Szybkie płatności w e-commerce - zalety i wady

Szybkie płatności w e-commerce - zalety i wady

Według raportów, pomimo pandemii koronawirusa, czyli czynnika, który – przynajmniej w teorii – powinien nas “stopować”, na zakupy online wydajemy coraz więcej. W ciągu kilku lat, naszą ulubioną formą płatności, stały się szybkie przelewy, płatności natychmiastowe, oraz coraz bardziej popularny – BLIK.

1. Czy słuszne?

Z raportów wynika, że wydatki na większość popularnych wśród internautów produktów wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem. E-konsumenci najwięcej miesięcznie przeznaczyli na odzież, buty oraz książki. We wszystkich przypadkach było to więcej niż w zeszłym roku. Ankietowani wskazali również wyższe kwoty, jeśli chodzi o wydatki na sprzęt RTV i AGD oraz urządzenia mobilne.

 

Ponad połowa badanych deklaruje, że w ciągu najbliższego roku ich wydatki na produkty kupowane w internecie nie ulegną zmianie. Okazuje się, że więcej pieniędzy na e-zakupy zamierzają przeznaczyć mężczyźni oraz osoby w wieku 15-24 lat.
Formą płatności, która zachęca e-konsumentów do częstszych zakupów online, jest szybki przelew przez specjalny serwis internetowy – taką odpowiedź wskazało 68 proc. ankietowanych. Dla porównania w ubiegłym roku tę opcję wskazało 62 proc. osób. Jest to metoda płatności, którą szczególnie często wybierają osoby z wyższym wykształceniem oraz w wieku 25-34 lata. Na kolejnych miejscach znalazły się płatność gotówką u kuriera przy odbiorze (42 proc.) oraz przesyłka za pobraniem (41 proc.).

 

Podsumowując, szybkie płatności, dobrze skonfigurowane i poprawnie zaimplementowane do systemu sklepów online wydają się być prawdziwym dobrodziejstwem dzisiejszych zakupów internetowych. Nie tylko znacznie skracają czas samego składania zamówienia, jego finalizacji, ale także gwarantują bezpieczeństwo i szybki przepływ wpływów na konta bankowe. Bezpieczeństwo jest tu szczególnie ważne, w dobie wszelkich włamań czy ataków hakerskich. Dlatego też warto wybierać takie oprogramowanie, które zapewnia pełne wsparcie i szyfrowane dostępy do kont bankowych.

blik

e-commerce

płatności internetowe

sklepy online

Czytaj również

1. Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie
1192

Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie

Budowanie wizerunku marki to proces kształtowania postrzegania marki przez jej klientów, społeczność oraz ogół społeczeństwa. Jest to kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, ponieważ silny i pozytywny wizerunek marki może przyciągać klientów, budować lojalność i zaufanie, oraz umożliwiać osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj dalej