01-06 342

Trendy w webdesignie na 2020 rok

Trendy w webdesignie na 2020 rok

01-06 342

Tradycyjnie już, w Nowy Rok wchodzimy z postem opisującym prognozowane i typowane trendy, które w nadchodzących 12 miesiącach będą najważniejsze i które dobrze znać. Najnowsze tendencje i mody w projektowaniu i wdrażaniu stron internetowych są dla branży o tyle ważne, że determinują pewne rozwiązania, które po jakimś czasie, jeśli się przyjmą uchodzą za standard.

Czego możemy się spodziewać w 2020 roku?

Na pewno nie będziemy się uwsteczniać :D Świat cały czas idzie do przodu, w Nowym roku dalej będziemy podążać za tendecją “mobile first”, czyli tworzyć strony internetowe z myślą o userach oglądających witryny na urządzeniach mobilnych i to te wersje będziemy traktować jako te główne i najważniejsze. Na potwierdzenie tego trendu, należy pamiętać że już jakiś czas temu ruch mobilny znacznie przewyższył ruch desktopowy.

Następnie, bardzo ważne będzie optymalizacja - czyli tylko zoptymalizowane i szybkie aplikacje, strony www czy sklepy online będą mieć rację bytu. Algorytmy Google obecnie już nie wspierają i nie promują witryn, które posiadają przestarzały kod, nie mają wersji responsywnych czy - o zgrozo - są stworzone jeszcze w technologii Flash.

Kolejnym trendem z poprzednich lat, będzie dobrze znany nam z social mediów - brak paginacji. To proste rozwiązanie, które już weszło do kanonu tworzenia stron internetowych polega na ładowaniu następnych treści w tle - dzięki temu użytkownik nie musi przełączać się pomiędzy podstronami.

Tyle z “poprzednich” trendów. Co nowego zobaczymy?

Hitem ostatnich miesięcy jest… scroll w bok oraz efekt marquee, czyli pływanie tekstu w płaszczyźnie poziomej. Takie wykorzystanie wizualnych zabiegów nadaje projektowanych witrynom lekkości - przy oszczędnym i minimalnym stylu wypadają bardzo nowocześnie i elegancko zarazem.

Kolejny trend: mocne odcięcia, brak cieni i iście surowy design. Na pierwszy rzut oka przypominający wręcz excellowe tabelki, przedzielone czarnymi liniami. Plus postawienie na maksimum kontrastu kolorystycznego. Takie zabiegi często stosowane są w sklepach online z odzieżą lub obuwiem, które dzięki tak oszczędnej i surowej formie graficznej mogą eksponować swoje kolekcje i produkty - bardzo dobrze tu wyglądają produktowe fotografie.

Na przestrzeni ostatniego roku coraz częściej mieliśmy do wyboru: tryb dzienny i nocny - nie tylko jeśli chodzi o oprogramowanie smartfonów czy portali social media. Coraz częściej takie rozwiązania widzimy na stronach www.

Coraz częściej będziemy także widzieć animowane loga - a im prostsze tym lepsze. I wcale nie mamy tu na myśli animacji rodem z Marvela, a raczej delikatne i nieznaczące ruchy, które “będą robić robotę”

Kolejnym ciekawym trendem w samej stricte grafice, jest oparcie layoutu strony www na jednej, dużej fotografii i budowanie wokół niej całego designu. Oczywiście znacząca tu jest także odpowiednio dobrana i wyważona typografia, jednak połączenie tych dwóch rozwiązań może dawać naprawdę oszałamiające efekty.

Filmy

X

06-27 367

Realizacja strony www Auto Planeta

X

06-24 543

Website Style - Team

X

06-24 643

Website Style - Park Naukowo Technologiczny Gdynia

COPYRIGHT 2011 - 2020 ALL RIGHTS RESERVED