944

Skuteczne projektowanie stron www

1. Trendy w projektowaniu stron internetowych to kalejdoskop mody, nowinek i coraz to większych możliwości programistów, którzy beż używania specjalistycznych i obciążających hosting narzędzi są w stanie “poruszać” zaprojektowanym obrazem.

Nie ma już sztywnych standardów w web designie. To, co kiedyś wydawało się nietypowe, dziś uchodzi za standard. Jedno pozostało niezmienne: kreatywność zawsze musi iść w parze z funkcjonalnością. Nie sztuką jest zaprojektować ładny interfejs strony www, który będzie wręcz sztuką. Prawdziwym wyzwaniem jest zaprojektować grafikę, która będzie nie tylko ładna, ale i użyteczna, doskonale skalująca się na urządzeniach mobilnych.
Strony responsywne to już nie tylko nowy trend w projektowanie stron internetowych, lecz właściwie standard. Sukcesywnie wzrasta liczba osób przeglądających strony internetowe głównie przy pomocy urządzeń mobilnych. RWD to gwarancja, że nasza strona zachowa swoje walory użyteczne i estetyczne bez względu na rodzaj wykorzystywanego urządzenia do jej przeglądania, a jednocześnie będzie pojawiała się w wynikach mobilnego wyszukiwania Google.

 

Jak zwykle, diabeł tkwi jednak w szczegółach, tzw. smaczkach, które z pozoru, prostej witrynie nadadzą charakteru i “tego czegoś” co ją wyróżnia na tle milionów innych w Internecie.
Takimi estetycznymi detalami mogą być na pozór zwykłe podkreśniki, ostylowane listy wypunktowane czy inne proste zabiegi zastosowane w typografii, które mogą być również nawiązaniem do logotypu danej marki czy jednego kształtu, który będzie powtarzał się w całej identyfikacji ale i na stronie internetowej.

2. Ostatnimi czasy takimi bardzo modnymi smaczkami stała się… niekompletność.

Podobają nam się finezyjne poucinane loga, czy nachodzące na siebie boksy w webdesignie. Taki świadomy zabieg wycinania fragmentów grafik, zwłaszcza typografii sprawia, że projekty oparte na niekompletności przykuwają wzrok i tworzą atmosferę tajemniczości. Niekompletne logo zmusza umysł do wysiłku i jednocześnie nadaje mu subtelności i lekkości. Tak samo rzecz się ma odnośnie samych projektów stron www – za sprawą social mediów dobrze rozumiemy i często korzystamy z niekończącego się scrolla, który stał się już standardem.

3. Drugim dość wyraźnym trendem jest znana od dawna geometria.

Cieszy się powodzeniem wśród grafików, projektantów czy stylistów. Trójkąty, kwadraty, koła – to kształty, które dominują. Dzięki nim można w łatwy sposób wzbogacić kompozycję niejednego projektu. Siłę geometrii stanowi prostota, która zawsze będzie ponadczasowa.

944

Skuteczne projektowanie stron www

Czytaj również

Smart rozwiązania na stronach www
1846

Smart rozwiązania na stronach www

Smart rozwiązania na stronach www to technologie i funkcje, które mają na celu poprawienie użytkowania. Zwiększenie interakcji, zachęcenie do działania oraz dostarczenie bardziej intuicyjnego i angażującego doświadczenia dla odwiedzających. Tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się szereg zastosowań i rozwiązań. Które, na pierwszy rzut oka mogą zostać nawet niezauważone i przeoczone. 

 

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się tym najbardziej popularnym:

 

Czytaj dalej