Szybkie płatności w e-commerce - zalety i wady

Według raportów, pomimo pandemii koronawirusa, czyli czynnika, który – przynajmniej w teorii – powinien nas “stopować”, na zakupy online wydajemy coraz więcej. W ciągu kilku lat, naszą ulubioną formą płatności, stały się szybkie przelewy, płatności natychmiastowe, oraz coraz bardziej popularny – BLIK.

1. Czy słuszne?

Z raportów wynika, że wydatki na większość popularnych wśród internautów produktów wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem. E-konsumenci najwięcej miesięcznie przeznaczyli na odzież, buty oraz książki. We wszystkich przypadkach było to więcej niż w zeszłym roku. Ankietowani wskazali również wyższe kwoty, jeśli chodzi o wydatki na sprzęt RTV i AGD oraz urządzenia mobilne.

 

Ponad połowa badanych deklaruje, że w ciągu najbliższego roku ich wydatki na produkty kupowane w internecie nie ulegną zmianie. Okazuje się, że więcej pieniędzy na e-zakupy zamierzają przeznaczyć mężczyźni oraz osoby w wieku 15-24 lat.
Formą płatności, która zachęca e-konsumentów do częstszych zakupów online, jest szybki przelew przez specjalny serwis internetowy – taką odpowiedź wskazało 68 proc. ankietowanych. Dla porównania w ubiegłym roku tę opcję wskazało 62 proc. osób. Jest to metoda płatności, którą szczególnie często wybierają osoby z wyższym wykształceniem oraz w wieku 25-34 lata. Na kolejnych miejscach znalazły się płatność gotówką u kuriera przy odbiorze (42 proc.) oraz przesyłka za pobraniem (41 proc.).

 

Podsumowując, szybkie płatności, dobrze skonfigurowane i poprawnie zaimplementowane do systemu sklepów online wydają się być prawdziwym dobrodziejstwem dzisiejszych zakupów internetowych. Nie tylko znacznie skracają czas samego składania zamówienia, jego finalizacji, ale także gwarantują bezpieczeństwo i szybki przepływ wpływów na konta bankowe. Bezpieczeństwo jest tu szczególnie ważne, w dobie wszelkich włamań czy ataków hakerskich. Dlatego też warto wybierać takie oprogramowanie, które zapewnia pełne wsparcie i szyfrowane dostępy do kont bankowych.

blik

e-commerce

płatności internetowe

sklepy online

Czytaj również

Wykorzystanie storytellingu na stronach www
1809

Wykorzystanie storytellingu na stronach www

Wykorzystanie storytellingu na stronach www. Storytelling to pojęcie, które jest powszechnie znane w branży graficznej, a które, mamy wrażenie – wciąż jest zbyt mało poznane przez klientów.

 

Storytelling, czyli “opowieść”, który zaciekawi odbiorcę.  U podstaw tego terminu leży poprawnie skonstruowany storytelling. Ty opowiadasz coś swojemu użytkownikowi, a on realnie angażuje się w historię.  Jego mózg stara się przewidzieć, co nastąpi dalej. Jest to idealna sytuacja dla obu stron ze względu na zsynchronizowanie i zaangażowanie w relację i komunikację.

Czytaj dalej

Rozwiązania dla platform internetowych w 2023 roku
1060

Rozwiązania dla platform internetowych w 2023 roku

Rozwiązania dla platform internetowych w 2023 roku. Wszyscy wiemy, że wdrożenie dowolnego biznesu e-commerce, strony usługowej lub innej dowolnej platformy online. Wymaga odpowiedniej strategii, składającej się z kilku kluczowych elementów, uwzględniających technologię, UI/UX, marketing i SEO. Wszystko wydaje się nam całkiem logiczne i proste, gdy nie przychodzi do realizacji założeń i strategii. 

Czytaj dalej