421

Świąteczne zakupy w sklepach internetowych

1. Jak pokazują badania, już ponad połowa z nas robi zakupy świąteczne przez internet.

Na co dzień będąc zabieganymi, nie chcemy tracić czasu w galeriach handlowych czy stać w korkach na parkingach, toteż coraz częściej sięgamy po tablet czy laptop, by wygodnie, w zaciszu własnego M4 wybrać i kupić świąteczne prezenty. Wśród najczęściej wybieranych prezentów najchętniej wybieramy kosmetyki i perfumy, które stanowią 56% kupowanych produktów. Polakom zdarza się również nabywać upominki „z drugiej ręki” – 25% z nas przynajmniej raz kupiła tego rodzaju prezent, a 6% badanych robi to każdego roku. Z badań wynika, że zakupu świątecznych upominków dokonujemy z wyprzedzeniem, a najczęściej podawaną kwotą, jaką na nie przeznaczymy jest do 500 zł.

2. Jakie są zalety przedświątecznego kupowania online?

Sklepy internetowe bardzo często na długo przed świętami – począwszy od “black friday” oferują korzystne rabaty i promocje. Działa to oczywiście w obie strony – należy się upewnić czy przypadkiem nie kupujemy danego prezentu w sztucznie zawyżonej cenie i “przecenionego”. Ciekawe jest także to, że wraz z biegiem lat, coraz mniej z nas kupuje prezenty na ostatnią chwilę – obecnie panuje wręcz trend, by szybciej zaopatrywać się upominki dla najbliższych. Dla najbliższej rodziny także wydajemy najwięcej – jak pokazują badania, nawet do 250 zł na jeden prezent.

 

Poza wspomnianym wcześniej i oczywistym, brakiem kolejek, korków, także – czas. Mamy czas do namysłu, poczytania opinii o danym produkcie. Co za tym idzie – minusem z kolei jest to, że nie mamy tu możliwości dotknięcia i zobaczenia live kupowanego prezentu. Pomimo bardzo często doskonałej jakości zdjęć czy wizualizacji, nie zawsze jesteśmy sobie w stanie wyobrazić wielkość, kształt i gabaryt podarunku.

3. Jakie trendy prezentowe panują w tym roku?

Przede wszystkim do głosu dochodzi idea zero waste. Może nawet nie tyle co “zero”, a “less” – polacy są coraz bardziej świadomi, wybierają ekologiczne opakowania czy kupują prezenty z drugiej ręki. Swoją pałeczkę do tego przykładają także coraz częściej sklepy, które przyjmują zwroty, tzw. nietrafione prezenty, coraz więcej marek także deklaruje recykling plastiku czy tworzenie odzieży z materiałów biodegradowalnych. Dodatkowo, w sieci aż roi się od inspiracji, pomysłów jak ciekawie i ładnie zapakować podarunki świąteczne z ekologicznych materiałów.

 

Co ciekawe, bardzo dużo osób deklaruje także tworzenie własnoręcznych prezentów – 46% z nas sporadycznie zdarza się przygotować taki upominek. Najczęściej są to osoby w wieku 45-54 lata. Generalny trend jest taki, że im wyższe zarobki, tym wyższy jest odsetek Polaków, którzy rezygnują z gotowych prezentów na rzecz tych przygotowanych własnoręcznie.

421

internet

kupowanie online

sklepy internetowe

Czytaj również

Smart rozwiązania na stronach www
1861

Smart rozwiązania na stronach www

Smart rozwiązania na stronach www to technologie i funkcje, które mają na celu poprawienie użytkowania. Zwiększenie interakcji, zachęcenie do działania oraz dostarczenie bardziej intuicyjnego i angażującego doświadczenia dla odwiedzających. Tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się szereg zastosowań i rozwiązań. Które, na pierwszy rzut oka mogą zostać nawet niezauważone i przeoczone. 

 

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się tym najbardziej popularnym:

 

Czytaj dalej