Strona internetowa dla Narodowego Centrum Kultury wyszła nam śpiewająco!

Swoją wiedzą i doświadczeniem wspieraliśmy również Narodowe Centrum Kultury, dla którego wykonywaliśmy stronę o charakterze śpiewnika. Było to dla nas kolejne ciekawe doświadczenie, w pracy z projektami użyteczności publicznej.

Klient

Projekt “Niepodległa” to rządowy projekt Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, mający na celu popularyzację oraz interaktywną archiwizację pieśni i piosenek z polskiej historii.

Część zbiorów stanowią utwory spopularyzowane w czasie obu wojen światowych, w latach międzywojennych oraz po roku 1945 – wśród Żołnierzy Wyklętych. W tej grupie przeszło trzydziestu utworów, wśród których są pieśni kojarzone dziś z Legionami Polskimi, znalazło się kilka tekstów i melodii z lat wcześniejszych. Napisane w XIX wieku, śpiewane przez poprzednie pokolenia polskich żołnierzy i powstańców, zdobyły popularność bądź zostały przywrócone do świadomości ogółu naszego społeczeństwa właśnie w latach obu wojen światowych.

My

Celem projektu było upowszechnianie patriotycznych postaw i zachowań oraz prezentacja materiałów o charakterze patriotycznym, głównie teksty oraz nuty polskich pieśni patriotycznych.

W związku z tym, zaprezentowany projekt oparty został na barwach narodowych. Dominującym kolorem jest biel, a zdjęcia prezentowane na stronie są duże, wyraziste, umieszczone w oparciu o prostą typografię.

Ciekawym i innowacyjnym modułem są sekcje umożliwiające odtwarzanie patriotycznych pieśni i piosenek bezpośrednio ze strony, na każdym urządzeniu mobilnym czy stacjonarnym.

Założenia projektu

Projekt zakładał stworzenie takiego interfejsu oraz zaplecza by możliwy był bezpłatny dostęp do oryginalnych tekstów, nut i akordów do wszystkich prezentowanych utworów, dostęp do źródłowych akompaniamentów, a także, naturalnie, całość była poszerzona o wersje dla osób niepełnosprawnych.

Oczywiście, wszystkie te założenia zostały spełnione, w designie wygrał profesjonalny minimalizm, który prezentuje się lekko i elegancko, a wszystkie elementy są czytelne i łatwo dostępne dla użytkownika. Nie bez przyczyny została także tu zastosowana zasada, max 3 kliknięć by dotrzeć najbardziej “w głąb” strony - jest to duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i niedowidzących.

Google Page Speed:
79%
Mobile
83%
Desktop

Klient Narodowym Centrum Kultury

Miasto: Warszawa

ZAKRES PRAC Concept, design, ux design, ecommerce, development
ZOBACZ NASZE REFERENCJE

Kontakt Tel.+48 577 350 450
@ info@websitestyle.pl

ZOBACZ ON-LINE

projektowanie stron www tworzenie stron internetowych

Nasz projekt został stworzony,
aby ułatwić życie Twoim użytkownikom.

budowanie stron internetowych
profesjonalne strony www
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
strony www

Opinia klientaFirma Website Style. Agencja Interaktywna wykonała dla Narodowego Centrum Kultury stronę www śpiewnika internetowego zaśpiewajmy.pl, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pracownicy Website Style wykazali się kreatywnością, rzetelnością i elastycznością na wszystkich etapach tworzenia strony internetowej. Dzięki temu zamówienie zostało zrealizowane zgodnie z oczekiwaniami – profesjonalnie i szybko.

Zobacz wszystkie referencje

tworzenie stron firmowych projekty graficzne stron
projektowanie stron internetowych
tworzenie stron internetowych

WYGLĄD
TECHNOLOGIA
MARKETING