co chcemy by znalazło się logo – np. Liść klonu, zarys mebla, dachu, ręki etc) jakie ma wywoływać emocje – to są wszystko dane, które posłużą grafikowi do „wczucia się „w rolę potencjalnego klienta i pomogą zaprojektować logo ponadczasowe.

 

Należy pamiętać, że logo powinno być maksymalnie proste, przejrzyste i trafiające do sedna. Bardzo ważne jest, by logotyp był czytelny i widoczny w każdym szczególe zarówno na małej wizytówce, jak i na billboardzie.

 

Nie ma także niczego złego w wybraniu kilku finalnych wersji kolorystycznych loga – Można to powiązać z gałęziami działalności firmy, lub po prostu stosować kolory zamiennie. Główny rys, krój pozostając niezmiennym – cały czas buduje wizerunek spójny i charakterystyczny dla branży.

1813

projekt logo

Projektowanie

Czytaj również

1091

Nowoczesne serwisy internetowe - czy mają szanse z aplikacjami mobilnymi?

Nie jest tajemnicą, że od dawna już aplikacje mobilne wiodą prym, jeśli chodzi o ruch organiczny, ilość odwiedzin i popularność. Ktoś może wręcz twierdzić, że za chwilę “zwykłe” strony internetowe, odejdą do lamusa, zostaną na dnie Internetowego wiru i zostaną zapomniane.
Tymczasem, nowoczesne serwisy internetowe i aplikacje mobilne stanowią dwie różne formy dostępu do treści i usług online, a ich popularność i zastosowanie mogą się różnić w zależności od kontekstu i potrzeb użytkowników.

Czytaj dalej

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji
2333

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji

W dzisiejszym świecie dobrze wykonana strona internetowa hotelu czy pensjonatu jest absolutnym musem. Czymś, bez czego trudno sobie wyobrazić, chociażby najprostszy system rezerwacji pobytów. Jest to podstawa do dobrze działającego marketingu hotelowego. Taka witryna stanowi kluczowy element skutecznej promocji hotelu, umożliwiając skuteczne przyciągnięcie uwagi potencjalnych gości i zwiększenie rezerwacji.

Czytaj dalej

1. Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie
1333

Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie

Budowanie wizerunku marki to proces kształtowania postrzegania marki przez jej klientów, społeczność oraz ogół społeczeństwa. Jest to kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, ponieważ silny i pozytywny wizerunek marki może przyciągać klientów, budować lojalność i zaufanie, oraz umożliwiać osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj dalej