886

Trendy - Web design na 2021 rok

1. Powracamy z naszym standardowym cyklem postów, poświęconych trendom i modom, jakie panują w projektowaniu stron www.

Rok 2020, chociaż dał w kość nam wszystkim, dla branży graficznej okazał się zaskakująco łaskawy. Design nie lubi próżni, toteż w stylistyce witryn internetowych w minionych dwunastu miesiącach obserwowaliśmy kilka ciekawych tendencji. Tendencji, które – naszym zdaniem będą się utrzymywać i dalej postępować, ewoluując.

2. Po pierwsze: animacje 3D.

Wszyscy pamiętamy doskonale trend flat design, płaskich i oszczędnych kolorów.. Teraz, dodajemy do tego duże, interaktywne animacje 3D, które zastępują slidery, lub – minimalistyczne efekty, które dają mocny “efekt wow” i powodują, że strony zapadają nam mocno w pamięć.
Dlaczego “wróciliśmy” do trójwymiaru? Na pewno, obecnie możemy polegać na coraz lepszych urządzeniach, o coraz większej mocy obliczeniowej. Dodatkowo, przeglądarki internetowe stają się coraz bardziej kompatybilne. Korzystanie z urządzeń mobilnych także nie jest już ograniczeniem – w myśl zasad “mobile first” nie ma w zasadzie różnicy, czy korzystamy z komputera stacjonarnego czy smartfona.

3. Po drugie: strony na całą szerokość przeglądarki.

Tak jak wszystko – ewoluuje także responsywność. Tworząc stronę www, z reguły jej content ograniczamy do pewnego stałego obszaru – na ogół jest to wartość 1200 pixeli. “Boki” natomiast, zmniejszają się dynamicznie, w zależności od rozdzielczości. Jest to bezpieczna praktyka, która gwarantuje poprawne wyświetlanie się na mniejszych ekranach.
Obecnie, można zauważyć, że nie tylko największe agencje interaktywne korzystają z projektów, wykorzystujących cały ekran przeglądarki. Jest to trend, który – w naszym przekonaniu – może przynieść najwięcej możliwości w nadchodzącym roku. Takie projektowanie strony www wymaga większego nakładu roboczo-godzinowego grafika, z uwagi na konieczność przewidzenia i stworzenia osobnych widoków dla najczęściej używanych rozdzielczości – Jednak efekt finalny może pozytywnie zaskoczyć i sprawić, że witryna będzie ponadczasową wizytówką firmy dłuższy czas.

4. Po trzecie: nieoczywiste rozwiązania.

W typografii czy rozmieszczeniu standardowych elementów strony – takich jak nawigacja, stopka, czy np. social media. W nadchodzącym roku coraz częściej będziemy z zaciekawieniem “przeklikiwać” coraz bardziej wymyślne i kreatywne strony, których nawigacja na pewno nie będzie trudna – a raczej inna. Warto więc nie przywiązywać się do “starych i znanych” rozwiązań pt. logo po lewej, menu po prawej 🙂

 

Co będzie dalej? Jak zwykle, czas pokaże. Życzymy wszystkim samych wspaniałych projektów w Nowym Roku i przede wszystkim tego, co zdeterminowało rok 2020 – dużo, dużo zdrowia… 🙂

 

 

Dowiedz się więcej o web design…

886

animacje 3D

przeglądarka internetowa

trendy

Webdesign

Czytaj również

Wykorzystanie storytellingu na stronach www
1809

Wykorzystanie storytellingu na stronach www

Wykorzystanie storytellingu na stronach www. Storytelling to pojęcie, które jest powszechnie znane w branży graficznej, a które, mamy wrażenie – wciąż jest zbyt mało poznane przez klientów.

 

Storytelling, czyli “opowieść”, który zaciekawi odbiorcę.  U podstaw tego terminu leży poprawnie skonstruowany storytelling. Ty opowiadasz coś swojemu użytkownikowi, a on realnie angażuje się w historię.  Jego mózg stara się przewidzieć, co nastąpi dalej. Jest to idealna sytuacja dla obu stron ze względu na zsynchronizowanie i zaangażowanie w relację i komunikację.

Czytaj dalej

Rozwiązania dla platform internetowych w 2023 roku
1059

Rozwiązania dla platform internetowych w 2023 roku

Rozwiązania dla platform internetowych w 2023 roku. Wszyscy wiemy, że wdrożenie dowolnego biznesu e-commerce, strony usługowej lub innej dowolnej platformy online. Wymaga odpowiedniej strategii, składającej się z kilku kluczowych elementów, uwzględniających technologię, UI/UX, marketing i SEO. Wszystko wydaje się nam całkiem logiczne i proste, gdy nie przychodzi do realizacji założeń i strategii. 

Czytaj dalej