Norda FM - nadajemy na fali nowej strony www!

Jak wdrożyliśmy projekt nowej strony internetowej dla… radia? Bardzo szybko i sprawnie!

W Website Style, projektowaliśmy już nieraz strony internetowe dla mediów, mniejszych i większych. Projekt witryny radia, był naszym pierwszym krokiem w świat radia i głosów radiowych. Podczas współpracy dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów, które skrzętnie i z pomysłem umieściliśmy na finalnej stronie.

Klient

Norda FM to rozgłośnia radiowa nadająca na fali 88MHz. Na antenie dziennikarze i prezenterzy codziennie przekazują mieszkańcom Kaszub i Pomorza najważniejsze informacje z regionu. Usłyszeć tu można wiadomości społeczne, gospodarcze i polityczne, nie brakuje też kultury i sportu, oraz wywiadów z ciekawymi ludźmi, a wszystko to przy akompaniamencie współczesnych i klasycznych hitów list przebojów.

Klientowi zależało na odświeżeniu designu strony rozgłośni w taki sposób, by nie była kojarzona z dziecinną kolorowanką sprzed lat. Stonowane kolory, położenie nacisku na wartosciowy i odpowiednio pogrupowany content, plus wyróżniki, tzw. “smaczki”, które nadałyby całości charakteru, były najważniejszymi wytycznymi, jakie otrzymaliśmy.

My

Ponieważ w swoim zespole posiadamy kilku wiernych słuchaczy radia Norda FM, to właśnie im powierzyliśmy realizację tego projektu. Kto, jeśli nie realni słuchacze są najlepszymi twórcami? :-)

Podobnie, jak klientowi - zależało nam by wznieść witrynę rozgłośni na wyższy level i wprowadzić w XXI wiek, gdzie odbiorcy nie uderza na dzień dobry ogrom kolorów, tabelek i wyskakujących okien, a spójny i użyteczny interfejs, który maksymalnie upraszcza nawigowanie i znalezienie interesujących treści.

W związku z powyższym postawiliśmy, na trochę “gazetowy” układ, w którym najważniejsze informacje są mocno wyróżnione, poszczególne artykuły i nagrania występują w układzie kafelkowym z jasnym podziałem na kategorie. Nie mogło także zabraknąć standardowego suwaka z aktualnie granymi utworami.

Założenia projektu

Czytelność, nowoczesność i styl. To były najważniejsze założenia projektowe, które udało się nam wypełnić w 100%. Dzięki prostemu układowi, uzupełnionemu o pomarańczowe “smaczki”, całość prezentuje się schludnie i stylowo, wciąż zachowując swój charakter i identyfikację wizualną.

Projekt zakładał odpowiednią kolorystykę i architekturę informacji, którą, po konsultacjach z klientem, udało się jeszcze ulepszyć i usprawnić jej finalne działanie. Cała reszta była naszą twórczą pracą, w którą włożyliśmy całe swoje doświadczenie i miłość do designu. Powstały serwis jest nowoczesny, stylowy i nie przegadany. Idealnie wpasowuje się w tematykę jak i najnowsze trendy w projektowaniu stron www.

Naturalnie, bardzo ważnym aspektem było dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych, a także smartwatch’y. Zadbaliśmy dzięki temu także o najwyższe standardy kodowania i semantyki stworzonego kodu. Nowa strona daje także nieograniczone możliwości rozbudowy w przyszłości, które mamy nadzieję, że będą się pojawiać.

Google Page Speed:
93%
Mobile
85%
Desktop

Klient Norda FM

Miasto: Trójmiasto

ZAKRES PRAC Concept, design, ux design, ecommerce, development
ZOBACZ NASZE REFERENCJE

Kontakt Tel.+48 577 350 450
@ info@websitestyle.pl

ON-LINE

projektowanie stron www tworzenie stron internetowych

Nasz projekt został stworzony,
aby ułatwić życie Twoim użytkownikom.

budowanie stron internetowych
profesjonalne strony www
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
strony www

Opinia klientaNasza praca jest naszą pasją, dlatego pracujemy z przyjemnością i dużym zaangażowaniem.
W oczywisty sposób przekłada się to na jakość naszych usług i efektywność działania.

Zobacz wszystkie referencje

tworzenie stron firmowych projekty graficzne stron
projektowanie stron internetowych
tworzenie stron internetowych

WYGLĄD
TECHNOLOGIA
MARKETING