Dobrze zaprojektowana dojrzałość czyli jak pokazaliśmy Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie

Cam Nowolipie to Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Głównym celem jest inicjowanie i wzmacnianie dialogu między różnymi pokoleniami warszawiaków. Centrum jest otwarte na wszelkie działania i inicjatywy współtworzone przez mieszkańców Warszawy, zarówno tych skupionych w organizacjach pozarządowych jak i działających indywidualnie.

Stworzenie tak dużego i ogólnopolskiego serwisu było dla nas wielkim wyzwaniem i wspaniałą okazją do zdobycia kolejnego ciekawego doświadczenia. Nasze prace zawierały odpowiednie badania rynku oraz konkurencji (tutaj: rozwiązań stosowanych przez inne samorządy regionalne, stworzone w ramach unijnych funduszy i nie tylko) prototypowe makiety, tworzone we współpracy z klientem i specjalistami od UX, wreszcie, koncepcyjne projekty graficzne a także wdrożenie back i frontendu przez wyspecjalizowany zespół developerów.

Klient

Misją Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” jest kreowanie, współtworzenie działań na rzecz wzmacniania aktywności seniorek i seniorów oraz grup międzypokoleniowych, integrujących wspólnotę sąsiedzką, dzielnicową i miejską, wzmacniającą Warszawę w budowaniu wizerunku miasta przyjaznego i dostępnego dla osób w każdym wieku.

Koncepcja Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie powstała na bazie rozpoznanych potrzeb seniorów połączonych z doświadczeniem osób pracujących na rzecz osób starszych oraz nowym spojrzeniem designerów projektujących usługi społeczne ułatwiające życie ludziom i jest częścią międzynarodowego projektu o nazwie Design-led Innovations for Active Ageing (DAA).

My

Koncepcyjna i schematyczna praca w naszej branży jest bardzo ważna, zwłaszcza w przypadku projektów serwisów posiadających niemałe zaplecze backendowe. Dlatego też tworząc portal Nowolipie podeszliśmy do niego kompleksowo, angażując zespół praktycznie w całości i w tym samym czasie.

Dało to od razu szeroki pogląd na złożoność projektu - zarówno grafikom jak i developerom. Dzięki takiemu działaniu zaoszczędziliśmy sporo czasu na ‘wdrażanie się’, a cała realizacja mogła być tworzona dwutorowo - szata graficzna i backend strony internetowej powstawały równolegle.

Założenia projektu

Głównym założeniem klienta było stworzenie intuicyjnej dla wszystkich platformy informacyjnej, która będzie w stanie rozwijać potencjał uczestników programów CAM. Jako, że jest to projekt użyteczności publicznej, koniecznym było stworzenie dodatkowych udogodnień dla osób niedowidzących i głuchoniemych. Ponieważ wdrożenie WCAG w tego typu witrynach (i nie tylko!) staje się powoli standardem, nie mogliśmy pominąć tego wymogu.

CAM wciąż się rozwija i realizuje coraz to nowsze i większe projekty, tak więc koniecznym było stworzenie takiego rozwiązania IT, które również pozwala witrynie na rozwój i edycję poszczególnych sekcji. Zaawansowany i przyjazny interfejs panelu admina oczywiście umożliwia takie działania, a odpowiednie zabezpieczenia chronią cały serwis przed atakami botów i niepożądanym spamem.

Projekt to kompendium wiedzy o projekcie międzypokoleniowym - zakłada on maksimum użyteczności i szybkości w uzyskaniu poszukiwanych informacji, przy jednoczesnym, miłym dla oka nowoczesnym designie, na miarę XXI wieku i doby cyfryzacji. Przy projektowaniu użyliśmy spokojnej kolorystyki i standardowych modułów ułatwiających nawigację i poruszanie się po stronie.

Google Page Speed:
81%
Mobile
84%
Desktop

Klient Nowolipie Warszawa

Miasto: Warszawa

ZAKRES PRAC Concept, design, ux design, ecommerce, development ZOBACZ ON-LINE
ZOBACZ NASZE REFERENCJE

Kontakt Tel.+48 577 350 450
@ info@websitestyle.pl

Zobacz fantastyczne projekty stron www:

projektowanie stron www tworzenie stron internetowych

Nasz projekt został stworzony,
aby ułatwić życie Twoim użytkownikom.

budowanie stron internetowych
profesjonalne strony www
nowoczesne projekty stron internetowych
strony www

Opinia klientaSzczególną wagę przywiązujemy do jakości i stabilności naszych rozwiązań.
W każdym projekcie przewidujemy czas na dokładne testy i zapewnienie zgodności z przeglądarkami.

Zobacz wszystkie referencje

tworzenie stron firmowych projekty graficzne stron

Opinia klientaKażdy projekt traktujemy indywidualnie, z dbałością analizujemy potrzeby klienta.
Dialog z klientem jest dla nas najważniejszy. Nie tolerujemy pracy szablonowej, tzw. „masówki”

Zobacz wszystkie referencje

profesjonalne tworzenie stron internetowych wykonanie stron internetowych

Opinia klientaNasza praca jest naszą pasją, dlatego pracujemy z przyjemnością i dużym zaangażowaniem.
W oczywisty sposób przekłada się to na jakość naszych usług i efektywność działania.

Zobacz wszystkie referencje

strony www tworzenie strony internetowe na zamówienie

Opinia klientaRealizujemy projekty zgodnie z najnowszymi standardami technologicznymi.

Zobacz wszystkie referencje

tworzenie stron internetowych projektowanie stron internetowych
pisanie stron internetowych
strony internetowe projektowanie

WYGLĄD
TECHNOLOGIA
MARKETING