1514

Trendy w webdesignie na 2020 rok

Trendy w webdesignie na 2020 rok

Tradycyjnie już, w Nowy Rok wchodzimy z postem opisującym prognozowane i typowane trendy, które w nadchodzących 12 miesiącach będą najważniejsze i które dobrze znać.
Najnowsze tendencje i mody w projektowaniu i wdrażaniu stron internetowych są dla branży o tyle ważne, że determinują pewne rozwiązania, które po jakimś czasie, jeśli się przyjmą uchodzą za standard.

1. Czego możemy się spodziewać w 2020 roku?

Na pewno nie będziemy się uwsteczniać 😀 Świat cały czas idzie do przodu, w Nowym roku dalej będziemy podążać za tendecją “mobile first”, czyli tworzyć strony internetowe z myślą o userach oglądających witryny na urządzeniach mobilnych i to te wersje będziemy traktować jako te główne i najważniejsze. Na potwierdzenie tego trendu, należy pamiętać że już jakiś czas temu ruch mobilny znacznie przewyższył ruch desktopowy.

 

Następnie, bardzo ważne będzie optymalizacja – czyli tylko zoptymalizowane i szybkie aplikacje, strony www czy sklepy online będą mieć rację bytu. Algorytmy Google obecnie już nie wspierają i nie promują witryn, które posiadają przestarzały kod, nie mają wersji responsywnych czy – o zgrozo – są stworzone jeszcze w technologii Flash.

 

Kolejnym trendem z poprzednich lat, będzie dobrze znany nam z social mediów – brak paginacji. To proste rozwiązanie, które już weszło do kanonu tworzenia stron internetowych polega na ładowaniu następnych treści w tle – dzięki temu użytkownik nie musi przełączać się pomiędzy podstronami.

 

2. Tyle z “poprzednich” trendów. Co nowego zobaczymy?

Hitem ostatnich miesięcy jest… scroll w bok oraz efekt marquee, czyli pływanie tekstu w płaszczyźnie poziomej. Takie wykorzystanie wizualnych zabiegów nadaje projektowanych witrynom lekkości – przy oszczędnym i minimalnym stylu wypadają bardzo nowocześnie i elegancko zarazem.

 

Kolejny trend: mocne odcięcia, brak cieni i iście surowy design. Na pierwszy rzut oka przypominający wręcz excellowe tabelki, przedzielone czarnymi liniami. Plus postawienie na maksimum kontrastu kolorystycznego. Takie zabiegi często stosowane są w sklepach online z odzieżą lub obuwiem, które dzięki tak oszczędnej i surowej formie graficznej mogą eksponować swoje kolekcje i produkty – bardzo dobrze tu wyglądają produktowe fotografie.

 

Na przestrzeni ostatniego roku coraz częściej mieliśmy do wyboru: tryb dzienny i nocny – nie tylko jeśli chodzi o oprogramowanie smartfonów czy portali social media. Coraz częściej takie rozwiązania widzimy na stronach www.

 

Coraz częściej będziemy także widzieć animowane loga – a im prostsze tym lepsze. I wcale nie mamy tu na myśli animacji rodem z Marvela, a raczej delikatne i nieznaczące ruchy, które “będą robić robotę”

 

Kolejnym ciekawym trendem w samej stricte grafice, jest oparcie layoutu strony www na jednej, dużej fotografii i budowanie wokół niej całego designu. Oczywiście znacząca tu jest także odpowiednio dobrana i wyważona typografia, jednak połączenie tych dwóch rozwiązań może dawać naprawdę oszałamiające efekty.

1514

optymalizacja

strony internetowe

trendy

Web Design

Czytaj również

1. Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie
1192

Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie

Budowanie wizerunku marki to proces kształtowania postrzegania marki przez jej klientów, społeczność oraz ogół społeczeństwa. Jest to kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, ponieważ silny i pozytywny wizerunek marki może przyciągać klientów, budować lojalność i zaufanie, oraz umożliwiać osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj dalej