Reklama w branży prawniczej

Reklama w branży prawniczej

1. Reklama w branży prawniczej

Kontynuujemy temat stron internetowych dla prawników i radców prawnych, bo jak wynika z obserwacji naszych skrzynek mailowych, które zapełniły się o właśnie takie zapytania 🙂 – mamy do czynienia z zapotrzebowaniem na tego typu informacje.

 

Cytując nasz poprzedni post: Branża prawna jest bardzo specyficzna. Projektując strony www dla adwokatów, radców prawnych, wszelkich kancelarii, nie wspominając o serwisach użytku publicznego, należy bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad i przyjętych norm. W przeciwnym razie – taka strona może działać nawet na szkodę klienta, zamiast budować pozytywne relacje.

2. Dziś zastanowimy się czy prawnik to przedsiębiorca i czy może reklamować w sposób znany statystycznemu Kowalskiemu.

No więc tak – prawnik, adwokat, radca prawny jest przedsiębiorcą. Wraz ze wzrostem cyfryzacji i digitalizacji wszystkich sfer życia także w branży prawnej jest zapotrzebowania na dobre strony internetowe kancelarii.

 

Każdy kto choć trochę miał do czynienia z pracą adwokata, wie, że istnieje coś takiego jak kodeks etyki adwokackiej. I wg niego jest zakaz pozyskiwania klientów w sposób sprzeczny z godnością wykonywanego zawodu. Inny artykuł natomiast precyzuje, co może, a czego nie może adwokat.

 

Jest tu między innymi mowa o tym, że adwokat może informować o świadczonej pomocy prawnej w sposób zgodny z regułami Zbioru zasad etyki adwokackiej i godności zawodu poprzez umieszczanie informacji na stronach internetowych oraz umieszczanie danych o tej stronie w katalogach i wyszukiwarkach. Z tego jasno wynika, że informacja o kancelarii adwokackiej w sieci nie jest zakazana, zakazane jest korzystanie z Google Ads, czyli odpowiednie pozycjonowanie i płacenie za kliknięcia.

3. A teraz zastanówmy się… Przecież każdy użytkownik sieci wie, że pozycjonowanie w Google to niejako naturalny proces, który, wraz ze wzrostem stażu danej domeny kancelarii zachodzi naturalnie.

Wszystkie te nieścisłości związane są z galopującym postępem i rozwojem technologicznym, który już dawno wyprzedził jak widać przestarzałe zasady, które tak naprawdę w dzisiejszym świecie w ogóle nie mają racji bytu.
Naszym zdaniem wszystko należy rozsądnie wyważyć i nie popadać w skrajności – od totalnego braku reklamy gdziekolwiek (nie oszukujmy się – adwokat czy prawnik to też ludzie, muszą jeść i mieć za co żyć, a więc i muszą pozyskiwać jakoś swoich klientów… 🙂 ) do nachalnej reklamy czy remarketingu w każdym możliwym miejscu w sieci.

 

W przypadku branży prawniczej oczywiście można i należy informować o swojej bytności w Internecie, ale w wyważonej formie – pilnować by nie przekraczać dozwolonych metod pozyskiwania klientów, działać w granicach prawa, zgodnie z dobrymi obyczajami. Z drugiej strony – co myśli sobie potencjalny klient gdy widzi reklamę kancelarii, która dosłownie wylewa mu się z przeglądarki…? No właśnie 🙂

 

Podsumowując, rynek w tej specyficznej branży zapewne już niedługo sam wymusi zmiany. Sami zainteresowani też widzą wielką potrzebę w promocji swoich usług, dlatego też jesteśmy zwarci i gotowi by tworzyć eleganckie i wyważone projekty stron internetowych dla prawników, adwokatów, notariuszy czy radców prawnych.

Czytaj również

Dezinformacja w internecie w 2024 roku
1247

Dezinformacja w internecie w 2024 roku

Dezinformacja w internecie w 2024 roku. Wszyscy wiemy, że dzisiejszy świat jest o wiele bardziej niebezpieczny niż, choćby 10, czy 20 lat temu. Pozornie, nawet za ekranem swojego własnego komputera w domu, jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa… 

Mowa o dezinformacji, którą tak chętnie i tak często wykorzystuje się w 2024 roku.

 

 

Czytaj dalej

Personal branding
1161

Personal branding w sporcie wyczynowym

Personal branding w sporcie wyczynowym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że temat personal brandingu jest zagadnieniem, któremu należałoby poświęcić całą książkę, a nie tylko post blogowy, jednak dziś skupimy się na najważniejszych aspektach i zadaniach, by w pigułce opowiedzieć o tym, czym jest i na czym polega budowanie marki osobistej w sporcie.

Czytaj dalej