01-09 383

RWD – Responsive web design

RWD – Responsive web design

01-09 383

Sam zwrot dla laika brzmi kosmicznie. Mówiąc prościej, jest to taka strona internetowa, która dostosowuje się automatycznie do wielkości i orientacji ekranu, na jakim ją oglądamy.

Projektowanie stron www zmierza do niezawodności „wszędzie”, to znaczy że obecnie bez utraty żadnych danych jak i walorów estetycznych można obejrzeć witryny na smartfonie, tablecie czy (pewnie już niedługo) – smartwatch’u. Minęły już bowiem czasy, gdy Internet dostępny był tylko i wyłącznie z komputerów stacjonarnych, co za tym idzie, przeglądamy strony internetowe wszędzie! - Stojąc w korku, jadąc autobusem, czy będąc w centrum handlowym.

Realizując badania rynku, zlecone przez naszych klientów doskonale widzimy, że coraz więcej wejść na strony www jest rejestrowane ze smartfonów i tabletów.

Jakie są zalety posiadania responsywnej strony www?

- Przede wszystkim czytelność, co za tym idzie ułatwione poruszanie się po stronie na urządzeniach mobilnych = więcej efektywnych wejść klientów. A więcej klientów to większy dochód. Proste!
- Większa liczba odwiedzin. Skoro daną stronę da się bez problemów otwierać w telefonie, można ją przeglądać w każdej chwili.
- Nowoczesność, czyli budowanie wizerunku innowacyjnego, prężnie działającego przedsiębiorstwa, które nadąża za światowymi trendami.
- Od kwietnia 2015 roku Google nie wspiera stron, które nie posiadają wersji mobilnych i nie są responsywne.
W związku z tym, strony takie nie będą poprawnie pozycjonowane i nie będą miały szans na pięcie się w górę pozycji wyszukiwarki.

Responsywna strona www to gwarancja lepszego pozycjonowania, a także większego wsparcia robotów Google.

Tak więc, po prostu warto być dziś „mobilnym”.

Filmy

X

06-27 367

Realizacja strony www Auto Planeta

X

06-24 543

Website Style - Team

X

06-24 643

Website Style - Park Naukowo Technologiczny Gdynia

COPYRIGHT 2011 - 2020 ALL RIGHTS RESERVED