Jak zaprojektować konwertujące CTA?

Jak pokazują badania, od kilku ładnych lat przeglądamy na potęgę strony na urządzeniach mobilnych. Od jakiegoś czasu ruch na smartfonach bywa nawet większy niż na stacjonarnych komputerach osobistych. Nie bez powodu zasada “mobile first” w projektowaniu stron internetowych stała się najważniejszym punktem w designie, skrupulatnie wykorzystywanym w kreowaniu marek, firm czy przedsiębiorstw.

1. W każdej wersji - czy to mobilnej czy desktopowej strony www, mamy do czynienia z buttonami Call to action.

Popularne CTA urosły już wręcz do punktu przełomowego w interakcji z potencjalnym klientem – skłaniają one użytkownika do działania, nęcą, interesują, ciekawią – powodują, że user zostawia po sobie ślad w postaci maila, zamówienia czy po prostu powiększonej statystyki.

2. W każdym przypadku - kliknięcie w CTA oznacza świadomą decyzję użytkownika, a to z kolei kolejny kroczek właściciela witryny do sukcesu.

W naturalnym środowisku, buttony CTA są umieszczane na większości mailingów, banerów, a także stanowią ważny element w poszczególnych sekcjach w landing page’ach, jako domknięcie całości przekazu i ostateczne wezwanie do wykonania pożądanej aktywności (czyli: zakupy, zapisanie się do newslettera, chęć zamówienia produktu/usługi, lub bardziej marketingowo: pobranie e-booka, pdfa, rejestrację w celu odebrania rabatu/zniżki etc)
Dobrze zaprojektowany przycisk CTA na poziomie obrazu i słowa scala komunikację, uzupełnia design i podkreśla cel np. „Kup teraz”. Jest ważnym elementem kreacji i w dużej mierze wpływa na to, czy odbiorca podejmie działanie do którego chcemy go zachęcić czyli mówiąc dosłownie kliknie i przejdzie do strony docelowej.

 

Dobrze zaprojektowany przycisk CTA zawiera czytelną i spójną z designem strony www warstwę graficzną, oraz część tekstową, która w jasny i klarowny sposób określa co wydarzy się po kliknięciu w CTA. W żadnym wypadku taki button nie może wprowadzać w błąd, mylić czy przenosić do zupełnie innej strony, niezwiązanej z tematem.

 

Pod względem graficznym przycisk CTA winien być w maksymalnie kontrastującym kolorze, wybranym z palety barw strony internetowej. Nie oznacza to oczywiście, że nie może on być w zupełnie innej kolorystyce, należy to jednak umiejętnie wyważyć i tak dobrać odcienie, by nie było cienia wątpliwości że to element danej witryny, a nie np. doklejony spam. W kwestii tekstowej natomiast na pewno nie należy być sztampowym i nudnym. Użyjmy powszechnie znanej terminologii i słownictwa, ale które zaciekawi i zaintryguje naszych odbiorców.

CTA

mobile first

strony www

Czytaj również

Wykorzystanie storytellingu na stronach www
1808

Wykorzystanie storytellingu na stronach www

Wykorzystanie storytellingu na stronach www. Storytelling to pojęcie, które jest powszechnie znane w branży graficznej, a które, mamy wrażenie – wciąż jest zbyt mało poznane przez klientów.

 

Storytelling, czyli “opowieść”, który zaciekawi odbiorcę.  U podstaw tego terminu leży poprawnie skonstruowany storytelling. Ty opowiadasz coś swojemu użytkownikowi, a on realnie angażuje się w historię.  Jego mózg stara się przewidzieć, co nastąpi dalej. Jest to idealna sytuacja dla obu stron ze względu na zsynchronizowanie i zaangażowanie w relację i komunikację.

Czytaj dalej

Rozwiązania dla platform internetowych w 2023 roku
1059

Rozwiązania dla platform internetowych w 2023 roku

Rozwiązania dla platform internetowych w 2023 roku. Wszyscy wiemy, że wdrożenie dowolnego biznesu e-commerce, strony usługowej lub innej dowolnej platformy online. Wymaga odpowiedniej strategii, składającej się z kilku kluczowych elementów, uwzględniających technologię, UI/UX, marketing i SEO. Wszystko wydaje się nam całkiem logiczne i proste, gdy nie przychodzi do realizacji założeń i strategii. 

Czytaj dalej