Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www

Reklama w branży prawniczej

1. Reklama w branży prawniczej

Kontynuujemy temat stron internetowych dla prawników i radców prawnych, bo jak wynika z obserwacji naszych skrzynek mailowych, które zapełniły się o właśnie takie zapytania 🙂 – mamy do czynienia z zapotrzebowaniem na tego typu informacje.

 

Cytując nasz poprzedni post: Branża prawna jest bardzo specyficzna. Projektując strony www dla adwokatów, radców prawnych, wszelkich kancelarii, nie wspominając o serwisach użytku publicznego, należy bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad i przyjętych norm. W przeciwnym razie – taka strona może działać nawet na szkodę klienta, zamiast budować pozytywne relacje.

2. Dziś zastanowimy się czy prawnik to przedsiębiorca i czy może reklamować w sposób znany statystycznemu Kowalskiemu.

No więc tak – prawnik, adwokat, radca prawny jest przedsiębiorcą. Wraz ze wzrostem cyfryzacji i digitalizacji wszystkich sfer życia także w branży prawnej jest zapotrzebowania na dobre strony internetowe kancelarii.

 

Każdy kto choć trochę miał do czynienia z pracą adwokata, wie, że istnieje coś takiego jak kodeks etyki adwokackiej. I wg niego jest zakaz pozyskiwania klientów w sposób sprzeczny z godnością wykonywanego zawodu. Inny artykuł natomiast precyzuje, co może, a czego nie może adwokat.

 

Jest tu między innymi mowa o tym, że adwokat może informować o świadczonej pomocy prawnej w sposób zgodny z regułami Zbioru zasad etyki adwokackiej i godności zawodu poprzez umieszczanie informacji na stronach internetowych oraz umieszczanie danych o tej stronie w katalogach i wyszukiwarkach. Z tego jasno wynika, że informacja o kancelarii adwokackiej w sieci nie jest zakazana, zakazane jest korzystanie z Google Ads, czyli odpowiednie pozycjonowanie i płacenie za kliknięcia.

3. A teraz zastanówmy się… Przecież każdy użytkownik sieci wie, że pozycjonowanie w Google to niejako naturalny proces, który, wraz ze wzrostem stażu danej domeny kancelarii zachodzi naturalnie.

Wszystkie te nieścisłości związane są z galopującym postępem i rozwojem technologicznym, który już dawno wyprzedził jak widać przestarzałe zasady, które tak naprawdę w dzisiejszym świecie w ogóle nie mają racji bytu.
Naszym zdaniem wszystko należy rozsądnie wyważyć i nie popadać w skrajności – od totalnego braku reklamy gdziekolwiek (nie oszukujmy się – adwokat czy prawnik to też ludzie, muszą jeść i mieć za co żyć, a więc i muszą pozyskiwać jakoś swoich klientów… 🙂 ) do nachalnej reklamy czy remarketingu w każdym możliwym miejscu w sieci.

 

W przypadku branży prawniczej oczywiście można i należy informować o swojej bytności w Internecie, ale w wyważonej formie – pilnować by nie przekraczać dozwolonych metod pozyskiwania klientów, działać w granicach prawa, zgodnie z dobrymi obyczajami. Z drugiej strony – co myśli sobie potencjalny klient gdy widzi reklamę kancelarii, która dosłownie wylewa mu się z przeglądarki…? No właśnie 🙂

 

Podsumowując, rynek w tej specyficznej branży zapewne już niedługo sam wymusi zmiany. Sami zainteresowani też widzą wielką potrzebę w promocji swoich usług, dlatego też jesteśmy zwarci i gotowi by tworzyć eleganckie i wyważone projekty stron internetowych dla prawników, adwokatów, notariuszy czy radców prawnych.

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
756

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
767

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej