1119

RWD – Responsive web design

1. Sam zwrot dla laika brzmi kosmicznie. Mówiąc prościej, jest to taka strona internetowa, która dostosowuje się automatycznie do wielkości i orientacji ekranu, na jakim ją oglądamy.

Projektowanie stron www zmierza do niezawodności „wszędzie”, to znaczy że obecnie bez utraty żadnych danych jak i walorów estetycznych można obejrzeć witryny na smartfonie, tablecie czy (pewnie już niedługo) – smartwatch’u. Minęły już bowiem czasy, gdy Internet dostępny był tylko i wyłącznie z komputerów stacjonarnych, co za tym idzie, przeglądamy strony internetowe wszędzie! – Stojąc w korku, jadąc autobusem, czy będąc w centrum handlowym. Realizując badania rynku, zlecone przez naszych klientów doskonale widzimy, że coraz więcej wejść na strony www jest rejestrowane ze smartfonów i tabletów, zatem musimy zaprojektować naszą stronę w sposób RWD (Responsive Web Design).

2. Jakie są zalety posiadania responsywnej strony www?

– Przede wszystkim czytelność, co za tym idzie ułatwione poruszanie się po stronie na urządzeniach mobilnych = więcej efektywnych wejść klientów. A więcej klientów to większy dochód. Proste!
– Większa liczba odwiedzin. Skoro daną stronę da się bez problemów otwierać w telefonie, można ją przeglądać w każdej chwili.
– Nowoczesność, czyli budowanie wizerunku innowacyjnego, prężnie działającego przedsiębiorstwa, które nadąża za światowymi trendami.
– Od kwietnia 2015 roku Google nie wspiera stron, które nie posiadają wersji mobilnych i nie są responsywne.

 

W związku z tym, strony takie nie będą poprawnie pozycjonowane i nie będą miały szans na pięcie się w górę pozycji wyszukiwarki.

 

Responsywna strona www to gwarancja lepszego pozycjonowania, a także większego wsparcia robotów Google.

 

Tak więc, po prostu warto być dziś „mobilnym”.

 

Dowiedz się więcej…

1119

Responsive web design

rwd

sklepy internetowe

strony internetowe

Czytaj również

Smart rozwiązania na stronach www
1859

Smart rozwiązania na stronach www

Smart rozwiązania na stronach www to technologie i funkcje, które mają na celu poprawienie użytkowania. Zwiększenie interakcji, zachęcenie do działania oraz dostarczenie bardziej intuicyjnego i angażującego doświadczenia dla odwiedzających. Tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się szereg zastosowań i rozwiązań. Które, na pierwszy rzut oka mogą zostać nawet niezauważone i przeoczone. 

 

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się tym najbardziej popularnym:

 

Czytaj dalej