Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www

One page – typ strony dobry dla wszystkich?

Wraz z rozwojem technik kodowania stron, efektów jquery oraz samego webdesignu, powstało kilka podstawowych typów stron informacyjnych. Obecnie, nie potrzeba tworzyć osobnych zakładek do każdej podstrony – w momencie, gdy nie posiadamy bogatych i dużych objętościowo treści, przy dobrym pomyśle, możemy cały content strony www estetycznie i pomysłowo umieścić na jednej stronie, tworząc one page.

One page, czyli jak sama nazwa wskazuje, składają się one z jednej, podzielonej na segmenty strony. Polega to na ulokowaniu na stronie głównej wszystkich podstron jedna pod drugą. Dzięki przyciskom funkcyjnym zamieszczonym w czytelnym panelu na stronie, poprzez jedno kliknięcie, zostajemy przeniesieni do poziomu odpowiadającego mu pod względem treści.

1. Zatem, czy strona one page jest dla nas dobrym rozwiązaniem?

Nie ma ograniczeń związanych w stosowaniu stron internetowych typu ,,one-page”. Należy zastanowić się jednak w jakim stopniu lub czy w ogóle jest ona spójna z treściami i intencjami jakie chcemy przekazać za pomocą naszej strony WWW.

Zaletą takich stron jest przede wszystkim czytelność oraz wygoda i łatwość przeglądania. Przeważnie takie strony są bardzo przejrzyste oraz przyjemne w odbiorze, przez co idealnie wpasowują się w nowoczesny design witryn internetowych.

Strony internetowej one-page o wiele łatwiej porządkować i organizować – nie ma konieczności umieszczania rozwijanego podmenu, czy innej skomplikowanej struktury nawigacji, ponieważ wszystko zamykamy w jednym widoku, idącym w dół.
Dodatkowo, decydując się na taką stronę zwiększamy potencjał pozycjonowania witryny.

Kolejną zaletą jest fakt, ze taka strona może być łatwiejsza i mniej kosztowna w utrzymaniu. Teoretycznie, zaprojektowanie strony www one-page jest łatwiejsze i na pewno będzie szybsze niż strony multisite.

Strony te muszą posiadać konkretne związki pomiędzy pojedynczymi sekcjami, co sprawia, że działają płynnie razem. Tworzą jedną, zgrabną całość. Tego rodzaju rozwiązania mogą znacznie przyspieszyć rozwój strony.

Ważna jest także responsywność. Skomplikowane strony multisite ciężko odwzorować 1:1 na małych ekranach urządzeń mobilnych – nie ma przeważnie tego problemu ze stronami typu one page.

Umieszczenie całej treści na jednej stronie, będzie jednak wymagało od nas maksymalnego streszczenia tekstów, wyłuskania z nich niezbędnego minimum, by od razu przejść do meritum. Stąd, jeśli bardzo, bardzo chcemy mieć długie opisy produktów, usług, lepiej porzucić pomysł stworzenie one-page na rzecz tradycyjnej strony.

Z drugiej strony – jeśli planujemy, posiadamy niewielką warstwę tekstową na naszą stronę www (pojedyncze hasła reklamowe, wypunktowane listy usług etc) witryna typu one-page będzie świetnym rozwiązaniem, gdzie sprawimy że naniesiony content będzie czytelny, wyróżniający się i chwytający za oko.

Tyczy się to także stron prezentacji produktów (landing page) – o wiele efektywniej i atrakcyjniej przedstawimy dany produkt, jeśli będzie on spięty w minimalistyczny i nowoczesny design one-page.

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
756

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
767

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej