Reklama w branży prawniczej

Reklama w branży prawniczej

1. Reklama w branży prawniczej

Kontynuujemy temat stron internetowych dla prawników i radców prawnych, bo jak wynika z obserwacji naszych skrzynek mailowych, które zapełniły się o właśnie takie zapytania 🙂 – mamy do czynienia z zapotrzebowaniem na tego typu informacje.

 

Cytując nasz poprzedni post: Branża prawna jest bardzo specyficzna. Projektując strony www dla adwokatów, radców prawnych, wszelkich kancelarii, nie wspominając o serwisach użytku publicznego, należy bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad i przyjętych norm. W przeciwnym razie – taka strona może działać nawet na szkodę klienta, zamiast budować pozytywne relacje.

2. Dziś zastanowimy się czy prawnik to przedsiębiorca i czy może reklamować w sposób znany statystycznemu Kowalskiemu.

No więc tak – prawnik, adwokat, radca prawny jest przedsiębiorcą. Wraz ze wzrostem cyfryzacji i digitalizacji wszystkich sfer życia także w branży prawnej jest zapotrzebowania na dobre strony internetowe kancelarii.

 

Każdy kto choć trochę miał do czynienia z pracą adwokata, wie, że istnieje coś takiego jak kodeks etyki adwokackiej. I wg niego jest zakaz pozyskiwania klientów w sposób sprzeczny z godnością wykonywanego zawodu. Inny artykuł natomiast precyzuje, co może, a czego nie może adwokat.

 

Jest tu między innymi mowa o tym, że adwokat może informować o świadczonej pomocy prawnej w sposób zgodny z regułami Zbioru zasad etyki adwokackiej i godności zawodu poprzez umieszczanie informacji na stronach internetowych oraz umieszczanie danych o tej stronie w katalogach i wyszukiwarkach. Z tego jasno wynika, że informacja o kancelarii adwokackiej w sieci nie jest zakazana, zakazane jest korzystanie z Google Ads, czyli odpowiednie pozycjonowanie i płacenie za kliknięcia.

3. A teraz zastanówmy się… Przecież każdy użytkownik sieci wie, że pozycjonowanie w Google to niejako naturalny proces, który, wraz ze wzrostem stażu danej domeny kancelarii zachodzi naturalnie.

Wszystkie te nieścisłości związane są z galopującym postępem i rozwojem technologicznym, który już dawno wyprzedził jak widać przestarzałe zasady, które tak naprawdę w dzisiejszym świecie w ogóle nie mają racji bytu.
Naszym zdaniem wszystko należy rozsądnie wyważyć i nie popadać w skrajności – od totalnego braku reklamy gdziekolwiek (nie oszukujmy się – adwokat czy prawnik to też ludzie, muszą jeść i mieć za co żyć, a więc i muszą pozyskiwać jakoś swoich klientów… 🙂 ) do nachalnej reklamy czy remarketingu w każdym możliwym miejscu w sieci.

 

W przypadku branży prawniczej oczywiście można i należy informować o swojej bytności w Internecie, ale w wyważonej formie – pilnować by nie przekraczać dozwolonych metod pozyskiwania klientów, działać w granicach prawa, zgodnie z dobrymi obyczajami. Z drugiej strony – co myśli sobie potencjalny klient gdy widzi reklamę kancelarii, która dosłownie wylewa mu się z przeglądarki…? No właśnie 🙂

 

Podsumowując, rynek w tej specyficznej branży zapewne już niedługo sam wymusi zmiany. Sami zainteresowani też widzą wielką potrzebę w promocji swoich usług, dlatego też jesteśmy zwarci i gotowi by tworzyć eleganckie i wyważone projekty stron internetowych dla prawników, adwokatów, notariuszy czy radców prawnych.

Czytaj również

1092

Nowoczesne serwisy internetowe - czy mają szanse z aplikacjami mobilnymi?

Nie jest tajemnicą, że od dawna już aplikacje mobilne wiodą prym, jeśli chodzi o ruch organiczny, ilość odwiedzin i popularność. Ktoś może wręcz twierdzić, że za chwilę “zwykłe” strony internetowe, odejdą do lamusa, zostaną na dnie Internetowego wiru i zostaną zapomniane.
Tymczasem, nowoczesne serwisy internetowe i aplikacje mobilne stanowią dwie różne formy dostępu do treści i usług online, a ich popularność i zastosowanie mogą się różnić w zależności od kontekstu i potrzeb użytkowników.

Czytaj dalej

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji
2333

Tworzenie Stron dla Branży Hotelarskiej: Kluczowe Elementy dla Skutecznej Promocji

W dzisiejszym świecie dobrze wykonana strona internetowa hotelu czy pensjonatu jest absolutnym musem. Czymś, bez czego trudno sobie wyobrazić, chociażby najprostszy system rezerwacji pobytów. Jest to podstawa do dobrze działającego marketingu hotelowego. Taka witryna stanowi kluczowy element skutecznej promocji hotelu, umożliwiając skuteczne przyciągnięcie uwagi potencjalnych gości i zwiększenie rezerwacji.

Czytaj dalej

1. Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie
1333

Ambasador marki, czyli budowanie marki w Internecie

Budowanie wizerunku marki to proces kształtowania postrzegania marki przez jej klientów, społeczność oraz ogół społeczeństwa. Jest to kluczowy element strategii marketingowej każdej firmy, ponieważ silny i pozytywny wizerunek marki może przyciągać klientów, budować lojalność i zaufanie, oraz umożliwiać osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj dalej