Jak staliśmy się twórcami serwisu dworca w… Katowicach!

Było dla nas nie lada zaskoczeniem, gdy okazało się, że będziemy projektować stronę internetową dla dworca w… Katowicach! Była to oczywiście także wielka przyjemność ale i wyzwanie - mając spore doświadczenie w branży motoryzacyjnej, “dworzec”, był pierwszym w naszej kolekcji :)

Klient

Pierwsze autobusy odjechały z Centrum Przesiadkowego „Sądowa” 30 września 2020 r.

Ta inwestycja o wartości 66 mln zł pozwala obsługiwać zarówno połączenia lokalne i regionalne w ramach Metropolii, pełni również funkcję międzynarodowego dworca autobusowego. W skład inwestycji wchodzą: budynek obsługi pasażerskiej, zadaszone perony autobusowe i przystanki komunikacji miejskiej, parking rowerowy ze stacją rowerów miejskich oraz parking samochodowy.

Na przystankach zainstalowane są tablice wyświetlające informacje o kursach autobusów. W budynku znajdują się m.in.: poczekalnia dla podróżnych, toalety, schowki bagażowe, kiosk, bistro i kasy. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiada bezpłatne WiFi.

Tyle w teorii. Jaki dworzec w Katowicach jest w realu? Jest jedyny w swoim rodzaju - żyje 24/7, jest nowoczesny i czuć w nim klimat wyjątkowego miasta. Zadaszone wiaty, schludne perony, dobrze rozmieszczone strefy odpoczynku dla podrożnych i bogata baza gastronomiczna czynią ten obiekt atrakcyjnym punktem na mapie nie tylko Polski ale i całej Europy.

My

Z wielką ciekawością i pewną dozą niepewności podeszliśmy do tego projektu, trochę nie wiedząc czego się spodziewać. Jak się okazało, szybko znaleźliśmy z osobami odpowiedzialnymi za marketing wspólny język i udało się nam wypracować całkiem zgrabny design wraz z zaawansowaną wyszukiwarką, rozkładami jazdy, strefami dla podróżnych i prostym w obsłudze panelem administratorskim. Osobną kwestią było stworzenie wersji WCAG, które naturalnie też powstały.

Założenia projektu

Najważniejszym tematem przy tego typu projektach jest oczywiście czytelność, dostosowanie responsywne a także udogodnienia dla osób niedowidzących i niepełnosprawnych. Naturalnie, połączyliśmy w naszym stylu, prosty i barwny design z maksymalną użytecznością User Experience. Witryna prezentuje się czysto, przejrzyście - specjalnie stworzone i zaprojektowane ikonografiki, dobrze dobrane fotografie czy odpowiednio zredagowane treści dopełniają wysokiej jakości strony w europejskim stylu.

Oczywiście projekt dostosowany został do potrzeb wszystkich użytkowników, także dla tych, którzy preferują korzystanie z urządzeń mobilnych o różnej wielkości ekranu, a także osób niedowidzących oraz niesłyszących.

Google Page Speed:
91%
Mobile
87%
Desktop

Klient MDA Katowice

Miasto: Katowice

ZAKRES PRAC Concept, design, ux design, ecommerce, development
ZOBACZ NASZE REFERENCJE

Kontakt Tel.+48 577 350 450
@ info@websitestyle.pl

ZOBACZ ON-LINE

projektowanie stron www tworzenie stron internetowych

Nasz projekt został stworzony,
aby ułatwić życie Twoim użytkownikom.

budowanie stron internetowych
profesjonalne strony www
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
strony www

Opinia klientaPKM Katowice sp. z o.o. zaświadcza, że firma Website Style w sposób należyty realizuje umowę, której przedmiotem jest wykonanie nowej strony internetowej Międzynarodowego Dworca Autobusowego w Katowicach. Nowo powstała witryna spełnia wszystkie wymagania oraz standardy dzięki funkcjonalnemu rozwiązaniu, obejmującemu ciekawy i nowoczesny design oraz profesjonalny system CMS, dzięki któremu nawigacja jest bardzo prosta.

Firma Website Style terminowo dostarczyła projekt, a podczas procesu projektowania i kodowania strony pracownicy na bieżąco informowali o postępie prac, byli dostępni i pomocni.

PKM Katowice sp. z o.o. poleca firmę Website Style jako partnera godnego zaufania oraz jako rzetelny zespół specjalistów.

Zobacz wszystkie referencje

tworzenie stron firmowych projekty graficzne stron
projektowanie stron internetowych
tworzenie stron internetowych

WYGLĄD
TECHNOLOGIA
MARKETING