Logo - WEBLOG - Website Style - Tworzenie stron www

Jak powinna wyglądać idealna wizytówka firmowa?

Wizytówka w sensie poligraficznym jest drukiem akcydensowym. Wizytówka to zazwyczaj prostokątny, podręczny kartonik, zapisany treścią zależną od rodzaju wizytówki. Towarzyszy chwilom nawiązywania znajomości, stając się elementem konwenansu. Jest oznaką uprzejmości i szacunku, a współcześnie może też pełnić funkcje reklamowe.

 

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszym świecie, rola wizytówek zostanie zredukowana. Jest to jednak cały czas popularny, ponadczasowy i elegancki sposób na prezentację swojej firmy. Jeśli w dodatku nasza wizytówka jest dobrze wykonana, nawiązuje spójnie i schludnie do identyfikacji wizualnej całej marki, strony www – na pewno wręcz warto się takową chwalić.

 

1. Wizytówki mają także swoją… historię!

Wizytówka to nic innego, jak dawniej stosowany bilet wizytowy, którego pierwotną funkcją było powiadomienie o odwiedzinach. Bilety wizytowe zostawiano również w przypadku niezastania gospodarzy w domu – jako informację o złożonej wizycie. Najstarsze zachowane w Polsce bilety wizytowe pochodzą z XVIII wieku. Wówczas umieszczano na nich najczęściej jedynie samo imię i nazwisko, czasem również informację o pełnionej funkcji. Z czasem na wizytówkach zaczęło pojawiać się coraz więcej informacji – adresy w okresie międzywojennym. Obecnie wizytówki są nieodłącznym elementem spotkań biznesowych. Przydadzą się przede wszystkim w przypadku działalności wymagającej częstego „bywania”, a więc osobistych spotkań z klientami, kontrahentami, partnerami biznesowymi.

 

Z technicznego punktu widzenia głównym zadaniem wizytówki jest przekazanie informacji umożliwiających kontakt z firmą bądź osobą prywatną. Tworząc wizytówkę, nie wolno o tym zapomnieć, nawet jeśli projekt ma być kreatywny i oryginalny. Czytelność kluczowych informacji stanowi najistotniejszą kwestię. Podstawowe informacje, które powinny znaleźć się na wizytówce to nazwa firmy/imię i nazwisko oraz formy kontaktu. Najważniejszy jest oczywiście adres, telefon i e-mail. Na wizytówce możemy jednak umieścić znacznie więcej informacji kontaktowych, np. skype, gadu gadu, konta w mediach społecznościowych, strona www, fax.

 

Projektując, czy chcąc zaprojektować wizytówkę należy pamiętać, że:

– Jest to część identyfikacji wizualnej całej firmy; najmniejszy, poręczny element, który klient może nosić zawsze przy sobie, do którego może sięgnąć w każdej chwili, gdy chce się skontaktować:

– Wywiera pierwsze wrażenie na kliencie – Wizytówka powinna przyciągać klienta, sprawić, żeby zechciał nawiązać kontakt;

– Jest to informacja o tym, kim jesteśmy – Wizytówka powinna kojarzyć się z produktami, usługami firmy;

– Pamiętajmy, że już na początku musimy podjąć decyzję o formacie, rodzaju papieru czy liternictwa na wizytówce – to zdefiniuje dalsze kroki no i sam druk.

– Bardzo ważne jest, by uświadomić klienta, że nie będzie mógł on zmienić danych kontaktowych po oddaniu plików do druku – dlatego tak ważne jest by dane kontaktowe były poprawne, pozbawione błędów i likterówek.

Czytaj również

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?
755

4 porady jak zadbać o swoją stronę na Wordpressie - czyli co w CMS piszczy?

Jak wiadomo, WordPress stał się kompleksowym narzędziem do budowania stron www, które daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Opensorce’owość systemu, z biegiem lat pozwoliła na regularne rozwijanie funkcjonalności i użyteczności, dzięki czemu, dziś – WordPress bije na głowę wszystkie inne cms’y, pozostając niekwestionowanym liderem w systemach do zarządzania treścią.

 

Czytaj dalej

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej
765

Turystyka online - strony www dla branży hotelarskiej i turystycznej

Lipiec i sierpień to czas urlopów. W dobie portalu Booking coraz łatwiej jest zarezerwować wymarzoną miejscówkę na letni odpoczynek. Opinie z serwisu i ilość otrzymywanych “gwiazdek” są tym, czym dla restauratora są gwiazdki Michelline’a 🙂

Każdy szanujący się hotel, pensjonat czy zajazd nie przechodzi obojętnie także obok tematu strony internetowej. Obecnie, można powiedzieć, że witryny wszystkich znanych hoteli to czysta elegancja, styl odpowiadający specyfice bazy noclegowej oraz bardzo wysmakowany design. Jako grafików – bardzo nas to cieszy, a podglądanie nowych realizacji z tej branży zawsze inspiruje.

Czytaj dalej