Reklama w branży prawniczej

1. Reklama w branży prawniczej

Kontynuujemy temat stron internetowych dla prawników i radców prawnych, bo jak wynika z obserwacji naszych skrzynek mailowych, które zapełniły się o właśnie takie zapytania 🙂 – mamy do czynienia z zapotrzebowaniem na tego typu informacje.

 

Cytując nasz poprzedni post: Branża prawna jest bardzo specyficzna. Projektując strony www dla adwokatów, radców prawnych, wszelkich kancelarii, nie wspominając o serwisach użytku publicznego, należy bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad i przyjętych norm. W przeciwnym razie – taka strona może działać nawet na szkodę klienta, zamiast budować pozytywne relacje.

2. Dziś zastanowimy się czy prawnik to przedsiębiorca i czy może reklamować w sposób znany statystycznemu Kowalskiemu.

No więc tak – prawnik, adwokat, radca prawny jest przedsiębiorcą. Wraz ze wzrostem cyfryzacji i digitalizacji wszystkich sfer życia także w branży prawnej jest zapotrzebowania na dobre strony internetowe kancelarii.

 

Każdy kto choć trochę miał do czynienia z pracą adwokata, wie, że istnieje coś takiego jak kodeks etyki adwokackiej. I wg niego jest zakaz pozyskiwania klientów w sposób sprzeczny z godnością wykonywanego zawodu. Inny artykuł natomiast precyzuje, co może, a czego nie może adwokat.

 

Jest tu między innymi mowa o tym, że adwokat może informować o świadczonej pomocy prawnej w sposób zgodny z regułami Zbioru zasad etyki adwokackiej i godności zawodu poprzez umieszczanie informacji na stronach internetowych oraz umieszczanie danych o tej stronie w katalogach i wyszukiwarkach. Z tego jasno wynika, że informacja o kancelarii adwokackiej w sieci nie jest zakazana, zakazane jest korzystanie z Google Ads, czyli odpowiednie pozycjonowanie i płacenie za kliknięcia.

3. A teraz zastanówmy się… Przecież każdy użytkownik sieci wie, że pozycjonowanie w Google to niejako naturalny proces, który, wraz ze wzrostem stażu danej domeny kancelarii zachodzi naturalnie.

Wszystkie te nieścisłości związane są z galopującym postępem i rozwojem technologicznym, który już dawno wyprzedził jak widać przestarzałe zasady, które tak naprawdę w dzisiejszym świecie w ogóle nie mają racji bytu.
Naszym zdaniem wszystko należy rozsądnie wyważyć i nie popadać w skrajności – od totalnego braku reklamy gdziekolwiek (nie oszukujmy się – adwokat czy prawnik to też ludzie, muszą jeść i mieć za co żyć, a więc i muszą pozyskiwać jakoś swoich klientów… 🙂 ) do nachalnej reklamy czy remarketingu w każdym możliwym miejscu w sieci.

 

W przypadku branży prawniczej oczywiście można i należy informować o swojej bytności w Internecie, ale w wyważonej formie – pilnować by nie przekraczać dozwolonych metod pozyskiwania klientów, działać w granicach prawa, zgodnie z dobrymi obyczajami. Z drugiej strony – co myśli sobie potencjalny klient gdy widzi reklamę kancelarii, która dosłownie wylewa mu się z przeglądarki…? No właśnie 🙂

 

Podsumowując, rynek w tej specyficznej branży zapewne już niedługo sam wymusi zmiany. Sami zainteresowani też widzą wielką potrzebę w promocji swoich usług, dlatego też jesteśmy zwarci i gotowi by tworzyć eleganckie i wyważone projekty stron internetowych dla prawników, adwokatów, notariuszy czy radców prawnych.

Czytaj również

Smart rozwiązania na stronach www
1861

Smart rozwiązania na stronach www

Smart rozwiązania na stronach www to technologie i funkcje, które mają na celu poprawienie użytkowania. Zwiększenie interakcji, zachęcenie do działania oraz dostarczenie bardziej intuicyjnego i angażującego doświadczenia dla odwiedzających. Tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się szereg zastosowań i rozwiązań. Które, na pierwszy rzut oka mogą zostać nawet niezauważone i przeoczone. 

 

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się tym najbardziej popularnym:

 

Czytaj dalej