06-15 601

Reklama w branży prawniczej

Reklama w branży prawniczej

06-15 601

Kontynuujemy temat stron internetowych dla prawników i radców prawnych, bo jak wynika z obserwacji naszych skrzynek mailowych, które zapełniły się o właśnie takie zapytania :-) - mamy do czynienia z zapotrzebowaniem na tego typu informacje.

Cytując nasz poprzedni post: Branża prawna jest bardzo specyficzna. Projektując strony www dla adwokatów, radców prawnych, wszelkich kancelarii, nie wspominając o serwisach użytku publicznego, należy bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad i przyjętych norm. W przeciwnym razie - taka strona może działać nawet na szkodę klienta, zamiast budować pozytywne relacje.

Dziś zastanowimy się czy prawnik to przedsiębiorca i czy może reklamować w sposób znany statystycznemu Kowalskiemu. No więc tak - prawnik, adwokat, radca prawny jest przedsiębiorcą. Wraz ze wzrostem cyfryzacji i digitalizacji wszystkich sfer życia także w branży prawnej jest zapotrzebowania na dobre strony internetowe kancelarii.

Każdy kto choć trochę miał do czynienia z pracą adwokata, wie, że istnieje coś takiego jak kodeks etyki adwokackiej. I wg niego jest zakaz pozyskiwania klientów w sposób sprzeczny z godnością wykonywanego zawodu. Inny artykuł natomiast precyzuje, co może, a czego nie może adwokat.

Jest tu między innymi mowa o tym, że adwokat może informować o świadczonej pomocy prawnej w sposób zgodny z regułami Zbioru zasad etyki adwokackiej i godności zawodu poprzez umieszczanie informacji na stronach internetowych oraz umieszczanie danych o tej stronie w katalogach i wyszukiwarkach. Z tego jasno wynika, że informacja o kancelarii adwokackiej w sieci nie jest zakazana, zakazane jest korzystanie z Google Ads, czyli odpowiednie pozycjonowanie i płacenie za kliknięcia. A teraz zastanówmy się… Przecież każdy użytkownik sieci wie, że pozycjonowanie w Google to niejako naturalny proces, który, wraz ze wzrostem stażu danej domeny kancelarii zachodzi naturalnie.

Wszystkie te nieścisłości związane są z galopującym postępem i rozwojem technologicznym, który już dawno wyprzedził jak widać przestarzałe zasady, które tak naprawdę w dzisiejszym świecie w ogóle nie mają racji bytu. Naszym zdaniem wszystko należy rozsądnie wyważyć i nie popadać w skrajności - od totalnego braku reklamy gdziekolwiek (nie oszukujmy się - adwokat czy prawnik to też ludzie, muszą jeść i mieć za co żyć, a więc i muszą pozyskiwać jakoś swoich klientów… :-) ) do nachalnej reklamy czy remarketingu w każdym możliwym miejscu w sieci.

W przypadku branży prawniczej oczywiście można i należy informować o swojej bytności w Internecie, ale w wyważonej formie - pilnować by nie przekraczać dozwolonych metod pozyskiwania klientów, działać w granicach prawa, zgodnie z dobrymi obyczajami. Z drugiej strony - co myśli sobie potencjalny klient gdy widzi reklamę kancelarii, która dosłownie wylewa mu się z przeglądarki...? No właśnie :-)

Podsumowując, rynek w tej specyficznej branży zapewne już niedługo sam wymusi zmiany. Sami zainteresowani też widzą wielką potrzebę w promocji swoich usług, dlatego też jesteśmy zwarci i gotowi by tworzyć eleganckie i wyważone projekty stron internetowych dla prawników, adwokatów, notariuszy czy radców prawnych.

Filmy

X

06-27 367

Realizacja strony www Auto Planeta

X

06-24 543

Website Style - Team

X

06-24 643

Website Style - Park Naukowo Technologiczny Gdynia

COPYRIGHT 2011 - 2020 ALL RIGHTS RESERVED