Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www

Szybkie płatności w e-commerce - zalety i wady

Według raportów, pomimo pandemii koronawirusa, czyli czynnika, który – przynajmniej w teorii – powinien nas “stopować”, na zakupy online wydajemy coraz więcej. W ciągu kilku lat, naszą ulubioną formą płatności, stały się szybkie przelewy, płatności natychmiastowe, oraz coraz bardziej popularny – BLIK.

1. Czy słuszne?

Z raportów wynika, że wydatki na większość popularnych wśród internautów produktów wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem. E-konsumenci najwięcej miesięcznie przeznaczyli na odzież, buty oraz książki. We wszystkich przypadkach było to więcej niż w zeszłym roku. Ankietowani wskazali również wyższe kwoty, jeśli chodzi o wydatki na sprzęt RTV i AGD oraz urządzenia mobilne.

 

Ponad połowa badanych deklaruje, że w ciągu najbliższego roku ich wydatki na produkty kupowane w internecie nie ulegną zmianie. Okazuje się, że więcej pieniędzy na e-zakupy zamierzają przeznaczyć mężczyźni oraz osoby w wieku 15-24 lat.
Formą płatności, która zachęca e-konsumentów do częstszych zakupów online, jest szybki przelew przez specjalny serwis internetowy – taką odpowiedź wskazało 68 proc. ankietowanych. Dla porównania w ubiegłym roku tę opcję wskazało 62 proc. osób. Jest to metoda płatności, którą szczególnie często wybierają osoby z wyższym wykształceniem oraz w wieku 25-34 lata. Na kolejnych miejscach znalazły się płatność gotówką u kuriera przy odbiorze (42 proc.) oraz przesyłka za pobraniem (41 proc.).

 

Podsumowując, szybkie płatności, dobrze skonfigurowane i poprawnie zaimplementowane do systemu sklepów online wydają się być prawdziwym dobrodziejstwem dzisiejszych zakupów internetowych. Nie tylko znacznie skracają czas samego składania zamówienia, jego finalizacji, ale także gwarantują bezpieczeństwo i szybki przepływ wpływów na konta bankowe. Bezpieczeństwo jest tu szczególnie ważne, w dobie wszelkich włamań czy ataków hakerskich. Dlatego też warto wybierać takie oprogramowanie, które zapewnia pełne wsparcie i szyfrowane dostępy do kont bankowych.

blik

e-commerce

płatności internetowe

sklepy online

Czytaj również

Newsletter na stronie www - Wsparcie sprzedaży online
596

Newsletter na stronie www

Newsletter na stronie www jest realnym wsparciem sprzedaży online naszych produktów i usług. Od takiej tezy zaczynamy dzisiejszy artykuł, w którym będziemy chcieli odpowiedzieć na częste pytanie naszych klientów – czy newsletter na stronie www obecnie się w ogóle opłaca?

Czytaj dalej

Użyteczność stron internetowych
819

Użyteczność stron internetowych

Na przestrzeni lat użyteczność stron internetowych była rozumiana na wiele sposobów. Przyzwyczailiśmy się do określonych działań na witrynach, które prowadzą do danych informacji i te zachowania podświadomie staramy się powielać przy każdej stronie www. Za intuicyjność takich działań, za prostotę działania odpowiada UX design, czyli user-experience design.

Czytaj dalej