Slow Polska - jak odkryliśmy nowy wymiar wypoczynku (ale najpierw zaprojektowaliśmy stronę!)

Projekt Slow Polska to serwis, który zrzesza właścicieli urokliwych ośrodków wypoczynkowych, okazałych agroturystyk i ciekawych schronisk w Polsce. To także zbiór wyjątkowych miejsc z designerskich przestrzeni, magicznych tras, przepisów slow-food, wyjątkowych wystaw fotograficznych i eventów. To miejsce pełne inspiracji, pełne powietrza, dobrej energii, w którym można znaleźć swoje idealne destynacje na wypoczynek. I wcale nie trzeba przy tym opuszczać granic Polski!

Przy takim początkowym opisie, nie mogliśmy przejść obok tego projektu obojętnie! W Website Style bardzo lubimy aktywny wypoczynek, samo często szukamy nietuzinkowych lokacji i miejsc wartych do odwiedzenia, tak więc z tym większą radością przystąpiliśmy do projektowania!

Klient

Serwis tworzy dwoje podróżników, którzy zapragnęli zestawić wszystkie warte uwagi miejscówki w jednym miejscu w sieci, które będzie inspiracją dla innych. Są ekspertami w fotografii podróżniczej i produktowej, marketingu internetowym oraz contentu w social mediach.

Mając taką “bazę” byliśmy spokojni o powodzenie projektu - pozostało zapoznać się ze strategią marketingową, zebrać odpowiedni brief i przystąpić do projektowania!

Slow Polska to projekt, który powstał z potrzeby wyrwania się z miasta, złapania oddechu od codzienności i spojrzenia na świat z innej perspektywy. Autorzy szukają miejsc, które są piękne, zaskakują designem, konstrukcją architektoniczną, są otoczone naturą i przez rozwiązania eko żyją z nią w zgodzie. Jako, że żyjemy w czasach nieustannego niedoczasu, dlatego podczas pobytu chcemy zwolnić, skupić się na sobie i swoich potrzebach. Wartościowy odpoczynek to coś rzadkiego, mamy tego ciągły niedostatek.

My

Ponieważ w Website Style bardzo lubimy aktywny wypoczynek, samo często szukamy nietuzinkowych lokacji i miejsc wartych do odwiedzenia, tak więc z tym większą radością przystąpiliśmy do projektowania!

Jeśli chodzi o sam design, bardzo zależało nam na dobraniu dobrej jakości typografii i połączeniu tego z kolorami natury. Wspaniałe fotografie autorów serwisu dopełniły całości, czyniąc witrynę schludną, elegancką i nowoczesną, ale zachowującą swój naturalny styl.

Założenia projektu

Projekt zakładał przede wszystkim, wprowadzenie nowej, lekkiej i użytecznej architektury informacji. Podzieliliśmy wszystkie podstrony na spójne sekcje, które można łatwo i szybko odszukać w menu. W samej szacie graficznej miały dominować kolory ziemi - brązy, beże z delikatnym akcentem zieleni i “muśnięciem słońca”. Dla jeszcze lepszego efektu i pokazania wspaniałych fotografii, schowaliśmy całe menu pod jednym, standardowym przyciskiem.

Po określeniu grupy docelowej i analizie rynku, udało się nam wspólnie wypracować wysokiej jakości prosty i zgrabny design, który nienagannie się prezentuje, pozostając przy tym użytecznym i intuicyjnym.

W realizacji nie zapomnieliśmy także o odpowiedniej optymalizacji zdjęć czy standaryzacji kodu, który gwarantuje szybkie ładowanie sklepu na wszystkich przeglądarkach, także w przypadku słabszego łącza internetowego.

Google Page Speed:
93%
Mobile
85%
Desktop

Klient Slow Polska

Miasto: Warszawa

ZAKRES PRAC Concept, design, ux design, ecommerce, development
ZOBACZ NASZE REFERENCJE

Kontakt Tel.+48 577 350 450
@ info@websitestyle.pl

ON-LINE

projektowanie stron www tworzenie stron internetowych

Nasz projekt został stworzony,
aby ułatwić życie Twoim użytkownikom.

budowanie stron internetowych
profesjonalne strony www
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
nowoczesne projekty stron internetowych
strony www

Opinia klientaNasza praca jest naszą pasją, dlatego pracujemy z przyjemnością i dużym zaangażowaniem.
W oczywisty sposób przekłada się to na jakość naszych usług i efektywność działania.

Zobacz wszystkie referencje

tworzenie stron firmowych projekty graficzne stron
projektowanie stron internetowych
tworzenie stron internetowych

WYGLĄD
TECHNOLOGIA
MARKETING