Wyglądaj pięknie także w sieci! - Strony internetowe dla branży beauty

Wyglądaj pięknie także w sieci! - Strony internetowe dla branży beauty

Czas epidemii dość mocno dotknął branżę wszelkich usług kosmetycznych. Przedłużający się lockdown, obostrzenia powodowały, że panie zdecydowanie mniej chętnie wybierały się do fryzjera czy kosmetyczki. O ile cała gałąź handlu mogła przenieść się do Internetu, powodując ogromne zainteresowanie usługami e-commerce, o tyle branża usługowa… nie bardzo.

Na szczęście ten czas mamy już za sobą, cała branża beauty przeżywa właśnie swoiste odrodzenie i nowy start. Dlaczego więc, będąc na fali wznoszącej, nie zainwestować w nową, profesjonalną stronę www?

 

Naturalnie, obecnie firmy kosmetyczne prześcigają się w coraz to nowszych i bardziej zindywidualizowanych ofertach i promocjach – jak wyprzedzić konkurencję w budowaniu marki, jak sięgnąć po więcej, oferując swoim klientkom najwyższej jakości usługi?

 

Na te wszystkie pytanie odpowiemy my – sprawimy że Twój wizerunek w sieci stanie się rozpoznawalny, a dzięki dobrze zaprojektowanej witrynie, zyskasz nowych klientów.

O czym należy pamiętać, tworząc stronę www dla branży beauty?

 

1. Po pierwsze: design

Niby oczywiste i banalne, ale bardzo często zapominamy, że branża beauty… ma wyglądać. Poza, oczywiście, niesieniem informacji, poza zachęcaniem do skorzystania z usług – ma wyglądać. Kto chciałby pójść do kliniki urody, na której witrynie nie ma żadnych ważnych informacji, której wnętrza są pokazane na zdjęciach kiepskiej jakości? Każdy salon piękności, fryzjerski to miejsce wyjątkowe, w którym powinno rządzić piękno i potrzeba tworzenia piękna – w Website Style o tym doskonale wiemy, stąd staramy się na wstępie odrzucać bylejakość i sztampowość. Skutecznie uświadamiamy naszych klientów, że powiedzenie “jak Cię widzą, tak Cię piszą” ma odniesienie także w Internecie. 

 

Naszą misją jest stworzenie i dostarczenie klientowi nietuzinkowego, użytecznego i po prostu – pięknego projektu graficznego, który zachwyci nawet najbardziej wybrednych odbiorców. Dokładamy wszelkich starań, by stworzona szata graficzna była maksymalnie spójna z posiadaną lub tworzoną identyfikacją wizualną.

 

2. Po drugie: CMS

Czyli system do zarządzania treścią. To coś, co jest kluczowe dla właścicieli klinik urody czy salonów piękności – możliwość samodzielnego edytowania poszczególnych elementów witryny. 

Dobrze zaprojektowany system cms to proste dodawania nowych realizacji, zdjęć, ich edycja, naturalnie – responsywność, dostosowanie do wszystkich przeglądarek, system aktualności/bloga, który może posłużyć jako rozbudowana baza wiedzy dla nowych klientów oraz narzędzie do budowania lepszych zasięgów dla SEO.

 

W Website Style dostarczamy kompleksowego rozwiązania, które może być z powodzeniem stosowane przez lata, które się nie starzeje i które jest maksymalnie proste w obsłudze.

3. Najważniejsze elementy stron dla branży beauty

Po pierwsze oferta – czytelna, spójna, estetycznie ułożona, opatrzona najlepiej profesjonalnymi fotografiami z realnych sesji zdjęciowych. To buduje zaufanie i wiarygodność firmy. Dodatkowo, bardzo dobrze jest dodać także logotypy marek produktów i specyfików współpracujących. Jest to sygnał dla potencjalnej klientki, że dany salon pracuje na produktach renomowanej firmy i jest to bezpieczne.

 

Po drugie – zdjęcia. Nie tylko wnętrza, nie tylko zespół pracowników. Bardzo często publikowane są metamorfozy – w zależności od specyfiki firmy, mogą to być pojedyncze zdjęcia, slidery lub karuzele obrazujące efekt “przed-po”. Warto zwrócić uwagę, by przesłane zdjęcia były maksymalnie wysokiej jakości.

 

Po trzecie – rezerwacja terminów. Jest to spore udogodnienie, które jest coraz częściej stosowane. Obecnie istnieje wiele zewnętrznych aplikacji, które umożliwiają umawianie się, integrację z zewnętrznymi systemami w salonach/klinikach a także mechanizm przypomnień, wysyłany do klientek. Warto zainteresować się takim rozwiązaniem, w większości w podstawowych wersjach są to narzędzia bezpłatne, lub o niewielkich opłatach miesięcznych – co wypada i tak znacznie bardziej korzystnie niż zlecenie wdrożenia deweloperom osobnego narzędzia dedykowanego.

 

Po czwarte – oczywistości. Takie elementy strony jak cennik, skany certyfikatów i dyplomów, mapy dojazdowe i responsywność, wartościowe i esencjonalne teksty są oczywiście standardem i absolutnym minimum, jeśli mamy ambicje by nasza nowa strona konwertowała i była w jakikolwiek sposób możliwa do znalezienia w wyszukiwarkach.  

 

Nie tylko kosmetyczki!

 

Branża beauty to nie tylko salony kosmetyczne. To także wszelkiego rodzaju kliniki urody i medycyny estetycznej, to także salony fryzjerskie, studia paznokci, gabinety podologiczne, gabinety odnowy biologicznej a nawet solaria. 

 

Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem strony internetowej dostosowanej do Twojej branży, która dostarczy Ci nowych klientów, jeśli interesuje Cię zbudowanie rozpoznawalnej i rzetelnej marki – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i w sposób przystępny wyjaśnią zawiłości świata webdesignu.

Beauty

CMS

Design

strony internetowe

Strony internetowe dla branży beauty

Czytaj również

1092

Nowoczesne serwisy internetowe - czy mają szanse z aplikacjami mobilnymi?

Nie jest tajemnicą, że od dawna już aplikacje mobilne wiodą prym, jeśli chodzi o ruch organiczny, ilość odwiedzin i popularność. Ktoś może wręcz twierdzić, że za chwilę “zwykłe” strony internetowe, odejdą do lamusa, zostaną na dnie Internetowego wiru i zostaną zapomniane.
Tymczasem, nowoczesne serwisy internetowe i aplikacje mobilne stanowią dwie różne formy dostępu do treści i usług online, a ich popularność i zastosowanie mogą się różnić w zależności od kontekstu i potrzeb użytkowników.

Czytaj dalej

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji
2334

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji

W dzisiejszym świecie dobrze wykonana strona internetowa hotelu czy pensjonatu jest absolutnym musem. Czymś, bez czego trudno sobie wyobrazić, chociażby najprostszy system rezerwacji pobytów. Jest to podstawa do dobrze działającego marketingu hotelowego. Taka witryna stanowi kluczowy element skutecznej promocji hotelu, umożliwiając skuteczne przyciągnięcie uwagi potencjalnych gości i zwiększenie rezerwacji.

Czytaj dalej

1. Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie
1333

Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie

Budowanie wizerunku marki to proces kształtowania postrzegania marki przez jej klientów, społeczność oraz ogół społeczeństwa. Jest to kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, ponieważ silny i pozytywny wizerunek marki może przyciągać klientów, budować lojalność i zaufanie, oraz umożliwiać osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj dalej