04-01 481

Prima Aprilis na świecie

Prima Aprilis na świecie

04-01 481

W dobie wszechobecnego internetu i social mediów nie sposób przejść obojętnie obok wszelkich żarcików przygotowywanych przez różne marki na pierwszego kwietnia.

Ku ogólnemu zdziwieniu, jak donoszą media, szef marketingu Microsoft wysłał do wszystkich pracowników firmy maila, w którym poprosił ich o powstrzymanie się od robienia sobie żartów w dniu 1 kwietnia. Jego zdaniem jakiekolwiek dowcipy mogą przynieść firmie tylko same szkody. Mimo że Capossela nie uważa prima aprilis za coś złego, to jego zdaniem robione z tej okazji żarty mogą przynieść więcej szkód niż korzyści. Chodzi w tym przypadku o straty wizerunkowe, na które, zdaniem menedżera, branża technologiczna jest szczególnie narażona.

No cóż, pożyjemy zobaczymy, czy pracownicy Microsoftu posłuchają szefa, czy znajdą się niepokorni :-) Tymczasem przypominamy żarty i tricki z poprzednich lat:

Rok temu, firma Burger King zszokowała wszystkich swoją nową kanapką, z… czekolady. Ociekający kremem i czekoladą burger wywołał burzę w Internecie i komentarzach.

Audi z kolei, poszło o krok dalej - firma ogłosiła wprowadzenie nowego systemu, który będzie montowany w nowych Audi A8, które… dostosowuje swoje rozmiary do wybranego miejsca parkingowego. Od gabarytów maluszka, po wielką limuzynę!

Pozostając w temacie rozmiarów… 8-) Marka W. Kruk, pierwszego kwietnia zapowiedziała nową kolekcję pierścionków z nanoplastycznego złota, które dostosowują swój rozmiar do palca. “Więc jeśli nie znasz rozmiaru swojej wybranki i ukradkiem mierzysz jej pierścionki i drżysz przed momentem oświadczyn, nie musisz się już martwić!” No idealnie! ;-)

W branży biżuteryjnej było więcej takich żarcików - firma Savicki z kolei wypuściła piękny pierścionek z białego złota z kamieniem z… cykorii. Dla wszystkich którzy mają cykora przez oświadczynami!

Wszystkie te psikusy z punktu widzenia marketingowego są bardzo pożądane - sprawiają bowiem, że rośnie zainteresowanie, konwersja i pozytywny odbiór marki, jako nie tylko sztywnych norm i zasad, ale także, że daną firmę tworzą po prostu normalni, weseli ludzie z poczuciem humoru. Jaki więc żarcik przygotowaliście dla swoich odbiorców na dziś? :-)

Filmy

X

06-27 367

Realizacja strony www Auto Planeta

X

06-24 543

Website Style - Team

X

06-24 643

Website Style - Park Naukowo Technologiczny Gdynia

COPYRIGHT 2011 - 2020 ALL RIGHTS RESERVED