Statystyki używania urządzeń w 2015,2016,2017 roku

statystyki używania urządzeń

1. Statystyki używania urządzeń w 2015,2016,2017 roku

Internet, cała technologia webowa, a więc i system projektowania stron www tak naprawdę swój prawdziwy rozkwit zaliczył kilka lat temu, gdy ludzie „przesiedli” się ze stacjonarnych komputerów na tablety i smartfony. Była to oczywiście reakcja łańcuchowa, spowodowana m.in rozwojem technologii i powszechnego dostępu do nielimitowanego Internetu. (Era „sieci na kablu” minęła bezpowrotnie)

 

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez stałej komunikacji za pomocą social media, jesteśmy online 24 godziny na dobę, bez względu na miejsca przebywania.

 

Statystyki ruchu w Internecie mówią, że główną siłą napędową sieci stanowią kraje azjatyckie, co jest zrozumiałe, ze względu na liczebność populacji Azji. Stanowią one aż 49.5%. Następnie: kraje europejskie 17%, co z kolei jest warunkowane rozwiniętą technologią, w przeliczeniu na kontynent. Trzecie miejsce zajmują kraje obu Ameryk 15% a potem Afryka 9.5%.

 

Obecnie, istnieje prawie miliard (!) stron internetowych, nie jest to jednak rekord – został on osiągnięty już w 2014 roku. Obecnie, szacuje się że liczba witryn będzie stale rosnąć w postępie geometrycznym. Najszybciej rozwijającym się segmentem Internetu jest liczba mobilnych użytkowników mediów społecznych. Liczba ludzi, którzy używali urządzeń mobilnych, aby uzyskać dostęp do mediów społecznościowych wzrosła o ponad 280 milionów na całym świecie od 2015 do 2016 roku.

 

Jak wspomnieliśmy na początku wpisu, wzrost zasięgu Internetu był skutkiem coraz większej dostępności urządzeń mobilnych. Podczas gdy kilka prognoz uznawało 2014 jako „rok rewolucji”, w którym użytkownicy urządzeń mobilnych przewyższą liczebnością użytkowników komputerów stacjonarnych, to jednak prognoza taka stała się rzeczywistością w Stanach Zjednoczonych dopiero w 2015 roku. Obecnie urządzenia mobilne są najszybciej rozwijającą się platformą pod względem czasu spędzonego na ekranie. Oznacza to, że więcej ludzi spędza czas z ich telefonami niż na swoich komputerach. Szacuje się że do 2020 roku będą one wykorzystywane przez 35% wszystkich użytkowników Internetu.

2. Ważną informacją jest natomiast, jak czas ładowania strony www wpływa na jej zamknięcie przez użytkownika. Zbadano, że strona, której wczytywanie trwa dłużej niż 3 sekundy (!) posiada zwiększone ryzyko opuszczenia jej przez użytkownika. Warto zatem dbać o:

a) Wersje mobilne projektowanych stron www – tak, by poprawnie działały na wszystkich dostępnych urządzeniach
b) Zachowanie umiaru w dodawaniu wtyczek, pop-upów i transmisji strumieniowych video – niosą one za sobą przekaz, jednak jeśli będą mocno opóźniać ładowanie strony www, sami strzelimy sobie w kolano, tracąc potencjalnych klientów.

​_________

źródła statystyczne: www.internetworldstats.com

sklepy internetowe

Statystki

strony internetowe

Czytaj również

Dezinformacja w internecie w 2024 roku
1247

Dezinformacja w internecie w 2024 roku

Dezinformacja w internecie w 2024 roku. Wszyscy wiemy, że dzisiejszy świat jest o wiele bardziej niebezpieczny niż, choćby 10, czy 20 lat temu. Pozornie, nawet za ekranem swojego własnego komputera w domu, jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa… 

Mowa o dezinformacji, którą tak chętnie i tak często wykorzystuje się w 2024 roku.

 

 

Czytaj dalej

Personal branding
1161

Personal branding w sporcie wyczynowym

Personal branding w sporcie wyczynowym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że temat personal brandingu jest zagadnieniem, któremu należałoby poświęcić całą książkę, a nie tylko post blogowy, jednak dziś skupimy się na najważniejszych aspektach i zadaniach, by w pigułce opowiedzieć o tym, czym jest i na czym polega budowanie marki osobistej w sporcie.

Czytaj dalej