Dobrze skrojone oferty mieszkaniowe w jednym miejscu - Strony internetowe dla branży nieruchomości

Dobrze skrojone oferty mieszkaniowe w jednym miejscu - Strony internetowe dla branży nieruchomości

Rynek nieruchomości w Polsce cały czas się dynamicznie zmienia, jak grzyby po deszczu powstają nowe inwestycje nowych i znanych deweloperów. Branża na pozór prosta i “wdzięczna” do stworzenia łapiącego za oko designu, jednak posiadająca wiele pułapek i zaułków. Jak ich uniknąć i stworzyć coś wartościowego i dochodowego?

 

W Website Style doskonale wiemy, że głównym aspektem wyboru agencji w branży deweloperskiej jest design. Wysmakowany, dostosowany do danej inwestycji – elegancki, ale nie kiczowaty, prosty ale nie prostacki, minimalistyczny, ale nie przegadany.

Posiadając w swoim portfolio kilkadziesiąt realizacji z branży nieruchomości jesteśmy w stanie kompleksowo zaprojektować i wdrożyć nawet najbardziej skomplikowane serwisy.

 

Warto pamiętać, że dobrze wdrożona strona dla przykładowego biura nieruchomości jest na wagę złota i może zbudować niemały sukces inwestycji – jeśli tylko przemyślimy i przedyskutujemy na początku kilka tematów:

1. System do zarządzania treścią CMS

Czyli całe zaplecze naszej nowej strony. Musimy się zastanowić nad tym, jak bardzo ma być rozbudowane. W grę wchodzą tu systemy do integracji z zestawieniami, specjalnie tworzone i edytowane bazy ofert, automatyczne aktualizacje czy statusy, które bardzo ułatwiać będą agentom prace w terenie. 

 

Dobrze zaprojektowany system cms to także proste dodawania nowych ofert, ich edycja, optymalizacja materiałów graficznych, naturalnie, responsywność, dostosowanie do wszystkich przeglądarek, system aktualności/bloga, który może posłużyć jako rozbudowana baza wiedzy dla nowych klientów oraz narzędzie do budowania lepszych zasięgów dla SEO.

 

2. Design, czyli diabeł tkwi w szczegółach 

Można powiedzieć, że w branży nieruchomości mamy, jako graficy, największe pole do popisu – tutaj nie ogranicza nas w zasadzie nic – możemy popuścić wodze wyobraźni i bazując na identyfikacji wizualnej inwestycji/budynku możemy zaprojektować coś naprawdę spektakularnego, co będzie dotychczas niespotykane w branży.

 

Do takich działań potrzeba jednak obustronnego zaufania – grafik musi wiedzieć że może sobie pozwolić na takie działania, natomiast klient – musi rozumieć, że dobro i sukces jego inwestycji leży na sercu wszystkim zaangażowanym w projekt.

 

Projekty stron internetowych nieruchomości powinny pozostawać przy tym eleganckimi i użytecznymi projektami, które będą zachęcać do eksploracji strony i które nie będą onieśmielać potencjalnych nabywców.

3. Najważniejsze elementy stron dla branży nieruchomości

Nie ważne, czy dana firma oferuje krótkoterminowy wynajem mieszkań, czy jest to deweloper z nową wielomilionową inwestycją budowlaną – nieodzownym elementem takich witryn jest wyszukiwarka ofert.

W zależności od wielkości bazy, może być ona bardzo rozbudowana, posiadająca możliwość szukania po ilości pokoi, pięter, orientacji stron świata, bliskości szkół i przedszkoli czy dostępu do przystanków autobusowych. Ogólna zasada jest taka, że im więcej atrybutów opisujących dane nieruchomości, tym więcej pól jesteśmy w stanie dodać do wyszukiwarki.

 

Kolejnym ważnym elementem są galerie zdjęć – przeważnie zorientowane na cały fold ekranu, prezentujące dobrej jakości profesjonalnie wykonane zdjęcia wnętrz, same bryły i okolicy.

Ciekawym zabiegiem jest także dodawanie tzw. wirtualnych spacerów, które działają jak filmiki – klikając już poruszając wskaźnikiem myszy możemy przenieść się do żądanego pomieszczenia, zobaczyć jego układ, orientację i wymiar. Jest to szczególnie pomocne przy inwestycjach deweloperskich, które czasem oferują takie spacery w formie już urządzonych pomieszczeń.

 

Ważnym elementem są takie odpowiednio zaprezentowane rzuty pomieszczeń, często pokazywane są na grafikach całych budynków, dzięki czemu potencjalny nabywca ma szansę ocenić proporcje i wielkość interesującego go lokalu a także otoczenie, nasłonecznienie etc.

 

Nieodzownym elementem bywają także wszelkiego rodzaju kalkulatory wykonujące orientacyjne obliczenia ad. kosztów, ilości rat czy nawet w przeliczeniu na powierzchnię jednego metra kwadratowego.

4. Nie tylko deweloperzy!

Branża nieruchomości jest rozległa, możemy w ten sposób zaprojektować i wdrożyć specjalistyczne strony internetowe dla wszelkich biur nieruchomości, deweloperów, pojedynczych inwestycji pod wynajem z rynku pierwotnego jak i wtórnego. W swoim portfolio posiadamy także realizacje z ofertami wynajmu kwater wakacyjnych – domków letniskowych czy luksusowych apartamentów nad morzem.

 

Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem bądź odświeżeniem strony www dla biura nieruchomości, jeśli prowadzisz wynajem kwater – zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety i skontaktowania się z nami. Doradzimy, wycenimy i jak zawsze – damy z siebie 100% aby efekt końcowy zachwycił nie tylko Ciebie, ale i Twoich pacjentów i kontrahentów.

CMS

Design

nieruchomości

strony internetowe

Czytaj również

Dezinformacja w internecie w 2024 roku
1247

Dezinformacja w internecie w 2024 roku

Dezinformacja w internecie w 2024 roku. Wszyscy wiemy, że dzisiejszy świat jest o wiele bardziej niebezpieczny niż, choćby 10, czy 20 lat temu. Pozornie, nawet za ekranem swojego własnego komputera w domu, jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa… 

Mowa o dezinformacji, którą tak chętnie i tak często wykorzystuje się w 2024 roku.

 

 

Czytaj dalej

Personal branding
1161

Personal branding w sporcie wyczynowym

Personal branding w sporcie wyczynowym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że temat personal brandingu jest zagadnieniem, któremu należałoby poświęcić całą książkę, a nie tylko post blogowy, jednak dziś skupimy się na najważniejszych aspektach i zadaniach, by w pigułce opowiedzieć o tym, czym jest i na czym polega budowanie marki osobistej w sporcie.

Czytaj dalej