09-23 654

Skuteczne projektowanie stron www

Skuteczne projektowanie stron www

09-23 654

Trendy w projektowaniu stron internetowych to kalejdoskop mody, nowinek i coraz to większych możliwości programistów, którzy beż używania specjalistycznych i obciążających hosting narzędzi są w stanie “poruszać” zaprojektowanym obrazem. Nie ma już sztywnych standardów w web designie. To, co kiedyś wydawało się nietypowe, dziś uchodzi za standard. Jedno pozostało niezmienne: kreatywność zawsze musi iść w parze z funkcjonalnością. Nie sztuką jest zaprojektować ładny interfejs strony www, który będzie wręcz sztuką. Prawdziwym wyzwaniem jest zaprojektować grafikę, która będzie nie tylko ładna, ale i użyteczna, doskonale skalująca się na urządzeniach mobilnych. Strony responsywne to już nie tylko nowy trend w projektowaniu serwisów internetowych, lecz właściwie standard. Sukcesywnie wzrasta liczba osób przeglądających strony internetowe głównie przy pomocy urządzeń mobilnych. RWD to gwarancja, że nasza strona zachowa swoje walory użyteczne i estetyczne bez względu na rodzaj wykorzystywanego urządzenia do jej przeglądania, a jednocześnie będzie pojawiała się w wynikach mobilnego wyszukiwania Google.

Jak zwykle, diabeł tkwi jednak w szczegółach, tzw. smaczkach, które z pozoru, prostej witrynie nadadzą charakteru i “tego czegoś” co ją wyróżnia na tle milionów innych w Internecie. Takimi estetycznymi detalami mogą być na pozór zwykłe podkreśniki, ostylowane listy wypunktowane czy inne proste zabiegi zastosowane w typografii, które mogą być również nawiązaniem do logotypu danej marki czy jednego kształtu, który będzie powtarzał się w całej identyfikacji ale i na stronie internetowej.

Ostatnimi czasy takimi bardzo modnymi smaczkami stała się… niekompletność. Podobają nam się finezyjne poucinane loga, czy nachodzące na siebie boksy w webdesignie. Taki świadomy zabieg wycinania fragmentów grafik, zwłaszcza typografii sprawia, że projekty oparte na niekompletności przykuwają wzrok i tworzą atmosferę tajemniczości. Niekompletne logo zmusza umysł do wysiłku i jednocześnie nadaje mu subtelności i lekkości. Tak samo rzecz się ma odnośnie samych projektów stron www - za sprawą social mediów dobrze rozumiemy i często korzystamy z niekończącego się scrolla, który stał się już standardem. Drugim dość wyraźnym trendem jest znana od dawna geometria. Cieszy się powodzeniem wśród grafików, projektantów czy stylistów. Trójkąty, kwadraty, koła – to kształty, które dominują. Dzięki nim można w łatwy sposób wzbogacić kompozycję niejednego projektu. Siłę geometrii stanowi prostota, która zawsze będzie ponadczasowa.

Filmy

X

06-27 367

Realizacja strony www Auto Planeta

X

06-24 543

Website Style - Team

X

06-24 643

Website Style - Park Naukowo Technologiczny Gdynia

COPYRIGHT 2011 - 2020 ALL RIGHTS RESERVED