2040

Smart rozwiązania na stronach www

Smart rozwiązania na stronach www

Smart rozwiązania na stronach www to technologie i funkcje, które mają na celu poprawienie użytkowania. Zwiększenie interakcji, zachęcenie do działania oraz dostarczenie bardziej intuicyjnego i angażującego doświadczenia dla odwiedzających. Tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się szereg zastosowań i rozwiązań. Które, na pierwszy rzut oka mogą zostać nawet niezauważone i przeoczone. 

 

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się tym najbardziej popularnym:

 

1. Responsywność

To, że strona powinna być łatwo ładowalna i otwieralna na wszystkich przeglądarkach, także tych w telefonie, dziś nie trzeba przypominać. Jednak, wciąż trafiamy na strony, które jakby zatrzymały się w czasie i które w ogóle nie funkcjonują w XXI wieku, w erze mobilności.

Strona www powinna być zoptymalizowana dla różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony, aby dostosowywać się do różnych rozmiarów ekranów i zapewniać użytkownikom wygodne korzystanie bez konieczności przewijania czy zoomowania.

2. Era chatbotów i wirtualnych asystentów

Inteligentne chatboty i asystenci wirtualni mogą pomóc w szybkiej obsłudze klientów, odpowiedzi na pytania i udzielenia wsparcia, co z kolei zwiększa poziom obsługi klienta. 

– Tyle w teorii, jak jest w praktyce? Tutaj wiele zależy od naszej grupy docelowej klientów oraz zdefiniowanych potrzeb użytkowników. Nie każdy user będzie zachwycony, gdy będzie rozmawiał wciąż z wirtualnym asystentem. Który będzie odpowiadał nie na zadany temat, lub w kółko będzie mielił te same informacje. Warto zatem do tego zagadnienia podejść profesjonalnie, najlepiej ze wsparciem doświadczonej agencji, która będzie w stanie zweryfikować i odpowiednio skonfigurować chat.

 

Personalizacja zawartości. Używanie mechanizmów personalizacji, takich jak rekomendacje na podstawie zachowań użytkowników co pozwala dostarczyć treści i produkty dostosowane do indywidualnych preferencji i potrzeb.

 

Strony w typie one-page (strony jednostronicowe). Takie strony skupiają całą treść na jednej długiej stronie. Dzięki czemu użytkownicy mogą szybko przewijać się przez sekcje z informacjami i zawartością. Dzięki skondensowaniu informacji. Odbiorca jest w stanie w miarę szybko i sprawnie zapoznać się z clue oferty. Bez błądzenia na dużej witrynie z tradycyjnymi zakładkami.

3. Efekty wizualne

To coś, co gra największą rolę, na pierwszy rzut oka. w 2023 roku. Mamy do dyspozycji całkiem pokaźny arsenał efektów i rozwiązań. By przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta:

 

Technologie wideo.  Wykorzystywanie wideo jako elementu tła. W tle nagłówka lub jako sposób na przekazywanie treści i komunikację może wyróżnić stronę i zainteresować użytkowników.

 

Efekty parallax.  Efekty paralaksy pozwalają na animowane przewijanie strony, co tworzy wrażenie głębi i ruchu, co może przyciągnąć uwagę odwiedzających.

 

Integracja z mediami społecznościowymi. Umieszczenie przycisków do udostępniania na mediach społecznościowych i aktywność na profilach firmy może zwiększyć zasięg i zaangażowanie.

 

Formularze i płatności online.  Ułatwienie użytkownikom procesu wypełniania formularzy czy dokonywania płatności online może znacząco poprawić doświadczenie użytkowników.

 

Sekcje z komentarzami i recenzjami. Umożliwienie użytkownikom dzielenia się swoimi opiniami i recenzjami na stronie może budować zaufanie do marki i produktów.

 

Zastosowanie tych smart rozwiązań na stronach www może pomóc w zwiększeniu interakcji użytkowników, obniżeniu współczynnika odrzuceń (bounce rate). Poprawie ogólnego wrażenia odwiedzających, co przekłada się na lepsze wyniki i sukces w obszarze marketingu i biznesu.     

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniami smart na swojej stronie, lub stworzeniem niepowtarzalnego i ciekawego rozwiązania dla swoich klientów – zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety i skontaktowania się z nami. Doradzimy, wycenimy i jak zawsze – damy z siebie 100% aby efekt końcowy zachwycił nie tylko Ciebie, ale i Twoich odbiorców.

2040

Czytaj również

Zagrożenia w IT w 2024 roku
1258

Zagrożenia w IT w 2024 roku

Zagrożenia w IT w 2024 roku. Nasz cykl blogowy zaczynamy trochę przewrotnie, jednak nie mamy zamiaru nikogo straszyć ani spekulować. Chcemy w dzisiejszym wpisie poruszyć najważniejsze zagadnienia w obrębie branży IT, na które trzeba będzie w 2024 uważać.

Czytaj dalej